چگونه ترس خود را کنترل کنیم ؟

چگونه ترس خود را کنترل کنیم ؟

ترس یکی از قدرتمندترین احساساتی است که در نهاد بشر قرار داده شده است. ترس اثری بسیار قوی در ذهن و بدن شما دارد.در شرایط اضطراری هر کسی سیگنال های ترس را دریافت می کند.مثلا اگر دز شرایط حمله و یا آتش سوزی قرار بگیریم سریعا سیگنال های ترس به سراغ ما می آید.اما در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم که چگونه ترس خود را کنترل کنیم ؟

البته در شرایط غیر خطرناک هم این احساس را می توانید تجربه کنید.مثلا قصد دارید در یک جمع بزرگ سخنرانی کنید.یا در یک امتحان سرنوشت ساز شرکت کنید.واکنشی که شما انجام می دهید کاملا طبیعی است.در واقع شما با این احساس واقعی قصد دارید در شرایط مناسب قرار بگیرید.

اضطراب چیست؟

اضطراب کلمه ای است که ما برای برخی از انواع ترس ها استفاده می کنیم. که معمولاً مربوط به افکار یا اتفاقات اشتباهی در آینده است ، نه در حال حاضر. هر دو مورد یعنی ترس و اضطراب این قدرت را دارند که در وجود شما نهادینه شوند و زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.به بیان دیگر این دو احساس می توانند برای مدت طولانی بر روح شما باقی بمانند و از زندگی شما بیرون نروند.

بیشتر بخوانید  رسیدن به رویاها در 6 مرحله |  شش مرحله ای که آرزو را به طلا تبدیل می کند

در اینصورت می توانند بر سلامت ، خواب، لذت بردن از زندگی، مسافرت و یا حتی هنگام رانندگی شما تاثیر خود را بگذارند.بنابراین به دلیل همین ترس یا اضطراب, شما به راحتی خیلی از کارهای خود را انجام نمی دهید.

 

بعضی از مردم از ترس غرق می شوند و می خواهند از موقعیتهایی جلوگیری کنند که ممکن است باعث ترس و اضطراب آنها شود. شکستن این چرخه می تواند دشوار باشد ، اما روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد. می توانید بیاموزید که احساس ترس کمتری داشته باشید و با ترس روبرو شوید تا این امر مانعی برای زندگی شما نشود.

چه چیزی باعث ترس شما می شود؟

بسیاری از چیزها باعث می شود که ما احساس ترس کنیم. ترس از بعضی چیزها – مانند آتش سوزی – می تواند شما را ایمن نگه دارد. ترس از شکست می تواند باعث شود شما سعی کنید اقداماتتان را درست انجام دهید تا شکست نخورید ، اما اگر احساس ترس بیش از حد قوی باشد ، می تواند مسیر زندگی شما را از حالت معمول خارج کند.

چه چیزی شما را مضطرب می کند؟

از آنجا که اضطراب نوعی ترس است ، مواردی که ما در مورد ترس در بالا توضیح دادیم ، در مورد اضطراب نیز صادق است.

کلمه “اضطراب” تمایل دارد که برای توصیف نگرانی استفاده شود ، یا هنگامی که ترس دردناک است و به مرور زمان ادامه می یابد. از آن استفاده می شود که ترس در مورد چیزی در آینده باشد نه آنچه که در حال حاضر اتفاق می افتد.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

اضطراب یک کلمه است که اغلب در هنگام توصیف ترس مداوم توسط متخصصان بهداشت استفاده می شود. روش هایی که هنگام ترساندن و اضطراب احساس می کنید بسیار شبیه به هم هستند ، زیرا احساس اصلی همان است.

احساس ترس و اضطراب چیست؟

وقتی احساس ترس و نگرانی شدید می کنید ، ذهن و بدن خیلی سریع کار می کند. اینها بعضی از مواردی است که ممکن است اتفاق بیفتد:

قلب شما خیلی سریع می تپد – شاید بی نظمی باشد.

عضلات شما احساس ضعف می کند.

عضلات شما منقبض می شوند.

دهان شما خشک می شود.

شما خیلی سریع نفس می کشید.

احساس سرگیجه می کنید.

شما نمی توانید غذا بخورید.

شما زیاد عرق می کنید.

احساس یخ زدگی در نقطه ای می کنید.

شکم شما معده یا روده شما احساس سست شدن می کند.

تمرکز روی هر چیز دیگری دشوار است.

عرق گرم و سرد دارید.

این موارد به این دلیل اتفاق می افتد که بدن شما با احساس ترس ، شما را برای مواقع اضطراری آماده می کند ، بنابراین باعث می شود خون شما به سمت عضلات سرازیر شود ، قند خون را افزایش داده و توانایی ذهنی را برای تمرکز روی چیزهایی که بدن شما از آن به عنوان یک تهدید درک می کند به شما می دهد.

ورود به بخش تبلیغات هوشمند

با اضطراب ، در طولانی مدت ، ممکن است برخی از علائم فوق و همچنین احساس ترسناکی داشته باشید ، و ممکن است تحریک پذیر شوید ، در خواب مشکل داشته باشید ، سردرد ایجاد کنید یا برای ادامه کار و برنامه ریزی در آینده  مشکل داشته باشد.  ممکن است در رابطه جنسی مشکل داشته باشید و ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست دهید.

چرا وقتی هیچ خطری واقعی ندارم ، احساس ترس می کنم؟

انسانهای اولیه به پاسخ های سریع و قدرتمندی که ترس از آن ناشی می شود احتیاج داشتند ، زیرا اغلب در شرایط خطر جسمی قرار داشتند. با این حال ، ما دیگر در زندگی مدرن با تهدیدهای مشابه روبرو نیستیم.

با وجود این ، ذهن و بدن ما هنوز به همان شیوه اجداد اولیه ما کار می کنند و ما نسبت به نگرانی های مدرن مان درباره قبض ها ، مسافرت ها و موقعیت های اجتماعی واکنش های یکسانی داریم. اما ما نمی توانیم از این مشکلات فرار کنیم .

بیشتر بخوانید  رازهایی که درباره قانون جذب کائنات از شما مخفی کرده اند

احساسات جسمی ترس به خودی خود می تواند ترسناک باشد – به خصوص اگر آنها را تجربه می کنید و نمی دانید چرا ، یا اگر متناسب با موقعیت فعلی شما نیستند. به جای هشدار دادن به شما در مورد یک خطر و آماده کردن شما برای پاسخ به آن ، ترس یا اضطراب شما می تواند برای هر گونه تهدید درک شده ، که ممکن است خیالی یا جزئی باشد ، وارد شود.

 

بعضی اوقات برای مقابله با ترس به روشهای روحی و جسمی احتیاج دارید.

چگونه می توانم به خودم کمک کنم؟

اگر می توانید با ترس خود روبرو شوید
اگر همیشه از موقعیت هایی که باعث ترس شما می شود ، دوری می کنید ، ممکن است کارهایی را که می خواهید یا باید انجام دهید را متوقف کنید. شما نمی توانید منتظر باشید که اوضاع همیشه به همان شکلی که بد باقی بماند، بنابراین فرصتی را برای دست یافتن به نحوه مدیریت ترس خود و کاهش اضطراب از دست می دهید. قرار گرفتن در معرض ترسهای خود می تواند روشی مؤثر برای غلبه بر این اضطراب باشد.

بیشتر بخوانید  دانلود کتاب راز || با فرمت PDF

برای کنترل ترس خود به موارد زیر توجه کنید:

ورزش کنید:سعی کنید در مواقعی که اضطراب دارید خود را با ورزش سرگرم کنید.

آرام باشید

به معنویات و دعا ایمان داشته باشید.

منبع : psycom

ترجمه : جذب ساده

 

امتیاز به ما
[تعداد: 0 میانگین: 0]

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.