چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟

چگونه زندگی ام را تغییر دهم تا احساسات خوب و جدیدی را تجربه کنم؟ این فقط سوال شما نیست همه انسان‌ها به تغییر زندگی، تغییر رفتار، تغییر شخصیت و تمام مسائلی که از داشتن آن در حال حاضر احساس خوبی ندارند، نیاز دارند.

شما دوست عزیزی که بر روی این لینک کلیک کرده‌اید بدون حتم از زندگی خود‌تان راضی نیستید و قصد دارید در زندگی‌تان تغییراتی به وجود بیاورید.در این مقاله قصد دارم تجربیاتی را که قبل از حال امروزم که دارم این مقاله را انتشار میدهم، داشته‌ام با شما به اشتراک بگذارم و به شما بگویم که چه کارهایی را انجام دادم که به حال خوب دست پیدا کردم. پس اگر میخواهید نکات مثبتی را به زندگی‌تان اضافه کنید این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم تا به تجربه‌های جدید برسم؟

قبل از هر مطلبی میخواهم از شما بخواهم دید خود‌تان را به مقام انسانیت تغییر دهید. یعنی منظورم این هست که شما باید بدانید که انسان اشرف مخلوقات است. البته که می دانید، ولی می‌خواهم از شما بپرسم چقدر به این گفته اعتقاد دارید؟ و مهمتر از همه چقدر به آن عمل می کنید و ایمان دارید!

1668955475086 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

شاید همین اول کار بگویید این چه سوالی است؟ معلومه که انسان اشرف مخلوقات است. اما من می‌خواهم در این مقاله به شما ثابت کنم خیلی از افراد به درک درستی از این مطلب نرسیده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که چگونه زندگی‌ ام را تغییر دهم به خواندن مطلب ادامه دهید.

انسان با بقیه موجودات زنده در جهان تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. اگر به کتاب های آسمانی  قرآن، انجیل و تورات مراجعه کنید، می‌بینید که خداوند چقدر زیبا انسان را آفریده است. چون از روح خود در وی دمیده است. لطفاً دقت کنید این فقط یک جمله  نیست، این یک عظمت بیکران است پس چگونه است که انسان بزرگی خدا را از یاد می‌برد.

چگونه است که در مقابل مشکلات کمر خم می‌کند. چطور برای حل مشکلات خود  به کسانی غیر از خدا متوسل می‌شود؟ چرا در مقاطعی از زندگی دچار ترس می‌شود؟ چرا روزی خود را از کسی غیر از خدا طلب می کند؟ اگر ما به جمله بالا اعتقاد داشته باشیم که انسان اشرف مخلوقات است نباید این چنین باشد. حسادت، بخل، کینه، دروغ، ترس و… با مقام انسانیت کیلومترها فاصله دارد. پس باید به این سوال عمیقا فکر کنید که چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟

نقطه شروع زندگی جدید

حالا با صداقت این سوال را از خودتان بپرسید، آیا شما هم در شخصیت خود از صفت‌های بالا دارید؟ اگر چنین است پس شما به این جمله که انسان اشرف مخلوقات است اعتقاد ندارید و در واقع حداقل در عمل کاری نمی‌کنید.

1668955410214 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

اجازه دهید که با شما صادق باشم. خود من هم سالیان زیادی از عمرم به این جمله توجه کافی نداشتم. به همین خاطر هیچ وقت حال خوب را تجربه نکرده بودم.

تا جایی که به یاد دارم تمام زندگی‌ام را با ترس از بی پولی، از دست دادن شغل، از دست دادن عزیزان و … گذرانده‌ام. و فراموش می‌کردم که انسان اشرف مخلوقات است. و یک قدرت بی نظیر همیشه از من مراقبت می‌کند. اگر بخواهم زندگی‌ام را خلاصه کنم فقط به کار و خواب میرسم. تا اینکه از خودم پرسیدم چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟

خداوند دوست داشتنی تمام نعمت ها  و رحمت ها را به سمت بندگان خود سرازیر می‌کند. اما انسان ناسپاس با  نیروهای منفی که ساخته و پرداخته ذهن شیطان است از رسیدن این رحمت‌ها به خود جلوگیری می کند. برای رسیدن به حال خوب باید زندگی خود را تغییر دهید. در زیر به مهمترین روش های تغییر زندگی اشاره می کنم.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ با توجه به حال خود

به الان خود بنگرید. آیا از زندگی خود راضی هستید؟ وضع مالی‌تان مساعد است؟ سلامتی‌تان چطور؟ آیا از شریک زندگی تان راضی هستید؟ احساس‌تان به زندگی چگونه است؟ اگر پاسخ شما منفی است باید بگویم که این نتیجه افکار و اعمال شما در گذشته نه چندان دور بوده است. یعنی تصمیماتی که شما در گذشته گرفته اید به شخصیت الان شما تبدیل شده است.

1668955266562 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

و اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد متاسفانه باید بگویم در آینده نیز چنین زندگی خواهید بود. اما خبر خوشحال کننده این است که اگر همین حالا بخواهید این روند را قطع کنید و به انسانی تبدیل شوید که اشرف مخلوقات است قطعاً زندگی شادی در آینده‌ای نه چندان دور را تجربه خواهید کرد. افکار و تصمیمات امروز شما به زندگی نه چندان دور شما در آینده تبدیل می‌شود.

در انتخاب دوستان خود تجدید نظر کنید

 شاید شما هم این جمله معروف را شنیده باشید که هر شخص از لحاظ شخصیتی و مالی دقیقاً شبیه دوستان خود خواهد شد. بنابراین آیا وقتش نرسیده است که در انتخاب دوستان خود تجدید نظر کنید؟ از دوستان منفی باف ناکام و گرفتار اندیشه های شیطانی به شدت دوری کنید. باورکنید ارزشش را خواهد داشت. این خیلی ساده است.

به یک باشگاه ورزشی جدید بروید مطمئنا آنجا با دوستان جدیدی آشنا خواهید شد (مراقب انتخاب‌هایتان باشید). افراد منفی باف و منفی گوی در اطراف شما پراکنده اند. دیگر وقتش رسیده است که حتی اسم آنها را از لیست مخاطبان تلفن‌تان هم حذف کنید. این را بدانید در محیط افراد موفق قرار گرفتن یکی از عوامل مهم موفقیت است.

تمام تلاش خود را بکنید که حتی محیط زندگی‌تان نیز در مجاورت افراد موفق و ثروتمند قرار گیرد. چون به زودی شما نیز یکی مانند آنها خواهید شد. این را به یاد داشته باشید هر قدمی که امروز بر می‌دارید نتیجه اش را در آینده‌ای نه چندان دور در واقعیت می‌بینید.

1668955305669 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

برای تغییر زندگی مطالعه کنید

در روز چقدر مطالعه می‌کنید. برای تغییر بزرگ در زندگی خود مطالعه کنید. مطمئن باشید که این یکی از بهترین راه‌ها برای تغییر دادن شخصیت خودتان است. باور داشته باشید که مطالعه می‌تواند تمام سلول های مغز شما را شستشو دهد. تاریک‌ترین قسمت‌های مغز شما با مطالعه روشن می‌شود.

شما در هر زمینه ای کتاب بخواهید می‌توانید در اینترنت پیدا کنید یکی از بهترین موارد که می‌توانم به شما معرفی کنم گوش دادن به کتاب‌های صوتی است. شما می‌توانید در حین رانندگی پیاده روی و یا هر فعالیت دیگری به یک کتاب صوتی گوش کنید. با این کار شما باعث می‌شوید که لایه های پنهان مغز خود را بیدار کنید. این کار شما را به سمت آرزو‌هایتان هل می‌دهد.

اخبار منفی را از علایق روزمره خود حذف کنید

“هر ساعت” از وقت من به اندازه “یک ساعت زندگی” ارزش دارد و هرگز اجازه نمیدهم با تلویزیون و یا گردهمایی‌های بیهوده تلف شود. دیدن “اخبار” چیزی جز دریافت حجم عظیمی از انرژی‌های مختلف منفی نیست.

چند بار باید بشنویم که افرادی را در فلان جای کره زمین کشتند و در جای دیگر یکی از سرطان مرد و سیل و زلزله مردم را بی‌خانمان کرد و لایه اوزون سوراخ شد و داعش فیلم جنایت‌های جدیدش را پخش کرد و … نگران بی خبر ماندن نباشید، این اخبار نه تنها هیچ کمکی به شما نمی‌کند بلکه می‌تواند شما را به نابودی بکشاند.

در اطراف شما افراد زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. آنها اخبار را به سریعترین شکل ممکن به شما می رسانند. هرچند که باید حتی از آنها نیز دوری کنید. اگر بخواهیم آماری را از سایتهای پرطرفدار و پر بازدید بگیریم سایتهای خبری در رده‌های ابتدایی قرار دارند.

1668955234673 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

هیچ از خودتان پرسیده‌اید که چرا چنین است؟ دلیلش این است که انسان‌های معمولی مشتاق دانستن چنین اخباری هستند. و تعداد این آدمها معمولا بسیار زیاد است. اما قرار است که شما جزء انسانهای معمولی نباشید.

واقعیت های جامعه واقعیت زندگی شما نیست

 لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که واقعیت های زندگی دیگران الزاما واقعیت زندگی شما نیست. اما در حال حاضر در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که فقر، گرانی و بیکاری بیداد میکند. اما در همین جامعه هستند کسانی که ماشین‌های چند صد میلیونی سوار می‌شوند و به مسافرت‌های خارج از کشور آنچنانی می‌روند.

و یا مثلاً هر روز راجع به طلاق و جدایی مطلب می‌خوانیم اما در همین جامعه هستند اشخاصی که با عشق و علاقه در کنار هم زندگی می‌کنند. به نظر شما اینها تصادفی و یا شانسی است؟ قطعاً نه. به جرات می‌توانم بگویم اگر کسی با عشق زندگی می‌کند لیاقتش را دارد و یا شخصی که در ثروت و آسایش قرار دارد قطعاً برای این عمل کارهایی انجام داده است.

 در اینجا بحث ما در مورد خوبی یا بدی شخصیت افراد نیست. بنابراین شما به واقعیت‌های جامعه توجهی نداشته باشید. با افکار مثبت خود و از طریق ضمیر ناخوداگاه‌تان برای خود واقعیتی بر خلاف واقعیت‌های جامعه بسازید شما باید یاد بگیرید که برای خودتان واقعیت های مثبت بسازید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که اخبار مسموم را مطالعه نکنید.

1668955332767 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

هر روز را با احساس خوب بیدار شوید

 اولین فکری که هنگام بیدار شدن در صبحگاه به ذهن شما می‌رسد همانی است که روز شما را می‌سازد. اگر فکر می‌کنید روز سختی در پیش دارید مطمئن باشید روز سختی خواهید داشت. اما اگر فرشته خوشبختی را صدا بزنید تا پایان همان روز بهترین اتفاقات را تجربه خواهید کرد. من در گذشته اولین کاری را که بعد از بیداری انجام می‌دادم خواندن اخبار مهم از سایت‌های خبری بود.

البته فرقی نمی کرد چه نوع اخباری را مطالعه کنم. گاهی اوقات حوادث، بعضی وقتها اقتصادی و گاهی هم ورزشی. و البته اطلاع نداشتم که دارم به روح خودم صدمه می‌زنم شما فرض کنید اولین خبری که بعد از بیداری بشنوید راجع به کشتن یک بچه بی گناه باشد.

تا غروب چه نوع احساساتی را تجربه می کنید؟ در مجموع قصد دارم بگویم که هنگام بیدار شدن مراقب خودتان باشید. همیشه این سوال را از خودتان بپرسید که چگونه زندگی خود را تغییر دهم؟

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک برنامه ۱۵ دقیقه‌ای با ترکیبی از مطالعه، یوگا و مدیتیشن و تجسم خلاق داشته باشید و این کار را حداقل یک ماه انجام دهید چون با این کار تبدیل به یک عادت خوب می‌شود. فراموش نکنید ما قصد داریم از زندگی گذشته فاصله بگیریم.

برای تغییر زندگی یاد بگیرید راحت ببخشید

کینه و نفرت احساسات بسیار قوی و منفی هستند که می‌تواند جسم شما را به راحتی بیمار کند. اگر به هر دلیلی کسی به شما بدی کرده است تمام سعی خود را به کار بگیرید که از ته قلب و تمام وجود‌تان او را ببخشید. حتی اگر طرف مقابل‌تان نفهمد که شما او را بخشیده اید. اگر شما بذر کینه و نفرت را در وجودتان پرورش دهید به زودی این شما هستید که بیمار میشوید و تعادل خود را از دست می‌دهید. قطعا برای شخص مقابل‌تان هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

1668955354772 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

اگر شما ایمان داشته باشید که خداوند عزیز به همه چیز اشراف دارد و خودش در جای خود ستمگران و ظالمان را به سزای اعمال خود می رساند، دیگر نیازی نیست شما با کینه و انتقام خودتان را آزار دهید. پس آرام باشید. یاد بگیرید که ببخشید. حسن دیگری که بخشش برای شما دارد این است که شما هم به راحتی بخشیده می‌شوید.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ با کلمات 

 جملات دقیقاً مانند یک بمب اتم می‌تواند بر روح و روان شما اثر بگذارد. لطفاً این مورد را جدی بگیرید. مراقب گفتار خود باشید. می‌دانم که مشکل است. اما می‌توانید آن را کنترل کنید. تمام توان خود را به کار گیرید و جملات مثبت را تکرار کنید. یادتان نرود شما حتی اگر یک دروغ را در طول روز چند بار تکرار کنید ضمیر ناخودآگاه شما آن را باور می‌کند و همان دروغ به واقعیت زندگی شما تبدیل می شود.

اشکال ندارد که یک جمله مثبت را حتی اگر در زندگی شما اتفاق نیفتاده است به دروغ تکرار کنید، تا ذهن نیمه هوشیار‌تان آن را بپذیرد. ایمان داشته باشید که این اتفاق مثبت را که هر روز راجع به آن با خودتان، با دیگران و یا حتی با آینه صحبت می‌کنید به وقوع می‌پیوندد. و این همان قدرتی است که خداوند در وجود اشرف مخلوقات قرار داده است. شما صاحب روح هستید. روحی که از طرف خداوند به شما هدیه داده شده است. باقی جانداران صاحب جان هستند و این همان تفاوتی است که بین انسان و بقیه جانداران وجود دارد.

چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ شغل خود را عوض کنید

 من در گذشته چندین بار شغل خودم را عوض کرده‌ام اما از آنجایی که بدون برنامه ریزی این کار را کردم دچار زیان شده‌ام. می خواهم به شما بگویم اگر در شغل خود احساس رضایت ندارید و انجام دادن آن شما را ناراحت می‌کند این همان کاری نیست که شما را به ثروت برساند. در اینجا شما باید به دنبال علاقه خود بروید.

1668955196275 600x400 - چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

ببینید انجام چه کارهایی شما را خوشحال می‌کند. به سراغ  آن کار بروید. البته من عقیده دارم که شما یک روزه این کار را نکنید. اول علایق خود را پیدا کنید، مقدمه چینی کنید و با برنامه این کار را انجام دهید. در این صورت دچار استرس نمی شوید. هستند اشخاصی که یکباره شیرجه می‌زنند و تمام بدن خود را خیس می‌کنند اگر کنار رودخانه رفته ‌باشید اشخاص مختلفی را در حین شنا کردن می بینید.

ورود به دوره سبک سلامتی

بعضی ها آرام آرام وارد آب می‌شوند تا بدن‌شان به آب سرد عادت کند. ولی بعضی‌ها به یکباره وارد آب می‌شوند چند لحظه‌ای سردی را حس می کنند و سپس از آن لذت می‌برند. این دیگر به خودتان بستگی دارد که کدام راه را برگزینید.

اما واقعیت این است که برای ایجاد یک کار خوب شما ناگزیرید که از حال بد فاصله بگیرید. شغل نامناسب هم یکی از آن حال‌های بد است. در مورد اینکه چگونه زندگی ام را تغییر دهم می‌توانید مطالعات بیشتری داشته باشید.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

6 دیدگاه برای “چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟ نقطه شروع زندگی جدید

  • کیومرث سیفی راد گفته:

   درود بر شما همراه عزیز
   میتوانم در این مورد توضیح دهم که در ذهنیت خود تجدیدنظر کنید. اما از آنجایی که هر اتفاقی بی دلیل و حکمت نیست، قطعا در جواب من به شما باید نشانه‌ای باشد. شاید این نشانه این باشد که به شما توصیه کنم کتاب جاناتان مرغ دریایی را مطالعه کنید.
   امیدوارم پس از خواندن کتاب ذهنیت خودتان را راجب تغییر همین جا کامنت کنید.
   موفق باشید

 1. نوری زاد گفته:

  واقعا از مطلبتون استفاده کردم.همه چی رو منطقی گفتید سلیس و روان.به اعتقاد من همچین مطالبی برای مردم امروز ما از نان شب هم واجبتره.متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo