اسرار ذهن ثروتمندان

اسرار ذهن ثروتمندان

اسرار ذهن ثروتمندان کدام است؟ اگر در زندگی با مشکلات مالی رو به رو شده باشید، حتماً تاکنون آرزو کرده‌اید کاش ثروتمند بودم. و در این حالت دنبال اسرار ذهن ثروتمندان میگردید. احتمالا این جمله را شنیده اید که زندگی بیرون ما انعکاس دنیای درون ما است. این جمله دقیقا یک واقعیت هست.

خیلی از افراد بی پول بودن خود را به گردن والدینشان می اندازند و دوست دارند پولدار باشند. آیا می دانید میلیاردرهای معروف چون بیل گیتس و وارن بافت، چگونه به این ثروت کلان دست یافته‌اند؟ با مقاله اسرار ذهن ثروتمندان همراه باشید.

اگر به فهرست ثروتمندترین افراد دنیا در سال ۲۰۱۶ در مجله‌ی فوربز نگاهی بیندازید، بیل گیتس را با درآمد ۷۵ بیلیون دلار در صدر می بینید، پس از آن آمانیکو ارتگا با ۶۷ بیلیون دلار، وارن بافت با ۶۱ بیلیون دلار و … در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

ارسطو در این باره می گوید: “ما به آنچه مرتب انجام می دهیم تبدیل می شویم، پس برتر بودن یک عادت است.”

تاکنون از خود پرسیده‌اید راز ثروتمند شدن بیل گیتس و دیگر افراد ثروتمند دنیا چیست؟ آن‌ها چه خصوصیاتی را به عادت تبدیل کرده و چطور به موفقیت رسیده‌اند؟ در ادامه‌ی مقاله راز ثروتمند شدن میلیاردرهای بزرگ دنیا را بیان می کنیم.

اسرار ذهن ثروتمندان و اهداف مشخص

از اسرار ذهن ثروتمندان این است که اهدافی دارند که باعث شده به ثروت کلانی دست یابند. هیچ کسی به طور اتفاقی پولدار نمی‌شود. بلکه باید برای ثروتمند شدن هدف گذاری کنید. یعنی خیلی صریح و واضح به خود بگویید: “من می‌خواهم ثروتمند شوم”.

با تکیه بر این هدف، انگیزه‌تان بیشتر شده و در راستای دست یابی به آن تلاش خواهید کرد. اما وقتی هدفی نباشد مقصدی هم در کار نیست. پس با تعیین چشم انداز و هدف، به تصویری از آینده دست می‌یابید که بسیار لذت بخش است. بدین ترتیب تلاش می‌کنید در مسیر دست یابی به آن قرار گیرید و با تدبیر گام بردارید.

تمرکز روی یک کار مشخص 

حتماً می‌دانید لیزر می تواند سخت‌ترین اجسام را هم برش دهد. به نظر شما دلیل آن چیست؟ لیزر، ویژگی عجیبی دارد. اشعه‌ی لیزر تمام قدرت خود را روی نقطه‌ی مشخصی از یک شی متمرکز می‌کند و تا جایی این کار را ادامه می‌دهد تا نقطه‌ی موردنظر ذوب شود. افراد ثروتمند همانند لیزر هستند.

آن‌ها اهداف بزرگی را در نظر می‌گیرند و تمام تلاش و تمرکز خود را روی دست یابی به اهدافشان می‌گذارند. آن‌ها تا جایی جلو می روند تا به تمام اهدافشان برسند. این در حالی است که افراد معمولی تمرکز ندارند و به هر چه پیش آید راضی هستند. پس اگر می‌خواهید همانند ثروتمندان زندگی کنید؛ هدف، تمرکز و تلاش داشته باشید.

یکی دیگر از اسرار ذهن ثروتمندان، ارزش وقت را می دانند

برایان تریسی می گوید: “افراد ثروتمند، دستاوردهای خود را در هر ساعت محاسبه می‌کنند، نه در پایان ماه یا پایان سال.”

ثروتمندان ارزش زمان را می‌دانند. آن‌ها به خوبی درک می‌کنند چه موقع و با چه کاری وقت خود را تلف کرده‌اند. تمام کارهایشان را با برنامه ریزی و زمان بندی دقیق انجام می‌دهند و ارزش یک دقیقه از وقت خود را هم می دانند. آن‌ها هیچ وقت پای برنامه‌های تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی نمی‌نشینند. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، به جای این که مدام در صفحات اجتماعی بچرخید، برنامه ریزی کنید و ارزش وقتتان را بدانید. بنابراین توجه به عقربه ثانیه شمار ساعت از اسرار ذهن ثروتمندان است.

کمتر از درآمدشان خرج می کنند

همیشه باید سعی کنید کمتر از درآمدتان خرج کنید و هیچ وقت دخلتان بیشتر از خرجتان نباشد. کسانی که خرج‌های بیخود روی دست خود می‌گذارند و عملکرد خوبی در خرج کردن ندارند، هیچ وقت پولدار نمی‌شوند زیرا با زیاد شدن موقتی درآمدشان، شروع به خرج کردن می‌کنند.

اگر می‌خواهید به ثروت برسید، همیشه ۱۰ درصد از درآمد خود را پس انداز کنید. البته این یکی از شرط‌های لازم برای پولدار شدن است. وارن بافت در این باره می گوید: “مقداری که بعد از خرج کردن برایت باقی مانده را پس انداز نکن؛ بلکه آنچه بعد از ذخیره کردن باقی مانده را خرج کن.”

پس میلیاردرهای دنیا روی دخل و خرج خود تمرکز دارند و همیشه حساب درآمد و مخارجشان را می‌کنند.

سخت کار می کنند

ثروتمندان اصلاً تنبل نیستند. آن‌ها سخت تلاش می کنند. شاید بگویید برخی‌ها ذاتاً ثروتمند هستند؛ باید بدانید بچه پولدار‌ها هم باید بتوانند ثروت خود را نگه دارند، زیرا “ثروتمند ماندن” سخت‌تر از “ثروتمند شدن” است. پس اگر ثروت اجدادی زیادی به شما رسیده، باز هم باید برای نگهداری آن تلاش کنید.

افرادی که همیشه در تلاش هستند در جریان شرایط قرار می گیرند و در نتیجه فرصت‌های بیشتری برای پیشرفت و فعالیت دارند. ثروتمندان واهمه‌ای از سختی و کار زیاد ندارند و معمولاً به سراغ کارهایی می روند که افراد معمولی از انجام آن‌ها ناتوان‌اند.

در هر شرایطی به دنبال یادگیری و پیشرفت هستند

هر چه بیشتر بدانید، به درآمد بیشتری خواهید رسید. تلاش و کار زیاد برای ثروتمند شدن لازم است، اما شرط کافی نیست. باید از قبل به ارزشی که در مقابل کسب درآمد پرداخت می‌کنید، فکر کنید که تنها راه دست یابی به آن، رشد و یادگیری مستمر است. همیشه به دنبال یادگیری مهارت‌‌های جدید و کسب تجارب تازه باشید.

با افراد مرفه معاشرت می کنند

ثروتمندان دوستانی مرفه همانند خودشان دارند. حتماً می دانید کسی که با او ارتباط داریم، تأثیر مستقیمی روی زندگی ما دارد. همان طور که از قدیم گفته‌اند: “دوستانت را نشان بده تا بفهمم چه کسی هستی”. شاید جزء افراد ثروتمند به حساب نیایید، اما ارتباط و معاشرت با ثروتمندان روی سبک زندگی شما تأثیر می گذارد. رفت و آمد با ثروتمندان، فرصت‌های جدیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

پشتکار زیادی دارند

افراد ثروتمند در مقابل مشکلات و سختی‌ها تسلیم نمی‌شوند. ثروت با سال‌ها تلاش به دست می آید و با کامیابی‌های زیادی همراه است. شاید در مسیر رسیدن به هدف، بار‌ها سرمایه‌ی خود را از دست بدهید؛ اما با عبرت گرفتن از اشتباهات و کسب تجربه، به استقلال مالی خواهید رسید.

با برنامه و حساب شده ریسک می کنند

ثروتمندان علاقه‌ی زیادی به ریسک کردن دارند. وقتی می خواهند کاری انجام دهند، بدون ترس به سراغ آن می‌روند و هر چه در مسیر پیش آید را می‌پذیرند. گاهی با اتفاقات غیرمنتظره رو به رو می‌شوند و گاهی فرصت‌های هیجان انگیز، سرعت حرکتشان را بیشتر می‌کند. باید همانند ثروتمندان شجاع باشید و جرات گام برداشتن را داشته باشید.

اگر می‌خواهید هیچ خطری شما را تهدید نکند، در خانه بمانید و دست روی دست بگذارید. همانند ثروتمندان شروع کنید و از هیچ چیز نترسید، تنها کافی است آمادگی مقابله با هر مشکلی را داشته باشید. برای این که شاید مشکلی در مقابلتان ظاهر شود، کنار نکشید و همیشه آماده مقابله باشید.

دست و دل‌باز هستند

افراد ثروتمند بسیار دست و دل‌باز و بخشنده‌اند. میلیاردهای معروف چون بیل گیتس، راکفلر، اندرو کارنگی و دیگر ثروتمندان، بسیار انسان دوست هستند و قدم‌های بزرگی در امور خیریه برداشته‌اند.

ورود به دوره سبک سلامتی

قطعاً ۱۰ راز بزرگ ثروتمند شدن به شما کمک کرده و انگیزه‌ی کسب ثروت را در شما به وجود آورده است. برای ثروتمند شدن باید عادت‌های روزمره خود را تغییر دهید و اهداف دقیقی داشته باشید.

منبع: lifehack

 

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

1 دیدگاه برای “اسرار ذهن ثروتمندان

  1. آرش گفته:

    سلام من به نوشته هاتون ایمان دارم چون دیدم کسانی رو که کار فیزیکی خیلی کمی انجام میدن ولی پولدارن برعکس کسانی هم هستند که چندشیفت کار میکنن ولی درآمد متوسطی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo