راز بزرگ شکرگزاری | جمله ای که همه رویاهای شما را برآورده می کند

شکرگزاری

قدرت شکرگزاری

 شکر اصطلاحی دینی و اخلاقی ، به معنای قدردانی کردن از خدا می باشد و منظور از آن سپاسگزاری در حوزه نیت ، گفتار و رفتار است.

 شکرگزاری و قدردانی نیروی قدرتمندی برای  تغییر دادن انرژی توست و نعمت های بیشتری را وارد زندگی می کند. به خاطر نعمت هایی که در حال حاضر داری خدا را شکر کن تا چیزهای خوب بیشتری را جذب کنی. تشکر و قدردانی پیش از دریافت چیزی که می‌خواهی اشتیاق را بیشتر می‌کند و در نتیجه برای دریافت آن پیام قدرتمندتری به هستی می فرستی.

هر شب قبل از خواب به اتفاقات خوبی که در روز برایت اتفاق افتاده فکر کن و برای آنها شکرگزار باش و هر صبح که از خواب برمی خیزی به خاطر اینکه خداوند یک روز دیگر فرصت زندگی کردن را به تو داده است شکرگزار باش. شاید تا امروز به این قضیه فکر نکرده اید و هر صبح تان را با باری از انرژی منفی شروع کرده‌اید و در طی روز اتفاقات بد یکی پس از دیگری برای شما رخ داده است. شکرگذاری اول صبح دید شما را نسبت به زندگی عوض می کند همین که خداوند فرصت زندگی دوباره را به شما داده است یک نعمت خیلی بزرگی است که ما هر روز از آن غافل بوده‌ایم و این مسائل برای ما به صورت روزمره گی در آمده و وجود آنها را همیشه تضمینی می دانسته ایم.

 

 شکرگزاری به خاطر نظمی که در دنیا وجود دارد

  فصل ها یکی بعد از دیگری می آیند ، روز و شب به طور منظم بدون یک ثانیه اختلاف اتفاق می‌افتد درختان در بهار شکوفه می دهند و در زمستان خشک می شوند همه اینها نشان نظم در دنیا است و اتفاقی نیست چند بار در طی روز بابت این اتفاق‌ها شکرگزار خداوند بوده ایم.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

آیا این همه نظم برای شکر گذاری کافی نیست ؟ آیا برای هوای که هر روز تنفس می‌کنیم  قدر شناس بوده‌ایم ؟ این بر حسب اتفاق نیست که درختان اکسیژن آزاد می کنند تا بار دیگر اتمسفر ما پر شود این یک اتفاق نیست که منظومه شمسی به شکلی  کاملاً بی نقص  در محل خود قرار گرفته ، چرا که اگر در جای دیگر در  این کهکشان قرار داشت ،  بی شک زندگی ما در اثر تشعشعات کیهانی از بین میرفت. همه این نظم در جهان برای ما طراحی شده است و هیچ کدام از آنها اتفاقی نیست.

 

 شکرگزاری باعث نعمت زیاد و حل شدن مشکلات می شود

 لیستی از تمام چیزهایی که دارید تهیه کنید که باید به خاطر آن ها شکرگزار باشید. این کار طرز فکر شما را تغییر خواهد داد. با انجام این تمرین قدر چیزهایی را که ازداشتن آنها خوشحال هستید را می‌دانید و خدا را شکر گزاری می کنید. گاهی اوقات ما به خاطر کوچک‌ترین اتفاق زندگی مان ناسپاسی می کنیم و می نالیم ، مثلاً اگر مشکل ما به خاطر درآمد کم باشد به زمین و زمان گیر می دهیم و ناشکری میکنیم.

اگر در آن لحظه به تمام  نعمت هایی که خدا به ما داده فکر کنیم این مسئله مالی ما اینقدر بزرگ نمی‌شود و به احتمال زیاد شکر گزاری بابت نعمت های دیگر باعث حل این مشکل مالی هم می شود.  شکرگزاری بابت پولهایی که در طول زندگی خداوند به ما داده است باعث  ثروت بیشتر می‌شود. وقتی مردی به خاطر کارهای کوچکی که همسرش انجام می‌دهد از او تشکر می‌کند ، همسرش علاقه‌مند می‌شود که این کارها را بهتر انجام دهد. به هر چیزی که فکر کنیم و به خاطرش شکرگزار باشیم به زندگیمان وارد می‌شود و بالعکس.

 قدر نشناسی و ناشکری جلوی نعمت‌ها را میگیرد

 به جای اینکه از چیزهایی که نداری شکایت کنی همه حواس را متوجه نعمتهایی که داری بکن و به خاطرشان سپاسگزار باش. اگر به خاطر نعمت هایی که داری شکرگزار نباشی با این کار جلوی نعمت هایی که میخواهند وارد زندگیت  شوند را می‌گیری. احساسات منفی مانع رسیدن تو به خواسته هایت می شوند.

اگر دوست داری  یک کسب وکار پردرآمد داشته باشید اما به خاطر کسب و کاری که در حال حاضر دارید سپاسگزار نباشید  همین موج منفی اصلی‌ترین موجی خواهد بود که به  هستی می فرستید. هر روز به خاطر داشتن خانه ، خانواده ، رختخواب گرم ، غذای کافی ، تندرستی و تمام مواهب دیگر شکرگزار خداوند باشید.

هان بسیار بخشنده است

 اگر کسی پیوسته بر آنچه ندارد ، تاکید کند ، بسیار کمتر به خواسته‌های خود می‌رسد. کسانی که زندگی‌های پویا و پرتحرک را سپری می‌کنند ، همان‌هایی هستند که همواره قدر نعمت های زندگی را به خوبی دانسته اند. در پاره‌ای از موارد به نظر می رسد که اجتماع ، ما را برای دیدن جنبه های منفی زندگی شرطی می کند.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

اگر در ۱۰ مورد ، کارها درست پیش بروند و فقط در یک مورد با مانع مواجه شویم ، تمام توجه ما معطوف همان یک مورد می شود. وقتی که سردرد داریم  ،هیچ وقت به خود نمی گویم(در عوض ، چشم ها و قلب و دست و پایم سالم است) بلکه می گوییم:(سرم درد میکند).  وقتی زندگی خود را سرشار از نعمت الهی بدانیم و به آنچه در حال حاضر داریم سپاسگزار باشیم  سبب جاری شدن سیل مواهب تازه به زندگی خود می شویم.

شکرگزاری از زبان بزرگان علم

تشکر و قدردانی بخش اساسی آموزش‌های استادان بزرگ در تمام طول تاریخ بوده است.

 کسانی که به معجزه شکرگزاری اعتقاد ندارند آن را نمی یابند.(روالد دال)

 هیچ عملی برای ذهن خوشایند تر از شکرگزاری نیست. این کار با چنان رضایت درونی کاملی توأم است که صرفاً با عملکرد وظیفه پاداش داده می شود.( ژوزف  ادیسون)

 شکرگزاری چیزی شگفت انگیز است ، باعث می‌شود هر آنچه برای دیگران عالی است نصیب ما هم بشود.(ولتر)

 آدم عاقل بابت آن  چه که ندارد  عزا نمی گیرد بلکه بابت چیزهایی که دارد شادمان است.(اپیکتتوس)

 شکرگزاری نوعی واکسن ضد زهرابه ها و ضد عفونت است.(جان هنری جووت)

 بگذارید برخیزیم و قدرشناس باشیم ، برای آن که اگر امروز نیاموخته ایم ، دست‌کم اندکی آموخته‌ایم  ، و اگر اندکی نیاموخته ایم ، حداقل بیمار نشده‌ایم ، و اگر بیمار شده ایم  ،دست‌کم نمرده ایم. بنابراین بیایید همگی سپاسگذار باشیم.(والت دیزنی)

 شکرگزاری از دید ادیان مختلف

  اگر زمانی را برای قدرشناسی  مغتنم نشمارید ، به بیشتر دست نخواهد یافت و هر آنچه که دارید نیز از دست می‌دهید. وعده‌ای که با  قدرشناسی به حقیقت می پیوندد در این واژه ها نهفته است. اگر قدرشناس باشید به شما بیشتر و  درحد فراوانی داده خواهد شد.

در تمام ادیان به قدرت شکرگزاری تاکید شده است:

 به یاد آور هنگامی که پروردگارت فرمود: اگر قدر شناس باشی به تو بیشترعطا خواهم کرد و اگر ناسپاسی کنی بر تو عذابی دردناک را فرو خواهم آورد.(قرآن کریم)

 کسی که به تو نعمت داد سپاسگزار و کسی را که از تو سپاسگزاری کرد ، نعمتش ده ، زیرا با سپاسگزاری نعمت ها نابود نگردد و با ناسپاسی پایدار نماند ، سپاسگزاری مایع افزایش نعمت و بیمه کننده و ایمن ساز نعمت از دگرگونی است.(تورات)

 هر کسی که قدردان و سپاسگزار باشد بیشتر و به حد کفایت به او اعطا خواهیم کرد. هر کسی که  قدر دان نباشد، هر آنچه را که دارد از او باز می ستانیم.(انجیل)

 انجام چند روش سپاسگزاری در طول روز

 ۱- وقتی صبح ها از خواب بیدار می شوید به خاطر اینکه خداوند فرصت زندگی کردن دوباره را به شما داده سپاسگزار باشید و سعی کنید اول صبح تان را با شکرگزاری  شروع کنید تا نتایج آن را در طول روز ببینید و متوجه تغییرات و معجزه در زندگی خود باشید.

 ۲- اگر خواهان ثروت زیاد هستید یا به دنبال همسر دلخواه تان می گردید ، یا به دنبال راهی برای بهبود مریضی تان می گردید ، صبح ها بعد از بیداری و شبها قبل از خواب تجسم کنید که به آن ثروت یا همسر دلخواه یا بهبود بیماری خود دست یافته اید و از آن لذت می برید و احساس بسیار خوبی دارید.

 

و در عین حال خدا را شکر گذاری کنید که به آرزوی خود دست یافته اید با این کار شما قبل از آنکه به آرزوی خود دست یابید شکرگزار آن بوده اید و زمینه را برای  برآورده شدن آرزوی قلبی خود مهیا می کنید ، شما  باید احساس خوبی نسبت به برآورده شدن خواسته تان داشته باشید و باید اطمینان داشته باشید که به آرزوی خود دست می یابید در این صورت کائنات دست به دست هم می‌دهند تا شرایط را طوری مهیا کنند که شما به خواسته قلبی خود برسید.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

۳- در طول روز برای تمام نعمت هایی که دارید سپاسگزار باشید ،سپاسگزاری برای صبحانه‌ای که خورده اید ، برای سلامتی ، برای لباسی که به تن دارید ، برای هوایی که تنفس می کنید ، برای همسر خوبی که دارید ، برای فرزندانتان ، برای وسیله نقلیه که سوار می شوید ،  برای  درآمدی که دارید ، برای تلفن همراه که از آن استفاده میکنید و… وقتی که اطراف تان را نگاه می کنید می بینید برای هر چیزی که اطراف ما را فرا گرفته باید شکرگزاری کرد.

و پایان…

 ۴-شب ها قبل از اینکه بخوابید بابت روز خوبی که داشته‌اید و تمام اتفاقات  خوبی که در طول روز برای شما افتاده است سپاسگزار باشید.

یکی از بهترین کتابه در مورد شکر گذاری کتابیست اثر خانم راندا برن به نام معجزه شکر گذاری.می توانید نسخه PDF این کتاب را بصورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 9 میانگین: 3.2]

 

 

1 دیدگاه برای “راز بزرگ شکرگزاری | جمله ای که همه رویاهای شما را برآورده می کند

  1. kian گفته:

    شکرگزاری یکی از بهترین راه ها برای نعمت زیاده ممنون که مردم رو از قدرت شکر گزاری توی زندگیشون با خبر میکنین اونم تو این وضع اقتصادی که همه مینالن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo