رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

قانون جذب کائنات

قانون جذب کائنات آیا هیچ وقت برایتان پیش آمده به دوستی که مدت ها او را ندیده اید، فکر کرده باشید و فردای همان روز او به خانه‌تان آمده باشد؟ یا برای‌تان پیش آمده که ترانه‌ای قدیمی را زیر لب زمزمه کرده باشید و درست همان موقع آن ترانه از رادیو پخش شده باشد؟ آیا شما صاحب شغل یا خانه‌ای هستید که سال‌های پیش رویای داشتنش را در سر می‌پروراندید؟

بسیاری از مردم به این وقایع برچسب تصادفی می‌زنند اما  حقیقت این است که این رویداد‌ها ورای تصادفند. ذهن انسان شبیه آهن رباست و هرچه را که به آن فکر می‌کند، به طرف خود می‌کشد. همان اصولی که در رابطه با خاصیت آهنربایی بر جهان ماده حاکم است در مورد ذهن آدمی نیز مصداق پیدا می‌کند. انسان آنچه را در ذهن دارد، به سوی خود جذب می‌کند. ذهن آدمی همانند آهنرباست.

 نظر نویسندگان مختلف در ارتباط با قانون جذب کائنات:

 ناپلئون هیل در کتاب برجسته و موفق خود به نام فکر کنید و ثروتمند شوید، می‌نویسد: مغز ما از طریق شایع‌ترین اندیشه‌هایمان، خاصیت آهن‌ربایی پیدا می‌کند. این آهن ربا به گونه‌ای که برای بشر ناشناخته است؛ افراد، نیرو‌ها و موقعیت‌هایی را که با ماهیت این افکار غالب همخوانی دارند، به سوی ما جذب می‌کنند.

جیمز  آلن می‌نویسد: بشر، دیر یا زود این واقعیت را  کشف خواهد کرد که فرمانروا و ناخدای روح و کارگردان زندگی خویش  است. قوانین حاکم بر اندیشه به زودی بر او آشکار شده و با دقتی فزاینده درک خواهد کرد که چگونه نیرو‌های فکر و عوامل ذهنی در شکل گیری شخصیت، موقعیت‌ها و سرنوشت او موثر واقع می‌شوند. کلود بریستول در کتاب جادوی باور بار دیگر از قدرت جاذبه ذهن سخن می‌گوید: افکار مربوط به  هراس‌ها و ترس‌ها در جذب کردن دردسر به زندگی ما درست به همان اندازه موثر و جاذب هستند، که افکار مثبت و سازنده در جذب پیامدهای مثبت تاثیر دارند.

1670694197384 - رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

ماهیت تفکرات انسان درباره قانون جذب کائنات

 بنابراین ماهیت فکر هر چه که باشد، زاینده چیزی از جنس خود است. وقتی این مسئله در هوشیاری انسان جا می‌افتد، علایم قدرت خارق العاده در او ظاهر می‌گردد که برای استفاده در اختیار او قرار گرفته است. تمام آن چیز‌هایی که ممکن است تصادفی و اتفاقی به نظر برسند، در واقع چنین نبوده بلکه فقط نتیجه الگو‌هایی هستند که انسان از قبل برای خود طراحی کرده است.

بریستول در توجیه و  تشریح قدرت جاذبه‌ی ذهن این نکته را مطرح کرده است که: امواج رادیویی به آسانی از چوب، آجر، فولاد و دیگر مواد جامد عبور می‌کنند. از کجا معلوم که ارتعاشات فکر این گونه نباشند! وقتی امواج فکر یا هر اسم دیگری که برای آن می‌گذارید حتی قابلیت  تبدیل به نوسانات بالا‌تر را دارند، چگونه نمی‌توانند بر  مولکول‌های اجسام جامد اثر بگذارند؟

و اما…

شکتی گاوین، نویسنده‌ی کتاب تصور خلاق، در این زمینه می‌گوید: افکار و احساسات، انرژی های مغناطیسی خاص خود را دارند که جاذب نوعی انرژی یا ماهیت مشابه هستند. این اصل می‌گوید: هرچه از شما به دنیای خارج تراوش کند، انعکاس آن، بار دیگر به شما باز می‌گردد.

از دیدگاه عملی، این اصل به این معناست که انسان همیشه آنچه را که بیشترین زمان را به فکر کردن درباره آن اختصاص می‌دهد یا قوی‌ترین اعتقاد را  نسبت  به آن دارد یا در عمیق‌ترین سطوح، انتظار آن را می‌کشد یا در  واضح‌ترین حالت، آن را تصور می‌کند، به طرف زندگی خود جذب می‌کند.

 ریچارد باخ  می‌نویسد: هر چه را در اندیشه‌ی خود نگه داریم، به سوی زندگی خود جذب می‌کنیم. یک فکر، یک هیچ نیست، بلکه یک چیز است. برای آنکه بتوانیم فکر کنیم، فکر باید وجود داشته باشد. باید یک چیز باشد!  چون فکر یک چیز است، و از خود انرژی دارد. پس باید مانند هر چیز دیگری در این سیاره در چارچوب اصول و قوانین جای بگیرد. شاید به این ترتیب آسان‌تر بتوان تصدیق کرد که قوانین ذهن به اندازه قوانین جاذبه و الکتریسیته، واقعی و موثر هستند.

1670694197907 - رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

ذهن ما پیامد‌های زندگی ما را رقم می‌زند

هدف ما از آوردن این مثال‌ها روشن کردن این مسئله برای خوانندگان بوده است که چگونه ذهن ما پیامد‌های زندگی ما را رقم می‌زند. امیدوارم هیچ یک از این اصول را کورکورانه و بدون به کار بستن آنها نپذیرید و همانگونه که اشاره شد بسیار تاکید می‌کنم که استفاده از نیروی فکر جانشینی برای عمل نیست، بلکه استفاده صحیح از ذهن، ما را قادر می‌سازد که با سهولت و سرعت بیشتری به اهداف مالی و سلامتی دست پیدا کنیم.

 ذهن شما همانند آهنربا است. فکر کردن به خواسته‌های خود را ادامه دهید تا به آنها دست پیدا کنید. افکار شما شبیه ابر‌های نامریی هستند که برای او نتیجه به بار می‌آورند. با منظم کردن افکار خود می‌توانید تعیین کننده‌ی این نتایج باشید.

نظر باب پراکتور در رابطه با قانون جذب و جذب ثروت

 فکر می‌کنید چرا درآمد یک درصد از جمعیت حدود ۹۶ درصد تمام پولی است که همه مردم به دست می‌آورند؟ آیا فکر می‌کنید این مسئله تصادفی است؟ نه، برنامه ریزی شده است این افراد چیزی را می‌دانند. آنها قانون جذب را می‌دانند و حالا تو هم با افرادی که ثروت را به زندگی‌شان جذب کرده‌اند، و به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه از قانون جذب استفاده کرده‌اند، آشنا شده‌ای. آنها به فراوانی و ثروت فکر می‌کنند. اجازه نمی‌دهند هیچ تفکری که با فراوانی و ثروت در تضاد باشد، در ذهن‌شان ریشه بدواند. افکار حاکم بر ذهن آنها همه در ارتباط با ثروت است. آنها فقط ثروت را می‌شناسند و جز این رویای دیگری در ذهن‌شان وجود ندارد.

چه از این موضوع آگاه باشند یا نباشند افکار  غالب  ذهن‌شان که مربوط به ثروت است، ثروت را به طرف‌شان جذب می‌کند. دلیل ثروتمند شدن آنها فعال شدن قانون جذب است.

یک مثال

یک مثال عالی که عملکرد قانون جذب را نشان  می‌دهد این است: شاید کسانی را بشناسی که ثروت کلانی به دست آورده‌اند و همه آن را از دست دادند و در مدت کوتاهی دوباره ثروت کلانی به دست آورده‌اند. آنچه در این موارد اتفاق افتاده، چه  این افراد آن را بدانند یا ندانند، این است که ابتدا افکار غالب آنها روی ثروت متمرکز می‌شود و به این شکل در وهله اول به ثروت دست پیدا می‌کنند.

بعد اجازه می‌دهند افکار ترسناکی در مورد از دست دادن ثروت به ذهن‌شان راه پیدا کند تا جایی که این افکار منفی افکار غالب ذهن‌شان می‌شود. آنها تعادل ترازوی ذهن‌شان را با تغییر افکارشان از افکار مربوط به ثروتمند شدن به افکار مربوط به از دست دادن ثروت به هم می‌زنند.
وقتی به هر حال ثروت‌شان را از دست دادند، ترس از دست دادن ثروت از بین می‌رود و دوباره تعادل ترازو را با غالب کردن افکار مربوط به  ثروتمند شدن برقرار می‌کنند. این قانون بدون توجه به این‌که فکر‌هایت خوب هستند یا بد به آنها پاسخ می‌دهد. هر چیزی شبیه خودش را جذب می‌کند.

 نظر جان اساراف در مورد قانون جذب کائنات

 وظیفه ما به عنوان انسان این است که دائم به چیز‌هایی که می‌خواهیم فکر کنیم و برای خودمان کاملاً روشن کنیم که چه می‌خواهیم. از اینجا به بعد یکی از نیرومندترین قوانین دنیا را به کمک فرا می‌خوانیم که همان قانون جذب است.

تو به همان چیزی تبدیل می‌شوی که بیشتر اوقات به آن فکر می‌کنی و به علاوه چیزی را که زیاد به آن فکر می‌کنی به طرف خود جذب می کنی.  زندگی  تو در حال حاضر انعکاس افکار گذشته توست. این افکار مواردی را که خیلی بزرگ و مهم می‌دانسته‌ای و نیز چیزهایی که زیاد هم آنها را مهم به حساب نمی‌آوردی شامل می‌شود.

از زندگیت به راحتی می‌شود دید که افکار غالب تو در هر جنبه‌ای چه بوده‌اند  چون این همان افکاری است که آنها را تجربه کرده‌ای. تا به حال که این طور بوده است! حالا داری  قانون جذب را یاد می‌گیری و با این دانش می‌توانی همه چیز را عوض کنی. هر چیزی را که در ذهنت مجسم کنی، آن را در دست‌هایت خواهی داشت. راز جذب ثروت دقیقا همین مسئله است.

1670694197637 - رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

 نظر باب دویل در مورد قانون جذب کائنات

 قانون جذب کائنات اهمیتی نمی‌دهد که تو چه چیزی را خوب یا بد می‌دانی یا اینکه آن را نمی‌خواهی یا واقعا می‌خواهی. این قانون به افکارت پاسخ می‌دهد. بنابراین اگر به کوهی از قرض نگاه می‌کنی و به خاطر آن دچار وحشت می‌شوی، سیگنالی که به دنیا می‌فرستی این است که: از این همه قرض و بدهکاری واقعا احساس وحشت می‌کنم.

ورود به دوره سبک سلامتی

به این ترتیب این فکر و احساس را در خود تقویت می‌کنی و در تمام لایه های وجودت احساس وحشت می‌کنی. پس قرض و بدهکاری بیشتری بالا خواهی آورد. قانون جذب یک قانون طبیعی است. قوانین کائنات بی طرف هستند. خوب و بد نمی‌شناسند. افکار تو را دریافت می‌کنند و آنها را به شکل تجربه واقعی زندگی به تو بر می‌گردانند. قانون جذب دقیقاً همان چیزی را به تو می‌دهد که به آن فکر می‌کنی.

 قانون جذب  همیشه عمل می‌کند، چه آن را باور داشته باشی یا نداشته باشی، چه آن را بفهمی یا نفهمی. قانون جذب قانون آفرینش است.  فیزیک کوانتوم به ما می‌گوید که تمام دنیا از فکر زاده شده است! توبا افکارت زندگی‌ات را می‌سازی و دیگران هم همین کار را می‌کنند. تنها دانستن این قانون آن را فعال نمی‌کند. قانون جذب همیشه در زندگی تو و هرکس دیگری در سرتاسر تاریخ موثر بوده است. وقتی از این قانون بزرگ در کائنات باخبر می‌شوی، متوجه می‌شوی که به طور باورنکردنی قوی هستی و می‌توانی با فکر کردن، آن زندگی را که می‌خواهی برای خودت بسازی.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo