جذب شادی و قانون جذب – چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

جذب شادی و قانون جذب

جذب شادی و قانون جذب چه ارتباطی با هم دارند؟ آنچه در زندگی برای ما اتفاق می‌افتد تعیین کننده ی شادی ما نیست بلکه نوع واکنش ما به آن اتفاق نقش تعین‌ کننده‌ای دارد. مثلاً یک نفر که کارش را از دست می‌دهد امکان دارد هم خوشحال شود هم ناراحت. این بستگی به نگرش او دارد که نسبت به این اتفاق چه واکنشی نشان دهد.

یک شخص ممکن است که وقتی از کار بیکار می‌شود آنقدر ناراحت شود که دست به خودکشی بزند و نفر دیگر شاید اینطور فکر کند که این اتفاق چندان بد نبوده و به احتمال زیاد کاری بهتر و پردرآمد تر از کار قبلی گیرش بیاید و با فرصت‌ها و موقعیت های بهتری روبرو شود. از آنجایی که انسان افکار و اندیشه‌های خود را برمی‌گزیند تعیین کننده میزان شادی‌های خویش است.

1668869658586 - جذب شادی و قانون جذب - چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

 تاثیر افکار بر جذب شادی و قانون جذب

 برای شاد بودن باید بر افکار شاد تمرکز کنیم، اما ما اغلب  بالعکس عمل می‌کنیم. اغلب  تعریف و تمجید ها را نادیده می‌گیریم و حرف‌های ناخوشایند را مدت‌ها در ذهن نگه میداریم. این کار مانع جذب شادی می‌شود. جذب شادی و قانون جذب رابطه مستقیمی با هم دارند.

اگر اجازه دهید که حرف‌های ناخوشایند ذهن شما را درگیر کند تنها کسی که آسیب می‌بیند خود شما هستید. اغلب ناراحتی هایی که ما از دیگران داریم و مدام به ان فکر می‌کنیم باعث می‌شود که ما روز به روز حساس تر شویم و با این افکار خود را مریض کنیم در صورتی که طرف مقابل احتمال دارد حتی نفهمد که شما از حرف او ناراحت شده اید .

اما شما مدت‌ها کینه به دل می‌گیرید و پس از چند وقت این کینه ها تبدیل به یک بیماری روحی و جسمی می‌شود و جذب شادی اتفاق نمی‌افتد. در حالی که می توانستیم راحت از کنار آن بگذریم. و به آن توجه نکنیم و از ته دل آن رفتار ناپسند آن شخص را بخشیده و فراموش کنیم.

1668869737306 - جذب شادی و قانون جذب - چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

گاه شاد بودن می تواند کاری بس دشوار باشد. لازمه ی شاد زیستن جستجوی زیبایی‌ها و خوبی‌هاست. شخصی زیبایی منظره ای را می بیند و دیگری کثیفی پنجره را. این شما هستید که انتخاب می‌کنید چه چیزی را ببینید و به چه چیزی بیاندیشید.

با جذب شادی غم‌ها فراموش می‌شوند

 غمگینی یک فرد به خاطر این است که زندگی بر طبق میل او نبوده و در نتیجه غمگین می شود. ما نباید خوشحالی خود را به عوامل دیگر گره بزنیم مثلاً می‌گوییم تا وقتی که پولدار نشوم خوشحال نخواهم بود. اینطوری شادی هم اتفاق نمی افتد.

در حالی که هستند اشخاصی که پول دارند ولی در عین حال افسرده و غمگین هستند و هستند افرادی که پول زیادی ندارند ولی خوشحالند.

ما باید خوشحالی خود را به آینده موکول نکنیم از زمان‌حال لذت ببریم شاید فردایی که فکر ما را به خود درگیر کرده در کار نباشد. فکر کنید که اگر کسی به شما می‌گفت که تا یک هفته دیگر زنده هستید چه کارهایی انجام می‌دادید؟ آیا به فکر انتقام از کسانی بودید که شما را آزرده اند و تمام فکر خود را درگیر کینه و نفرت می‌کردید؟ یا تلاش می‌کردیم تا آن یک هفته را به بهترین نحو زندگی کنید و شاد باشید و به سفر بروید و از آن مدت محدود لذت ببرید ؟

1668869768155 - جذب شادی و قانون جذب - چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

پس همیشه اینگونه زندگی کنید که فردا ممکن است هیچ وقت نرسد. همه ما در زندگی مشکلاتی داریم اما نباید به انتظار بنشینیم که مشکلاتمان حل شوند و بعد شاد زندگی کنیم چون مشکلات هیچ وقت پایانی ندارد همه ما انسان هستیم و امکان خطا مثل بقیه افراد در ما وجود دارد و هیچ انسانی بی عیب و نقص نیست.

پس این دنیا را زیاد جدی نگیریم و به مشکلات بخندیم تا روزگار بر ما سخت نگیرد. بیایید مانند کودکان بدون علت و به دور از هر نگرانی از آینده به دنیا بخندیم و شاد زندگی کنیم. و زندگی را پر از شادی کنیم.

زمانی که شاد هستیم اتفاقات قشنگ رخ می‌دهند

 هنگامی که خوشحال هستیم دنیا هم با ما مهربان تر رفتار خواهد کرد. زمانی که شاد هستید دیگران هم به نظر شما خوب می آیند و آنها را دوست دارید چون با دید خوبی به آنها نگاه می کنید و بالعکس زمانی که ناراحت هستید  نسبت به دیگران هم دل خوشی نداریم و از آنها بیزاریم.

در حالی که در هر دو حالت اشخاص تغییری نکردند ولی این دید شما است که نسبت به آنها تغییر کرده است. پس زمانی که ناراحت هستیم تصویر دیگران هم در نظر ما بد جلوه می‌کند و زمانی که خوشحالیم خوب.

و این از خاصیت قانون جذب است. افکار بد فکر‌های بد و رفتارهای بد دیگران را جذب میکند. و افکار خوب فکر‌های خوب و رفتارهای خوب دیگران را. پس دید ما نسبت به دنیا تعیین کننده رفتار دیگران است.

جذب شادی با شاد بودن اتفاق می افتد

زمانی که شاد هستیم دیگران هم از مصاحبت با ما احساس رضایت و خرسندی خواهند کرد و زمانی که افسرده‌ایم کسی دوست ندارد با ما هم‌ کلام شود این ذات انسان است که خوبی‌ها را می‌پسندد و حتی اگر خودش بد باشد.

1668869691843 - جذب شادی و قانون جذب - چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

مثلاً شخصی که بد دهن است دوست ندارد کسی به او بد دهنی کند یا کسی که بد اخلاق است دوست ندارد کسی با او بد اخلاقی  کند در حالی که خودش دارای اخلاق بدی است. پس انسان ذاتاً زیبایی ها و خوبی ها را دوست دارد.

 با ناراحتی ما چیزی در دنیا عوض نمی شود یا نمی توانیم چیزی را عوض کنیم دنیا مسیر خودش را می‌رود و به حالش فرقی ندارد که تو شاد هستی یا غمگین. شادترین افراد، مشکلات و سختی‌ها را به منزله تجارب و با ارزش یادگیری قلمداد می‌کنند و می‌دانند که این آزمایش های سخت از آن‌ها انسان‌هایی آبدیده خواهد ساخت.

ورود به دوره سبک سلامتی

شاید بهترین راه برای احساس بهتر داشتن انجام کاری برای دیگران باشد. از همان لحظه که شروع به شاد کردن دیگران می کنید برای مثال گل برای شان می‌فرستید یا قسمتی از وقت خود را با آنها سپری می کنید درست همان لحظه احساس بهتری خواهید داشت.1671116630994 - جذب شادی و قانون جذب - چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

لینک کانال تلگرام ما: گروه تحقیقاتی جذب ساده

jazbesadeh@امتیاز به ما
[تعداد: 2 میانگین: 4]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

4 دیدگاه برای “جذب شادی و قانون جذب – چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

  1. آرش گفته:

    سلام ممنون از مطلب خوبتون یه سوال داشتم من تو زندگیم همه چیز دارم ماشین خوب ،خونه خوب ودرآمدبالا ولی بیشترمواقع افسردم وحال روحی خوبی ندارم دلم میخواداین عادتمو ترک کنم ولی نمیدونم چه جوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo