بهترین روش‌های تبلیغات و بازاریابی تلگرام در سال 1401

بهترین روش‌های تبلیغات و بازاریابی تلگرام در سال 1401

بهترین روش‌های تبلیغات و بازاریابی تلگرام در سال 1401

اگر قصد دارید از طریق تلگرام، بیزینس خود را تبلیغ کنید اما نمی‌دانید از میان روش‌های موجود برای تبلیغ و بازاریابی در تلگرام، کدام یک را انتخاب کنید تا از تبلیغات بهترین نتیجه را بگیرید در این مطلب با ما همراه باشید؛ در این مقاله به معرفی انواع روش‌های تبلیغ و بازاریابی در تلگرام می‌پردازیم و همه نکات و جزئیات مربوط به هر یک از آنها را شرح می‌دهیم؛ لذا در نهایت با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود با آگاهی کامل، روش تبلیغاتی موردنظر خود در تلگرام را انتخاب کرده و با کمترین هزینه، بیشترین بازگشت سرمایه را شاهد باشید.

انواع روش‌های تبلیغات و بازاریابی در تلگرام

شاید فکر کنید روش‌های مختلف و متعددی برای تبلیغات در تلگرام وجود دارد اما در حقیقت اینطور نیست و روش های تبلیغاتی تلگرام، بسیار معدود هستند. بطور کلی فقط 3 روش برای تبلیغات و بازاریابی در تلگرام وجود دارد.

تبلیغ از طریق ارسال پیام در چت خصوصی افراد
تبلیغ در گروه‌های تلگرامی
تبلیغ در کانال‌های تلگرامی

از اینجا ربات ارسال به پیوی را تهیه کنید در ادامه هر کدام از این روش ها را شرح خواهیم داد. با ماهمراه باشید…

روش اول: تبلیغات در تلگرام از طریق ارسال پیام به چت خصوصی

همانطور که احتمالاً خودتان هم حدس زده‌اید بهترین راه برای تبلیغ در تلگرام، ارسال پیام به چت خصوصی افراد است. در این روش تبلیغاتی، مطمئن هستید پیام تبلیغاتی که ارسال می‌کنید 100% خوانده می‌شود و توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند زیرا دریافت پیام خصوصی، همواره کنجکاوی افراد را برمی‌انگیزد تا پیام دریافتی را بخوانند و ببینند چه کسی آن را برایشان فرستاده است؛ لذا امکان ندارد کسی در تلگرام، پیامی خصوصی دریافت کند اما آن را باز نـکند!

در نتیجه، بدیهی است که اگر موفق به ارسال پیام انبوه به چت خصوصی افراد غریبه در تلگرام شوید می‌توانید تبلیغات موثر و پربازدهی را تجربه کنید. اما مسئله این است که ارسال انبوه پیام به چت خصوصی افراد ناشناس در تلگرام به سادگی امکانپذیر نیست (منظور از افراد ناشناس، کسانی هستند که شماره شما را در گوشی‌شان ذخیره نکرده‌اند یا قبلاً در تلگرام با شما چتی نداشته‌اند) و اگر تصمیم گرفته‌اید کسب‌و‌کارتان را از این راه تبلیغ کنید، لازم است بدانید که شما نمی‌توانید به راحتی با خط تلگرام خود به هر تعداد دلخواه پیام به افراد غریبه بفرستید زیرا تلگرام سعی دارد تا با اعمال قوانینی محدودکننده، تبلیغات در این فضا را در انحصار خود نگه دارد.

بیشتر بخوانید  انواع روش های تبلیغات در فضای مجازی و اهمیت آن ها

قصد ما در این مقاله بهترین روش‌های تبلیغات و بازاریابی تلگرام

البته ما در این مقاله قصد نداریم به تشریح سیاست‌های تلگرام بپردازیم، بلکه می‌خواهیم شما را با محدودیت‌های تلگرامی آشنا کنیم و راهکارهایی ارائه دهیم تا علی‌رغم وجود این محدودیت‌ها بتوانید از طریق ارسال پیام انبوه، موفق به تبلیغ در تلگرام در حدی قابل قبول شوید.

مهم‌ترین محدودیت‌هایی که تبلیغات در تلگرام از طریق ارسال انبوه را برایتان دشوار می‌سازد عبارتند از:

نبود امکان ارسال گروهی پیام در اپلیکیشن تلگرام
وجود سقف روزانه در تعداد پیام ارسالی به افراد ناشناس در تلگرام

در ادامه هر یک از این موارد را خدمت شما شرح می‌دهیم.

محدودیت اول: نبود امکان ارسال گروهی پیام در اپلیکیشن تلگرام

اگر بخواهیم به شخصی ناشناس در تلگرام پیام دهیم به یکی از این 2 طریق باید عمل کنیم: 1. یا باید آیدی او را در تلگرام جستجو کرده و وارد صفحه چت او شویم 2. یا اینکه شماره موبایل او را در گوشی‌مان ذخیره کنیم و سپس از قسمت مخاطبین وارد صفحه چت تلگرام او شویم؛ تا بتوانیم پیام موردنظر خود را برای او بفرستیم.

حال اگر لیست انبوهی از آیدی‌ها یا شماره موبایل افراد ناشناس در اختیار داشته باشیم و بخواهیم پیام تبلیغاتی خود را به این افراد ارسال نماییم، چاره‌ای نداریم جز اینکه این پروسه را برای تک تک این افراد تکرار کنیم زیرا هیچ امکانی برای ارسال گروهی و همزمان پیام به افراد ناشناس در تلگرام وجود ندارد. بدیهی است که طی این مراحل برای تعداد انبوه، اگر بخواهد به صورت دستی انجام شود، کاری بسیار زمانبر، خسته کننده و تقریباً ناشدنی است و اگر پیام ما شامل عکس یا ویدئو باشد، این کار سخت تر از سخت نیز می‌شود.

محدودیت دوم: وجود سقف روزانه در تعداد پیام ارسالی به افراد ناشناس در تلگرام

ما برای ارسال پیام به افراد آشنا در تلگرام با محدودیتی مواجه نیستیم؛ در حقیقت، تلگرام به کاربرانش این اجازه را می‌دهد که روزانه هر تعداد پیام دلخواه به افراد آشنا بفرستند (از نظر تلگرام افرادی آشنا محسوب می‌شوند که قبلاً در تلگرام با شما چت کرده‌اند یا شماره شما را در گوشی خود ذخیره کرده‌اند). اما ارسال پیام انبوه در تلگرام به هدف تبلیغ، به معنای معرفی محصولات و خدمات به افراد ناشناس است؛ امری که به راحتی در تلگرام میسر نیست زیرا تلگرام برای ارسال پیام به افراد ناشناس محدودیت‌هایی وضع کرده است به طوری که هر خط تلگرام، نمی‌تواند به بیش از 50 نفر ناشناس در روز پیام بفرستد.

بیشتر بخوانید  تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بدیهی است که این تعداد پیام روزانه آن قدر کم است که نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی روی جذب مشتری و افزایش درآمد ما بگذارد. با وجود چنین محدودیتی از جانب تلگرام، تنها راه ممکن این است که از چندین خط برای ارسال پیام به افراد استفاده نماییم. مثلاً 10 خط تهیه کنید تا بتوانید در روز تا 500 پیام تبلیغاتی به چت خصوصی افراد ارسال کنیم. اما مشکل اینجاست که مدیریت تعداد زیاد خطوط و ارسال پیام به انبوه افراد با استفاده از این خطوط نیز مانند سناریوی قبلی، اصلاً کار ساده‌ای نیست.

چطور با وجود محدودیت‌های مطرح‌شده به ارسال انبوه پیام در تلگرام بپردازیم؟

نبود امکان ارسال گروهی و همزمان پیام به افراد ناشناس در اپ تلگرام سبب می‌شود تا ارسال انبوه پیام در این پیامرسان به صورت دستی در عمل تقریباً ناممکن باشد؛ لذا تنها راه چاره، استفاده از نرم‌افزاری خواهد بود که کار را بطور اتوماتیک بدون دخالت ما انجام دهد؛ یعنی بتواند به صورت اتوماتیک شماره موبایل مخاطب موردنظر را در تلگرام ذخیره کند یا به صورت خودکار آیدی فرد را جستجو کرده، وارد صفحه چت تلگرام او شود و پیام ما را که ممکن است شامل عکس و ویدئو نیز باشد را برای آن شخص بفرستد.

همچنین در مورد محدودیت سقف روزانه؛ تلگرام ما را ملزم می‌کند برای تبلیغات، خطوط متعددی تهیه کنیم و به واسطه ارسال پیام با خطوط متعدد، تعداد روزانه را افزایش دهیم که این کار نیز بسیار دشوار بوده و ما را به سمت استفاده از نرم‌افزارهای خودکارساز هدایت می‌کند؛ نرم‌افزاری که بتواند خطوط متعدد معرفی شده را تحت کنترل بگیرد و با هر خط به تعداد زیر 50 عدد پیام ارسال کند و بطور اتوماتیک بین خطوط سوییچ کرده و کار را در ابعاد انبوه به پیش ببرد.

چنین نرم‌افزارهایی معمولاً با نام «نرم‌افزار ارسال پیام انبوه در تلگرام» شناخته می‌شوند که در ادامه یکی از بهترین نمونه‌های این نوع نرم‌افزارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی نرم افزار خودکار ساز ارسال پیام انبوه در تلگرام

از بهترین نرم‌افزارهای موجود برای تبلیغات و بازاریابی در تلگرام، «پکیج ربات ارسال انبوه پیام در تلگرام کاربر مجازی» است. این نرم‌افزار امکانات متعددی دارد و تمامی ویژگی‌هایی که در قسمت قبل برای یک ابزار مناسب تبلیغات در تلگرام برشمردیم داراست؛ یعنی قابلیت‌های ذخیره خودکار شماره و ارسال پیام در تلگرام و نیز ارسال تعداد مشخصی پیام با هر خط و امکان تعویض خودکار خطوط. این پکیج نرم‌افزاری روی سیستم ویندوزی شما نصب می‌شود و استفاده از آن نیز بسیار آسان است. کافیست:

تعدادی خط (مجازی یا واقعی) تلگرام تهیه کرده و آنها را به ربات معرفی کنید.
پیام تبلیغاتی و لیستی از آیدی یا شماره موبایل افرادی که می‌خواهید به آنها پیام بفرستید (در قالب فایل اکسل) در اختیار ربات قرار دهید.
همین!

از اینجا ربات ارسال به پیوی را تهیه کنید

بعد از معرفی خطوط و تنظیم متن و لیست آیدی‌ها (یا شماره‌ها) ربات را اجرا می‌کنید و ربات مابقی کارها را بطور خودکار برای شما انجام خواهد داد. ربات به محض اجرا، خط شما را در تلگرام باز می‌کند، از شماره موبایل اول موجود در لیست شروع می‌کند، آن را به مخاطبین تلگرام شما اد می‌کند، وارد صفحه چت او می‌شود، پیام موردنظر شما را همراه با عکس یا ویدئو و … در این صفحه وارد و ارسال می‌کند و به سراغ شماره بعدی میرود

و این پروسه را آنقدر تکرار می‌کند تا نیاز باشد خط ارسال کننده پیام را عوض کند (یعنی مثلاً با خط اول 50 ارسال انجام دهد و بخواهد به خط بعدی برود). ربات در این زمان، خط اول را می‌بندد و خط دیگری را باز می‌کند و کار ارسال پیام را به همین شیوه به سایر افراد موجود در لیست مخاطبین را با خطوط بعدی ادامه می‌دهد.

ربات ارسال به پیوی

بدین ترتیب با استفاده از این ربات نه تنها به راحتی از محدودیت‌های تلگرام گذر خواهید کرد بلکه بدون صرف وقت و انرژی چندانی، تعداد انبوهی پیام تبلیغاتی به افراد در تلگرام ارسال خواهید کرد.

البته استفاده از این پکیج نرم‌افزاری، یک مزیت مهم دیگر نیز به همراه دارد و آن قابلیت استخراج آیدی اعضا از گروه‌های تلگرامی است. با استفاده از این ویژگی ربات، شما می‌توانید به راحتی، مخاطبین هدف خود را از گروه‌های مختلف در تلگرام استخراج کنید و به صورت مستمر، برای کار تبلیغ خود، بانک آیدی تهیه کنید.

منبع: کاربر مجازی

امتیاز به ما
[تعداد: 2 میانگین: 5]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.