راه رسیدن به ثروت | روشی بی نظیر برای رسیدن به موفقیت

راه رسیدن به ثروت

راه رسیدن به ثروت با اندیشه و نیروی تفکر

 اندیشه ، کارگاهی است که در آن جا همه برنامه‌های آفریده شده توسط انسان ، شکل می‌گیرد. بر اثر نیروی اندیشه ی محرک ، آرزوی سوزان شکل گرفته ،عمل شده و به اجرا در می آید. گفته شده است که انسان آنچه را که تصور می کند ،می تواند خلق کرده وبیافریند. در طی ۵۰ سال گذشته ، انسان با قوهای اندیشه و تصورش ، بسیاری از نیروهای طبیعت را مهار کرده و این دستاوردها به مراتب از کل تاریخ بشر بیشتر بوده است.

آسمان را توسط پرواز تسخیر کرده به طوری که پرندگان دیگر توان پهلو زدن و مقابله با او را ندارند.

خورشید سوزان را از  میلیون ها مایل فاصله ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و مواد سازنده و تشکیل دهنده آن را شناخته است و در آخر اینکه به چیزهای عجیب و غریبی دست یافته است. تنها محدودیت انسان در چهارچوب عقل ، مخصوص گسترش و نحوه استفاده از نیروی اندیشه می باشد. چون هنوز نتوانسته به نحو احسن از نیروی اندیشه خود استفاده کند. تنها به این مسئله رسیده است که صاحب نیروی اندیشه و عقل است و اکنون به صورت ابتدایی شروع به استفاده از آن کرده است.

 

 نیروی اندیشه ترکیبی و خلاق دو ابزار راه رسیدن به ثروت

 نیروی اندیشه به دو شکل عمل می کند:

۱- نیروی اندیشه ترکیبی .

۲- نیروی اندیشه خلاق و سازنده

نیروی اندیشه ترکیبی:

توسط آن نیرو ، مفاهیم قدیمی ، طرح ها و برنامه ها را با هم ترکیب می کند و به آن نظمی خاص می دهد. این نیرو چیزی را نمی آفریند. تنها با مواد و مصالحی چون تجربه ، تحصیلات ، اطلاعات و ملاحظات عمل می کند. نیرویی است که معمولاً مخترعین از آن استفاده می کنند. البته باید دسته و گروه نابغه ها را از این مقوله جدا کنیم  ،چون از نیروی خلاق کمک می گیرند. این امر در صورتی است که نتواند به وسیله نیروی ترکیبی مسائل و مشکلات خود را حل کند.

 اندیشه و خلاق:

بااستفاده از نیروی اندیشه ، فکر محدود انسان ، با عقل ارتباط پیدا می کند. و تفکرات دست نخورده ، خود را نشان می‌دهد. بدین وسیله همه طرح‌ها و برنامه‌ها به ذهن انسان می رسد. با کمک گرفتن از این نیرو ، شخص میتواند با ضمیر ناخوداگاه دیگران ارتباط برقرار کند. نیروی اندیشه خلاق ، به صورت غیر ارادی و خودکار عمل می‌کند. این نیرو در صورتی کارایی خواهد داشت که ضمیر ناخودآگاه با سرعت قابل توجهی عمل کند ، فرضا موقعی که ضمیر ناخودآگاه ، توسط آرزویی بسیار قوی تحریک شود ، این نیرو خود را نشان می‌دهد.

نیروی خلاق در اثر استفاده زیاد از آن قوی تر شده و بیشتر به کار می‌آید. اشخاص مهم و مشهور که هر کدام دارای مال و مقام می باشند و هنرمندان و شاعران خبره و نخبه و دیگر افراد شاخص و نامدار ،بر اثر استفاده از این نیرو ، ممتاز شده‌اند ، نیروی خلاق  و ترکیبی بر اثر استفاده زیاد ، شکوفا و بارور تر می شود ، درست مانند ورزش که تحرک عضلات و ماهیچه ها را قوی‌تر و سالم‌تر می‌کند. آرزو تنها یک اندیشه محرک ، گذرا و ناپایدار است. ضمناً تا زمانی که به حقیقت دست پیدا نکند هیچ ارزشی نخواهد داشت معمولاً از نیروی اندیشه ترکیبی برای عملی کردن امید و آرزو ها استفاده می شود.

 افکار و اندیشه های مثبت راه رسیدن به ثروت 

اندیشه ها ، پایه و اساس اصلی کسب ثروت و مقام است. افکار و اندیشه‌ها  ، محصول نیروی عقل و اندیشه است. اجازه دهید که به تجزیه و تحلیل یک موضوع که منجر به ثروتمند شدن یک شخص شد بپردازیم. به این امید که این واقعیت‌ها ،  چراغی برای راهنمایی شما در جهت رسیدن به سعادت و ثروت باشد. حدود۵۰ سال قبل  ، یکی از پزشکانی که در روستا کار می کرد ، به شهر رفت ، وارد داروخانه ای شد. سپس مشغول چانه زدن و صحبت کردن با مسئول داروخانه شد. بیشتر از یک ساعت  ، پشت پیشخوان داروخانه ،آرام و آهسته با هم صحبت کردند.

سپس دکتر آنجا را ترک کرد و به  درشکه اش رفت و با خود یک کتری قدیمی و یک پا روی چوبی(به منظور هم زدن محتویات داخل کتری) همراه خود آورد.  مسئول داروخانه کتری را بازبینی کرد و بعد دستش را داخل جیبش کرده و یک دسته اسکناس بیرون آورد و آنها را به دکتر داد. آن دسته پول دقیقاً ۵۰۰ دلار بود.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

به عبارتی کل پس انداز و سرمایه آن داروخانه ، در عوض دکتر برگی به او داد که پشت آن فرمول جادویی و مرموزی نوشته شده بود. عبارات و واژه‌های نوشته شده در پشت این برگه ، از ارزش بالایی  برخوردار بود. دکتر خوشحال بود که اسباب و لوازم خود را فروخته و مسئول داروخانه هم دست به ریسک بزرگی زده بود و کلی زندگی‌شان را روی آن سرمایه گذاری کرده بود ولی از این مسئله که از کتری قدیمی روزی طلا جاری خواهد شد کاملا غافل بود و تصور هم نمی کرد که این کار او روزی روی عملیات چراغ جادو و سحر آمیز را سفید کرده و حتی از او سبقت هم خواهد گرفت.

با خرید فکر به موفقیت برسید

آنچه که مسئول داروخانه خرید تنها یک تفکر و اندیشه بود. عملیات عجیب و غریب با آن کتری ، با افزودن ماده‌ای جزئی که دکتر از آن غافل بود آغاز شد. ماده ای که باعث جاری شدن  طلا شد. هنوز هم که هنوز است افرادی که محتویات آن کتری ها را می فروشند ، پاداش بزرگی دریافت می کنند. آن کتری قدیمی به صورت یکی از بزرگترین مصرف کنندگان  شکر جهان در آمده است. افراد زیادی را به کار کشت نیشکر مشغول کرده و درکل  شغل های زیادی را به وجود آورده است.

کتری قدیمی ، شهر کوچک جنوبی را پررونق کرد و تقریباً همه مردم  ساکن آن منطقه ، از امکانات و ثروت زیادی برخوردار شده‌اند. گستردگی و فراگیری این صنعت در سراسر جهان ، چرخه اقتصادی را فعال کرده است. هر کجا که هستید ، هر کجا که زندگی می کنید و هر شغلی که دارید ، هر وقت واژه کوکاکولا را می بینید به خاطر داشته باشید که امپراتوری عظیم و ثروت فراوان آن تنها از یک فکر ریشه گرفته و آن موادی که فرد جوان با آن فرمول اضافه کرد ، تنها نیروی اندیشه و ابتکار بوده است.

بله بدین صورت بود که کوکاکولا کشف شد. تنها با یک کتری و پارویی کوچک جهت هم زدن آن و مقداری شکر ،این نوشیدنی پولساز به وجود آمد. ثروت سرشار تنها با یک  فکر آغاز می‌شود.

نقش عزم راسخ همراه با برنامه‌های روشن در راه رسیدن به ثروت 

 اگر جزء آن دسته از اشخاصی هستید که باور دارید کار زیاد و سخت ، ثروت و دارایی می‌آورد ، این فکر را از سرتان بیرون کنید و دور بریزید. اگر ثروت و دارایی بسیار زیادی نصیب شما شود ، به وسیله پشتکار نبوده و هیچ گاه نیز نخواهد بود ،  به‌ علاوه شانس و اتفاق و حادثه نیز در آن تأثیر ندارد ، بلکه تنها در اثر برنامه های روشن و مشخص ایجاد می‌شود ، بدانید که تنها یک  فکر و اندیشه بوده است و با توسل به آن ثمره و میوه داده است. همه فروشندگان ماهر و کارکشته می‌دانند که تنها فکر و اندیشه ، شکوفایی و رونق کار ایشان را فراهم می آورد و آن دسته‌ای که این  راز را نمی‌دانند ، در زندگی پیشرفت قابل توجهی نمی‌کنند.

فکر و اندیشه باعث رسیدن به اهداف می شود

 ناشر یک کتاب ارزان قیمت به این راز دریافت و آن این که  ، بسیاری از مردم به محتوای کتاب توجه چندانی نمی کنند ،  بلکه بر اساس عنوان کتاب از آن استقبال می‌کنند او با تغییر عنوان کتاب یک میلیون از آن را به فروش  رساند. هیچ تغییرات و اضافاتی  را در محتوای آن به وجود نیاورد ، بلکه تنها با پاره کردن جلد کتاب و تعویض نام آن ، به این هدف دست یافت.

اگر چه به نظر ساده می رسد ، اما در نفس خود یک فکر و اندیشه‌ است که هیچ قیمتی برای آن افکار و اندیشه‌ها نمی توان تعیین کرد و فقط با هماهنگی و یکدلی می‌توان به آن هدف رسید. به این مفهوم که گروهی از مردم می آفرینند و گروه دیگر به  اجرای آن مشغول می شوند و بسیاری از مردان تمام عمر خود را سپری می کنند تا فرصت و شانس دست دهد. اما  هیچگاه آن شانس و موقعیت حاصل نمی‌شود.

((هنوز هم بهترین وسیله ها ، احتیاج به انسانی دارد که بداند چگونه از آن استفاده کند.))

 

امتیاز به ما
[تعداد: 0 میانگین: 0]

 

1 دیدگاه برای “راه رسیدن به ثروت | روشی بی نظیر برای رسیدن به موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo