تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

تریاک برای کنترل قند خون

امروزه بیماری دیابت به یکی از مشکلات اصلی خانواده‌ها تبدیل شده است. این بیماری به راحتی اعضای دیگر بدن از جمله چشم‌ها، کلیه‌ها و بسیاری از اندامهای دیگر را درگیر می‌کند و آسیب‌های جدی را به دنبال می‌آورد. یکی از راه‌هایی که بعضی از افراد مبتلا به دیابت، جهت کنترل قند خون در پیش میگیرند استعمال تریاک است. در این مقاله قصد داریم به مصرف تریاک برای کنترل قند خون بپردازیم.

مصرف تریاک برای کنترل قند خون مفید است یا مضر؟

قبل از هر چیز قصد دارم به آمار مصرف تریاک در ایران بپردازم به گزارش خبرگزاری تسنیم در حال حاضر بیش از ۷۲۶ هزار مصرف کننده تریاک در کشور زندگی می‌کنند. میانگین مصرف روزانه هر فرد معتاد به تریاک یک و نیم گرم است. بنا به همین خبر سالانه حدود ۳۹۷ هزار و ۴۸۵ کیلوگرم تریاک مصرف میشود، که با یک حساب سر انگشتی روزانه بیش از یک تن تریاک مصرف می‌شود.

1668630568348 - تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

بسیاری از افرادی که به سمت این ماده مخدر می‌روند، به پیشنهاد اطرافیان جهت درمان و یا کاهش عوارض بیماری‌های خود اقدام به مصرف می‌نمایند. یکی از این بیماری‌ها دیابت نوع دو است، که افراد روی به مصرف تریاک برای کنترل قند خون خود می‌آورند.

جامعه امروز ما، و طبق آمار‌ها در بعضی از شهر‌ها باوری بسیار فراگیر در مورد قند خون و تریاک ایجاد شده است. بنابراین این باور که مصرف تریاک برای کنترل قند خون مفید است، در بعضی شهرها کاملا شایع است. در ادامه به این مقوله کاملا خواهیم پرداخت.

بیماری دیابت و مشکلات قند خون بالا

بیماری دیابت به دو شکل در افراد دیده می‌شود. دسته اول بیمارانی هستند که به دیابت نوع یک مبتلا هستند و طبق آمار‌ها حدود ۵ درصد کل بیماران دیابتی نوع یک هستند. پانکراس این دسته از بیماران توانایی تولید انسولین را ندارد. بنابراین در حال حاضر تنها راهی که برای این دسته از بیماران وجود دارد، تزریق انسولین از طریق پوست به بدن است.

زمانی که قند خون بالا میرود، یک خطر جدی محسوب می‌گردد. بنابراین باید به طریقی این میزان قند خون پایین بیاید. بیماران دیابت نوع یک از طریق تزریق انسولین به بدن خود این کار را انجام می‌دهند.

اما دسته دوم بیماران دیابتی که ۹۵ درصد کل جامعه دیابت به این عارضه دچار هستند، در بدن خود انسولین دارند. بیماران دیابت نوع دو در واقع به دو شکل با این بیماری درگیر هستند. پانکراس درصدی از این بیماران به مقدار کم انسولین ترشح می‌کند. و از آنجایی که قند خون شخص بیمار پس از مصرف مواد غذایی شامل کربوهیدرات و قند‌ها بالا می‌رود، این مقدار انسولین برای پایین آوردن قند خون کافی نیست.

1668630605136 - تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

اتفاقی که می‌افتد این است که قند خون همچنان بالا می‌ماند. افراد بیماری که با کمبود هورمون انسولین در بدن خود مواجه هستند به روش‌های مختلف اقدام می.کنند. عده ای از این بیماران با استفاده از دارو‌های شیمیایی سعی در پایین آوردن قند خون خود می‌کنند.

عده ای دیگر با تشخیص پزشک متخصص رو به تزریق انسولین می‌آورند. اما در این میان هستند عده دیگری که رو به مصرف تریاک برای کنترل قند خون خود می‌آورند. افرادی هم هستند که از دارو‌های گیاهی و عرقیات استفاده می‌نمایند. در این میان بسیاری از شرکت‌های دارو سازی هم هستند که اقدام به تهیه عصاره‌هایی جهت کنترل قند خون کرده و به بیماران عرضه می‌کنند.

مصرف تریاک برای کنترل قند خون و پدیده‌ای به نام مقاومت به انسولین

اما شکل دیگری که بیماران دیابت نوع دو با آن درگیر هستند، مقاومت سلولهای آنه به انسولین است. در این گروه از بیماران پانکراس آنها نه تنها توانایی تولید انسولین را دارد، بلکه به مقدار بالا نیز این هورمون در خون ترشح می‌شود.

علت آن هم این است که گیرنده های سلولی به انسولین پاسخ نمی‌دهند. در واقع این دسته از بیماران پس از مصرف مواد قندی و آزاد شدن گلوکز در خون، خیلی سریع پانکراس به ترشح انسولین اقدام می‌کند. اما از آنجایی که سلولها انسولین را درک نمی‌کنند و به آن پاسخ مناسب نمی‌دهند، بنابراین قند خون همچنان به مقدار زیاد در بدن بالا می‌ماند.

1668567666700 - تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

این دسته از افراد هم برای پایین آوردن قند خون یا دارو‌های شیمیایی مصرف می‌کنند، یا از انسولین استفاده می‌کنند و یا روی به مصرف تریاک برای کنترل قند خون خود می‌آورند. گروهی دیگر هم دارو‌های گیاهی و عصاره‌ها را بر می‌گزینند.

هر کدام از این راه‌ها به نوبه خود مشکلاتی را برای بدن به وجود می‌آورد. مثلا شما شخصی را در نظر بگیرید که مقاومت به انسولین دارد، این فرد انسولین را به مقدار بالا در بدن خود تجربه می‌کند، اما راهی که بر می‌گزیند، تزریق چند باره انسولین به بدن خود است.

این راه عواقب بیشماری را به همراه دارد. امروزه ثابت شده است که مادر تمام بیماری‌ها و امراض داخلی بدن انسولین است. بنابراین، مسیری که این افراد انتخاب کرده اند به هیچ عنوان مسیر مناسبی نیست.

کنترل قند خون با تریاک

بعد از مصرف تنباکو یکی از مخدر‌هایی که زیاد مصرف می‌شود تریاک است. اغلب بیماران دیابتی به پیشنهاد دوستان خود برای کنترل قند خون با تریاک اقدام می‌کنند. این فقط یک باور است. باوری که می‌تواند عوارض بسیار ناگوار‌تری را برای شخص مصرف کننده به همراه آورد.

این مسئله بسیار اهمیت دارد که قند خون همیشه در حالت نرمال باشد. زیرا این اتفاق سلامتی را رقم می‌زند. و باعث میشود بیماری‌های داخلی هم کاهش پیدا کند. اما در نظر داشته باشید که مصرف تریاک برای کنترل قند خون نه تنها مفید نیست بلکه در چند تحقیق در دانشگاههای معتبر دنیا ثابت شده است که مصرف تریاک باعث بسته شدن بیشتر عروق کرونر می‌گردد.

دیابت بیماری عروق است. و بیشترین تاثیر را بر روی عروق می‌گذارد. چشم‌ها، کلیه‌ها‌ و قلب اندام‌هایی هستند که با دیابت عجین شده اند. عروق چشم در اثر رسوب قند خون آرام آرام چار تنگی می‌شوند. این اتفاق برای کلیه‌ها هم می‌افتد. و همچنین عروق کرونر قلب نیز دچار تنگی می‌شوند.

1668416294755 - تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

طی تحقیقات ثابت شده است که وقتی یک شخص دیابتی تریاک را برای کنترل قند خون مصرف می‌کند، با هر بار استفاده، عروق درگیر با دیابت را به سمت تنگ‌تر شدن می‌برند.این فرد در اثر مصرف زیاد این ماده مخدر و از آنجایی که به دنبال راهی برای کنترل قند خون خود با روش‌های دیگر نمی‌رود، نهایتا این عروق کاملا بسته می‌شوند و دچار خونریزی می‌گردند. و سرانجام احتمال سکته قلبی وجود دارد.

علت شایع شدن بیماری دیابت

اگر شما به تاریخچه ابتلای اولین نفر به دیابت بنگرید، به موضوعات جالبی پی خواهید برد. انسان‌های گذشته بیماری‌های امروز را تجربه نکرده اند. آنها دیابت نداشته اند، چربی خون، کبد چرب، مشکلات گوارشی، استرس مزمن و بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سکته‌ها را تجربه نکرده‌اند.

دغدغه‌های آنها با چالش‌های امروز ما کاملا متفاوت بوده است. اما چه چیزی تغییر کرده است که امروزه ما با انواع بیماری‌های داخلی دست به گریبان شده‌ایم. اگر کمی بیندیشید، پاسخ بسیار ساده است. جواب در مواد غذایی مصرفی امروز ما است.

این مواد غذایی که امروزه در کارخانجات و در بسته بندی‌های زیبا و با تاریخ مصرف‌های چند ساله روانه بازار می‌گردد در واقع انواع سم‌هایی هستند که در دسترس ما قرار گرفته، تا ما را با مرگ تدریجی مواجه کند. بسیاری از انسانها در طول زندگی هیچگونه لذتی از زندگی نمی‌برند، چون در تمام طول عمر خود بیماری و درد را تجربه می‌کنند.

من هم می‌دانم که مرگ اجتناب ناپذیر است. اما این مورد بسیار مهم است که کیفیت زندگی انسان از تولد تا مرگ چگونه باشد. اگر خداوند ۴۰ سال عمر برای من مقرر کرده، من دوست دارم این مدت را با احساس سلامتی و لذت سپری کنم.

بنابراین با توجه به این توضیحات، بسیار اهمیت دارد که شما چه مواد غذایی را استفاده کنید. در واقع اصلی ترین دلیل شایع شدن دیابت مصرف مواد غذایی و سبک اشتباه است که بدن ما آنها را نمی‌شناسد و با آن بیگانه است. اگر این مواد غذایی نامناسب را از چرخه زندگی خود حذف کنیم، به راحتی بسیاری از بیماری‌ها از بین می‌رود.

درمان بیماری‌ها بدون دار‌های شیمیایی

سوال این است که آیا راهی وجود دارد که ما بتوانیم بدون استفاده از مواد شیمیایی بیماری‌های داخلی و علی الخصوص دیابت نوع دو را درمان کنیم؟ آیا این اتفاق می‌تواند رخ دهد؟

امروزه به همان سرعتی که مواد غذایی و خوراکی های سمی تولید می‌شود، به همان سرعت هم شرکت‌های داروسازی در حال گسترش هستند. کمی تامل کنید ببینید دلیل این همه قیل و قال چیست؟ آیا غیر از این است که تمام این تولیدات، چه مواد غذایی و چه دارویی، صرفا برای ساختن پول بیشتر است.

آنها به فکر سلامتی شما نیستند. سلامتی شما فقط در دستان خودتان است. اگر بیماریهای داخلی دارید، اگر دیابت نوع دو دارید، کافی است سبک زندگی خود را تغییر دهید. سبکی که انسانهای گذشته آن را زندگی کرده اند و نتیجه طبیعی آن هم تجربه سلامتی صدرصد بوده است.

1667914220961 - تریاک برای کنترل قند خون مفید است!!

سخن پایانی

وبسایت تحقیقاتی جذب ساده با افتخار یک دوره آموزشی را برای افرادی که به بیماری‌های داخلی دچار هستند و صد البته افرادی که به دیابت نوع دو دچار هستند تهیه نموده و تا کنون افراد زیادی این دوره را تهیه نموده اند و سبک زندگی خود را تغییر داده و برای همیشه با دیابت نوع دو خداحافظی کرده و سلامتی کامل را تجربه می‌کنند.

بنابراین در جواب این سوال که آیا راهی وجود دارد که بدون استفاده از مواد شیمیایی بیماری دیابت نوع دو را درمان کنیم، باید بگویم که آری، راهی وجود دارد. اگر شما بیماری دیابت نوع دو دارید، کبد چرب دارید، چاقی مفرط دارید، بیماریهای عروقی دارید و حتی خانمهایی که کیست تخمدان دارند و یا جوشهای هورمونی دارند، با شرکت در تین دوره بعد از یکماه به نتیجه مطلوب خود خواهند رسید.

ورود به دوره آموزشی درمان دیابت

به امید روزی که تمام مردم درک کنند که سلامتی ارزشمند‌ترین هدیه ای است که خداوند به ما تقدیم کرده است.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 3 میانگین: 5]

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo