نقش باور در زندگی انسان چیست؟|باورها چگونه شکل می گیرند

نقش باور در زندگی انسان

نقش باور در زندگی انسان ها چیست؟برای رسیدن به جواب این سوال از ابعاد وجود انسان شروع می کنم. اگر انسانها را بر اساس  ابعاد وجودیشان تقسیم بندی  کنیم به سه بعددر وجود آنها میرسیم. بعد اول دنیای کاملاً فیزیکی انسان ها است. دنیایی که قابل لمس است. می توانیم آن را ببینیم.به تعبیری دنیای سایه ها. واقعیت این است که انسان ها ۹۹% درگیر بعد فیزیکی وجود خود شده اند.و در تمام طول عمر با سایه ها درگیر هستند.

بعد دوم افکار انسان ها است. که یک مرحله بالاتر از بعد فیزیکی می باشد. اما بعد سوم بسیار ارزشمند تر, والاتر و شگفت انگیز تر از ابعاد دیگر است. بر طبق  آیات و همچنین در روایات دین مقدس اسلام خداوند از روح خود در جسم بشر دمیده است. بنابراین روح ما انسانها بسیار بزرگ و والا است. چون قسمتی از وجود خداوند هستیم. که متأسفانه یک درصد از انسانها اعتقاد دارند که  روح است که بر جسم و حتی فکر ما ارجحیت دارد.

 اما…

به راستی چرا بعضی از انسان ها به درجات پایین انسانیت نزول می کند. چرا برای بعضی از آدمها فقط سایه ای از انسانیت  باقی مانده است. چرا آدم ها فکر می کنند آخرت و حساب کتابی وجود ندارد. چرا آدمها به راحتی سر همدیگر را کلاه می گذارند بدون اینکه ترسی از خداوند داشته باشد. چرا این روزها بازار دروغ و ریا بسیار زیاد شده است.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

به عقیده بنده تمام این اتفاقات ناخوشایند ریشه در نقش باورهای منفی در زندگی ما انسان ها دارد. باورهایی که بر اثر تکرار به وجود آمده است. تکرار رفتار های فیزیکی بد. و تکرار افکار ناشایست. باور ها زندگی ما را می سازند به گفته آنتونی رابینز انسان ماشین اثبات باورهای خویش است. یعنی اگر یک انسان را ماشین  فرض کنیم,طوری برنامه ریزی شده که باورهایش را اثبات کند.باورها در بعد سوم وجود ما شکل می گیرد.

بیشتر بخوانید  چگونه ارتعاش پول بفرستیم

ساده ترین تعریف برای باور

 اگر بخواهم در یک جمله باور را تعریف کینم می توانیم بگوییم, باورها تکرار بسیار زیاد افکار ما هستند. و به صورت کاملا مخفیانه شکل می گیرند. در اصل مسئول باورهای ما خود ما هستیم. اما از آنجایی که ناخواسته و شاید نادانسته باورها را به وجود آورده ایم,می توانیم بگوییم کمی بی تقصیریم.

مثلاً یک اتفاق بد برای ما می افتد.واز این اتفاق یک بت در درون خود می سازیم. اجازه بدهید از خودم شروع کنم. چند وقت پیش  با چک بانکی ضمانت یکی از دوستانم را قبول کرده بودم. با اینکه می دانستم دوست من آدم خوش حسابی نیست. این اشتباه شماره یک من بود که با وجودی که خبر از بد حسابی طرف مقابلم داشتم ضمانت وی را قبول کردم.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

پس از اینکه این اتفاق افتاد تقریبا هر شب به این موضوع فکر میکردم که اگر طرف نتواند چکهای ضمانت را پاس کند, چه اتفاقی می افتد این  اشتباه شماره دو من بود. با اینکه تا سر رسید چک ها مدت زیادی مانده بود, اما من با افکار خود,یک اتفاق بد را ناخواسته داشتم رقم می زدم. روز موعود فرا رسید.همانطور که من بارها و بارها در افکار خودم پیش بینی این روز را می‌کردم  چک پاس نشد. چاره ای نداشتم جز اینکه از حساب شخصی خودم  چک را پاس کنم.

بیشتر بخوانید  روشهای جذب ثروت

تاثیر باور بر زندگی

بعد از این قضیه حدود سه سال  دوست من نتوانست قرض خود را ادا کند و من در این مدت بارها و بارها به حرکت زشت دوستم فکر میکردم. این اشتباه شماره سه من بود. که باعث شد یک مقدار از پول را بالا بکشد.

بر روی این موضوع به خصوص زمانی به خودم آمدم که دیدم این مسئله خیلی بر روی روح و روان من تاثیر منفی گذاشته است.بنابراین تصمیم گرفتم دیگر به این موضوع فکر نکنم. و این بهترین تصمیمی بود که من گرفتم. اگر در این داستان دقت کرده باشید, افکاری که من بارها به آن توجه میکردم یک به یک به واقعیت تبدیل می شد.

اگر شما هم به زندگی خود بنگرید, از این مسائل زیاد دارید. وریشه تمام بدی ها یا حداقل رفتن به سمت بدی ها, در تکرار افکار ما است. نکته دیگر این قضیه این است که در چنین مواقعی اگر شما آن شخص را به طور کلی از زندگی خود بیرون نکنید, البته منظور من این است که آن شخص را از افکار خود بیرون نکنید, خیلی طول نمی کشد که یک نفر دیگر با همان مشخصات در زندگی ما پدیدار می شود.

و باید مدتی از عمر خود را به این آدم و بدی هایی که در حق شما  کرده است اختصاص دهید. شاید شما به این باور هم برسید که در زندگی شما همیشه افراد نامرد وجود دارد. و این از خصوصیات بی نقص قانون جذب است که آدمهای بد یک به یک در زندگی ما پدیدار میشوند. پس راه حل این است به آن شخص فکر نکنید. و به همین راحتی از زندگی شما بیرون می روند.

بیشتر بخوانید  فیزیک کوانتوم چگونه کارکرد قانون جذب را توضیح می‌دهد؟

راه دور ماندن از باور های غلط

 پس راه حل بی توجهی شما به افکار و آدمهای بد است.سپس بر روی خوبی های جهان هستی و آدم های خوبی که در این دنیا وجود دارند تمرکز کنید. به مرور زمان باور شما تبدیل به یک باور مثبت میشود. طولی نمی کشد که در زندگی شما  فقط آدمهای مثبت وجود دارند. و آنها زندگی شما را احاطه می کنند. باید به شما بگویم باورها بسیار قوی هستند. و قادرند هر اتفاقی را که با تکرار به آن فکر می کنید رقم بزند.پس نقش باور در زندگی انسان ها انکار ناپذیر است.

اما خبر خوشحال کننده این است که آدمها از باورها بسیار قوی تر هستند. و به راحتی می توانند آنها را تغییر دهند. اگر شما باور داشته باشید که با باور داشتن می توانید ثروتمند شوید حتی یک ثانیه هم بر خلاف این اتفاق نمی‌افتد, و شما به زودی تبدیل به یک فرد ثروتمند خواهید شد.راهها در زندگی شما پدیدار میشوند.راههای ثروت ساز.من خود با تمام وجود آنها را لمس کرده ام.

میخواهم در دوره درمان دیابت شرکت کنم

 همه ما کم و بیش گالیله را می‌شناسیم, کتابی  که این دانشمند  بزرگ نوشت چند صد سال ممنوع بود. و حتی بزرگان آن زمان قصد کشتن وی را داشتند. گالیله در این کتاب اثبات کرده بود که همه سیارات به دور خورشید می چرخند و این بر خلاف باوری بود که انسانهای آن زمان داشتند.

آنها بر این باور بودند, که زمین مرکز دنیا است. و تمام سیارات به دور زمین میچرخد. این باور  آنقدر قوی بود که هیچکس جرات نداشت حتی یک ثانیه خلاف این فکر کند. و این باور  باعث شد که کتاب گالیله چند قرن بعد چاپ شود به همین دلیل است که می گویم باورها بسیار قوی هستند.

 باورها چگونه شکل میگیرند

 تمام چیزهایی که در طول روز میبینیم  و باعث جلب توجه ما می‌شود  تبدیل به یک فکر می شود. و همچنین تمام جملاتی که در طول روز از دیگران می شنویم باز به همین ترتیب می تواند تبدیل به افکار ما شوند. هر چند که باعث دیدن و شنیدن آن چیز ها و آن جملات باز هم خودمان هستیم.

که این مسئله از آنجایی که جزء مسائل ریز در قانون جذب هست ما سعی می کنیم در یک مقاله دیگر در این مورد صحبت کنیم. و این افکار اگر تکرار شوند تبدیل به ارتعاش می‌شوند همانطور که در مبحث ارتعاش صحبت کردیم ارتعاش می‌تواند بر ماده تاثیر بگذارد. همین امر به مرور زمان تبدیل به باور میشود در زندگی ما پدیدار می‌شود.

 به عنوان مثال اگر در طول زمان ما به این باور رسیده ایم که برای  ثروتمند شدن باید روزی ۱۶ ساعت کار کنیم مطمئن باشید که شما با همین باور ثروتمند می شوید. اما اتفاقی که این وسط افتاده است شما بعد از اینکه ثروتمند شدید یک جسم فرسوده دارید. چون زیاد به خود استراحت نداده‌اید. بر روی باورهای تان خیلی حساس باشید.

بیشتر بخوانید  چگونه ارتعاش پول بفرستیم

این را بدانید که جهان پر از فراوانی است. اگر این را باور داشته باشید که باورهای شما می تواند شما را به همه چیز و همه کس برسانند, آیا راحت تر نیستیم اگر باورهای خود را  اصلاح کنیم؟اگر راجب باور نقش باور در زندگی انسان دوست دارید بیشتر بدانید این مقاله به شما کمک می کند. شادی را برای شما آرزو می کنم.

موفق باشید

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.