چگونه زندگی ام را تغییر دهم ؟ نقطه شروع زندگی جدید

چگونه زندگی ام را تغییر دهم

شما دوست عزیزی که بر روی این لینک کلیک کرده ای بدون حتم از زندگی خودت راضی نیستی و قصد داری در زندگیت تغییراتی به وجود بیاری.در این مقاله قصد دارم تجربیاتی رو که قبل از حال امروزم که دارم این مقاله رو انتشار میدم با شما در میون بذارم و به شما بگم که چه کارهایی رو انجام دادم که به حال خوب دست پیدا کردم.پس اگه میخوای نکات مثبتی رو به زندگیت اضافه کنی مقاله چگونه زندگی ام را تغییر دهم رو تا انتها مطالعه کن.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم

قبل از هر مطلبی میخوام ازت بخوام دیدت رو به مقام انسانیت تغییر بدی.یعنی منظورم اینه که شما باید بدانید که انسان اشرف مخلوقاته .البته که می دونی.ولی میخوام ازت بپرسم چقدر به این گفته اعتقاد داری ؟و مهمتر از همه چقدر بهش عمل می کنی!! شاید همین اول کاری بگید این چه سوالیه؟ معلومه که انسان اشرف مخلوقاته.اما من می خوام در این مقاله بهتون ثابت کنم خیلی ها به درک درستی از این مطلب نرسیدن.

 

انسان با بقیه موجودات تفاوت های بسیار زیادی دارد. اگر به کتاب های آسمانی  قرآن ، انجیل و تورات مراجعه کنید ، می بینید که خداوند چقدر زیبا انسان را آفریده است.  چون از روح خود در وی دمیده است. لطفاً دقت کنید این فقط یک جمله  نیست ، این یک عظمت بیکران است پس چگونه است که انسان بزرگی خدا را از یاد می برد.

چگونه است که در مقابل مشکلات کمر خم میکند. چگونه است که برای حل مشکلات خود  به کسانی غیر از خدا متوسل می شود؟چرا در مقاطعی از زندگی دچار ترس می شود؟چرا روزی خود را از کسی غیر از خدا طلب می کند؟ اگر ما به جمله بالا اعتقاد داشته باشیم که انسان اشرف مخلوقات است نباید این چنین باشد. حسادت ،بخل ، کینه ، دروغ ، ترس و… با مقام انسانیت کیلومترها فاصله دارد.پس باید به این سوال عمیقا فکر کنید که چگونه زندگی ام را تغییر دهم ؟

نقطه شروع زندگی جدید

حال با صداقت این سوال را از خودت بپرس آیا شما هم در شخصیت خود از صفت های بالا استفاده میکنید؟ اگر چنین است پس شما به این جمله که انسان اشرف مخلوقات است اعتقاد ندارید.

اجازه دهید که با شما صادق باشم. من خودم نیز سالیان زیادی از عمرم به این جمله توجه کافی نداشتم. به همین خاطر هیچ وقت حال خوب را تجربه نکرده بودم. تا جایی که به یاد دارم تمام زندگی ام را با ترس از بی پولی ، از دست دادن شغل ، از دست دادن عزیزان … گذرانده ام. و فراموش میکردم که انسان اشرف مخلوقات است. و یک قدرت بی نظیر همیشه از من مراقبت می کند. اگر بخواهم زندگیم را خلاصه کنم فقط به کار و خواب میرسم.

 

خداوند دوست داشتنی تمام نعمت ها  و رحمت ها را به سمت بندگان خود سرازیر میکند. اما انسان ناسپاس با  نیروهای منفی که ساخته و پرداخته ذهن شیطان است از رسیدن این رحمت ها به خود جلوگیری می کند. برای رسیدن به حال خوب باید زندگی خود را تغییر دهید. در زیر به مهمترین روش های تغییر زندگی اشاره می کنم.

 به حال خود توجه کنید

به الان خود بنگرید. آیا از زندگی خود راضی هستید؟ آیا وضع مالی مساعدی دارید؟ آیا از سلامت کافی برخوردار هستید؟ آیا از شریک زندگی تان راضی هستید؟آیا در طول روز احساس خوبی ندارید؟ اگر پاسخ شما منفی است باید بگویم که این نتیجه افکار و اعمال شما در گذشته نه چندان دور بوده است. یعنی تصمیماتی که شما در گذشته گرفته اید به شخصیت الان شما تبدیل شده است.

و اگر این روند همچنان ادامه باشد متاسفانه باید بگویم در آینده نیز چنین زندگی خواهید داشت. اما خبر خوشحال کننده این است که اگر همین حالا بخواهید این روند را قطع کنید و به انسانی تبدیل شوید که اشرف مخلوقات است قطعاً زندگی شادی در آینده ای نه چندان دور منتظر شما است.افکار و تصمیمات امروز شما به زندگی نه چندان دور شما در آینده تبدیل می شود.

 در انتخاب دوستان خود تجدید نظر کنید

 شاید شما هم این جمله معروف را شنیده باشید که هر شخص از لحاظ شخصیتی و مالی دقیقاً به مانند دوستان خود تبدیل خواهد شد. بنابراین آیا وقتش نرسیده است که در انتخاب دوستان خود تجدید نظر کنید؟ از دوستان منفی باف ناکام و گرفتار اندیشه های شیطانی به شدت دوری کنید. باورکنید ارزشش را خواهد داشت. این خیلی ساده است.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

به یک باشگاه ورزشی جدید بروید مطمئنا آنجا با دوستان جدیدی آشنا خواهید شد.افراد منفی باف و منفی گوی در اطراف شما پراکنده اند.دیگر وقتش رسیده است که حتی اسم آنها را از لیست مخاطبان تلفنتان هم حذف کنید .این را بدانید در محیط افراد موفق قرار گرفتن یکی از عوامل مهم موفقیت است.تمام تلاش خود را بکنید که حتی محیط زندگیتان نیز در مجاورت افراد موفق و ثروتمند قرار گیرد.چون به زودی شما نیز یکی مانند آنها خواهید شد.این را به یاد داشته باشید هر قدمی که امروز بر می دارید نتیجه اش را در آینده ای نه چندان دور در واقعیت می بینید.

 مطالعه کنید

  در روز چقدر مطالعه می کنید.برای تغییر بزرگ در زندگی خود مطالعه کنید. مطمئن باشید که این یکی از بهترین راه ها برای تغییر دادن شخصیت خودتان است. باور داشته باشید که مطالعه می تواند تمام سلول های مغز شما را شستشو دهد. شما در هر زمینه ای کتاب بخواهید می توانید در اینترنت پیدا کنید یکی از بهترین موارد که می توانم به شما معرفی کنم گوش دادن به کتابهای صوتی است. شما می توانید در حین رانندگی پیاده روی و یا هر فعالیت دیگری به یک کتاب صوتی گوش کنید. با این کار شما باعث می شوید که لایه های پنهان مغز خود را بیدار کنید.

 اخبار منفی را از علایق روزمره خود حذف کنید

“هر ساعت” از وقت من به اندازه “یک ساعت زندگی” ارزش دارد و هرگز اجازه نمیدهم با تلویزیون و یا گردهمایی‌های بیهوده تلف شود.دیدن “اخبار” چیزی جز دریافت حجم عظیمی از انرژی‌های مختلف منفی نیست. چند بار باید بشنویم که افرادی را در فلان جای کره زمین کشتند و در جای دیگر یکی از سرطان مرد و سیل و زلزله مردم را بی‌خانمان کرد و لایه ازون سوراخ شد و داعش فیلم جنایت‌های جدیدش را پخش کرد و … نگران بی خبر ماندن نباشید،این اخبار نه تنها هیچ کمکی به شما نمی کند بلکه می تواند شما را به نابودی بکشاند.

بیشتر بخوانید  جملات مثبت چگونه حافظه را تقویت می کند ؟

در اطراف شما افراد زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند.آنها اخبار را به سریعترین شکل ممکن به شما می رسانند. هرچند که باید حتی از آنها نیز دوری کنید.اگر بخواهیم آماری را از سایتهای پرطرفدار و پر بازدید بگیریم سایتهای خبری در رده های ابتدایی قرار دارند.هیچ از خودتان پرسیده اید که چرا چنین است؟دلیلش این است که انسانهای معمولی مشتاق دانستن چنین اخباری هستند.و تعداد این آدمها معمولا بسیار زیاد است.اما قرار است که شما جزء انسانهای معمولی نباشید.

واقعیت های اجتماعی واقعیت زندگی شما نیست

 لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که واقعیت های زندگی دیگران الزاما واقعیت زندگی شما نیست .ما در حال حاضر در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که فقر  ، گرانی و بیکاری بیداد میکند.  اما در همین جامعه هستند کسانی که ماشین های چند صد میلیونی سوار می شوند و به مسافرت‌های خارج از کشور آنچنانی می روند.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

و یا مثلاً هر روز راجع به طلاق و جدایی مطلب می‌خوانیم اما در همین جامعه هستند اشخاصی که با عشق و علاقه در کنار هم زندگی می‌کنند. به نظر شما اینها تصادفی و یا شانسی است ؟ قطعاً نه. به جرات می توانم بگویم اگر کسی با عشق زندگی می‌کند لیاقتش را دارد و یا شخصی که در ثروت و آسایش قرار دارد قطعاً برای این عمل کارهایی انجام داده است.

بیشتر بخوانید  رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

 در اینجا بحث ما در مورد خوبی یا بدی شخصیت افراد نیست. بنابراین شما به واقعیت‌های جامعه توجهی نداشته باشید . با افکار مثبت خود و از طریق ضمیر ناخوداگاه تان برای خود واقعیتی بر خلاف واقعیت های جامعه بسازید شما باید یاد بگیرید که برای خودتان واقعیت های مثبت بسازید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که اخبار مسموم را مطالعه نکنید.

 هر روز را با احساس خوبی بیدار شوید

 اولین فکری که هنگام بیدار شدن در صبح گاه به ذهن شما می رسد همانی است که روز شما را می سازد اگر فکر می‌کنید روز سختی در پیش دارید مطمئن باشید روز سختی خواهید داشت.اما اگر فرشته خوشبختی را صدا بزنید تا پایان همان روز بهترین اتفاقات را تجربه خواهید کرد. من در گذشته اولین کاری را که بعد از بیداری انجام می‌دادم خواندن اخبار مهم از سایت‌های خبری بود.

البته فرقی نمی کرد چه نوع اخباری را مطالعه کنم. گاهی اوقات حوادث ، بعضی وقتها اقتصادی و ورزشی. و البته اطلاع نداشتم که دارم به روح خودم صدمه میزنم شما فرض کنید اولین خبری که بعد از بیداری بشنوید راجع به کشتن یک بچه بی گناه باشد. تا غروب چه نوع احساساتی را تجربه می کنید ؟ در مجموع قصد دارم بگویم که هنگام بیدارشدن مراقب خودتان باشید.

بیشتر بخوانید  چگونه ارتعاش پول بفرستیم

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک برنامه ۱۵ دقیقه‌ای با ترکیبی از مطالعه ، یوگا و مدیتیشن داشته باشید و این کار را حداقل یک ماه انجام دهید چون با این کار تبدیل به یک عادت خوب می‌شود. فراموش نکنید ما قصد داریم از زندگی گذشته فاصله بگیریم.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم ؟ یاد بگیرید راحت ببخشید

کینه و نفرت احساسات بسیار قوی و منفی هستند که می تواند جسم شما را به راحتی بیمار کند .اگر به هر دلیلی کسی به شما بدی کرده است تمام سعی خود را به کار بگیرید که از ته قلب و تمام وجودتان او را ببخشید.حتی اگر طرف مقابل تان نفهمد که شما او را بخشیده اید.اگر شما بذر کینه و نفرت را در وجودتان پرورش دهید به زودی این شما هستید که بیمار میشوید و تعادل خود را از دست می دهید.قطعا برای شخص مقابلتان هیچ اتفاقی نمی افتد.

اگر شما ایمان داشته باشید که خداوند عزیز به همه چیز اشراف دارد و خودش در جای خود ستمگران و ظالمان را به سزای اعمال خود می رساند,دیگر نیازی نیست شما با کینه و انتقام خودتان را آزار دهید.پس آرام باشید.یاد بگیرید که ببخشید.حسن دیگری که بخشش برای شما دارد این است که شما هم به راحتی بخشیده می شوید.

معجزه کلمات را فراموش نکنید

 جملات دقیقاً مانند یک بمب اتم می تواند بر روح و روان شما اثر بگذارد. لطفاً این مورد را جدی بگیرید. مراقب گفتار خود باشید. می‌دانم که مشکل است. اما می‌توانید آن را کنترل کنید. تمام توان خود را به کار گیرید و جملات مثبت را تکرار کنید. یادتان نرود شما حتی اگر یک دروغ را در طول روز چند بار تکرار کنید ضمیر ناخودآگاه شما آن را باور می‌کند و همان دروغ به واقعیت زندگی شما تبدیل می شود.

بیشتر بخوانید  موفقیت در یک ساعت :: رازهایی از قانون جذب که به شما نگفته اند

اشکال ندارد که یک جمله مثبت را حتی اگر در زندگی شما اتفاق نیفتاده است به دروغ تکرار کنید ، تا ذهن نیمه هوشیار تان آن را بپذیرد. ایمان داشته باشید که این اتفاق مثبت را که هر روز راجع به آن با خودتان  ، با دیگران و یا حتی با آینه صحبت می‌کنید به وقوع می‌پیوندد. و این همان قدرتی است که خداوند در وجود اشرف مخلوقات قرارداد است. شما صاحب روح هستید. روحی که از طرف خداوند به شما هدیه داده شده است. باقی جانداران صاحب جان هستند و این همان تفاوتی است که بین انسان و بقیه جانداران قرار دارد.

 شغل خود را عوض کنید

 من در گذشته چندین بار شغل خودم را عوض کرده ام اما از آنجایی که بدون برنامه ریزی این کار را کردم دچار زیان شده ام .می خواهم به شما بگویم اگر در شغل خود احساس رضایت ندارید و انجام دادن آن شما را ناراحت می‌کند این همان کاری نیست که شما را به  ثروت برساند. در اینجا شما باید به دنبال علاقه خود بروید.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

ببینید انجام چه کارهایی شما را خوشحال می‌کند. به سراغ  آن کار بروید. البته من عقیده دارم که شما یک روزه این کار را نکنید. اول علایق خود را پیدا کنید  ، مقدمه چینی کنید و با برنامه این کار را انجام دهید. در این صورت دچار استرس نمی شوید. هستند اشخاصی که یکباره شیرجه می‌زنند و تمام بدن خود را خیس می‌کنند اگر کنار رودخانه رفته ‌باشید اشخاص مختلفی را در حین شنا کردن می بینید.

بعضی ها آرام آرام وارد آب می شوند تا بدن‌شان به آب سرد عادت کند. ولی بعضی‌ها به یکباره وارد آب می شوند  چند لحظه‌ای سردی را حس می کنند و سپس از آن لذت می‌برند و این دیگر به خودتان بستگی دارد که کدام راه را برگزینید. اما واقعیت این است که برای ایجاد یک کار خوب شما ناگزیرید که از حال بد فاصله بگیرید. شغل نامناسب هم یکی از آن حال های بد است. برای اینکه بیشتر راجب چگونه زندگی ام را تغییر دهم تحقیق کنید این مقاله را مطالعه کنید.

کیومرث سیفی راد _آذر ماه 1400

 

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

 

 

‫3 نظر ارسال شده در “چگونه زندگی ام را تغییر دهم ؟ نقطه شروع زندگی جدید

  1. نوری زاد :

    واقعا از مطلبتون استفاده کردم.همه چی رو منطقی گفتید سلیس و روان.به اعتقاد من همچین مطالبی برای مردم امروز ما از نان شب هم واجبتره.متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.