فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

فواید پیاده روی برای افراد دیابتی در یکماه

فواید پیاده روی برای افراد دیابتی چیست؟ آیا این حقیقت دارد که پیاده‌روی برای افراد دیابتی مفید است؟ پیاده روی باعث ترشح چه هورمون‌هایی می‌شود؟

آیا پیاده روی تعادل هورمون‌های بدن را به هم می‌زند؟ اگر تعادل هورمون‌ها به هم بخورد چه اتفاقی برای بدن رخ می‌دهد؟ برای رسیدن به جواب مناسب به این سوالات حتما این مقاله را بخوانید.

متاسفانه افراد دیابتی در معرض بیماری‌های گوناگونی قرار دارند. به باور اکثریت جامعه بیماران دیابتی مشکل اصلی آنها این است که قند خون بالا را تجربه می‌کنند. شاید در نگاه اول اینطور باشد. که حتما هم همینطور است.اما مشکل اصلی قند خون نیست. برای این بیماران مشکل اصلی تولید و مدیریت هورمون انسولین است. اگر یک بیمار دیابت نوع دو، کمبود انسولین در خون داشته باشد، قند خون وی بالا خواهد رفت.

این مساله باعث مشکلات جدی برای بدن خواهد شد، و احتمال کمای مغزی وجود دارد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که انسولین به مقدار کافی در خون وجود داشته باشد

اما مساله این است که بسیاری از بیماران دیابت نوع دو به مقدار کافی انسولین در بدن آنها تولید می‌شود اما باز هم قند خون بالا می‌ماند.

اینجاست که باید راهی پیدا کنیم که انسولین در بدن متعادل شود. در ادامه با ما باشید تا این راه شگفت انگیز را به شما نشان دهیم. راهی که می‌تواند به درمان قطعی دیابت بینجامد.

فواید پیاده روی برای افراد دیابتی

اما در این مقاله قصد داریم راجب فواید پیاده روی برای افراد دیابتی بپردازیم. بعضی از بیماران دیابتی اعلام می‌کنند بعد از پیاده روی هنگامی که قند خون خود را تست می‌کنند با دستگاه‌های خانگی ، متوجه می‌شوند که قند خون آنها یا تغییری نکرده و ثابت مانده است و یا مقداری بالا‌تر می‌رود. آیا این مساله صحت دارد؟

این یک باور منفی است که اکثر افراد با آن دست به گریبان هستند. پیاده روی برای هیچ بیماری ضرر ندارد. اگر تمام اشخاصی که بیماری‌های داخلی دارند، پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهند بی شک بسیاری از گرفتاری‌های آنها حل می‌شود.

اما این امر نیازمند استمرار است. شخص باید به پیاده‌روی به چشم یک احساس تکلیف نگاه کند. باید این کار را به صورت مستمر انجام دهید تا نتیجه بخش و سودمند باشد.

1668850596278 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

تاثیر پیاده روی بر افسردگی

امروزه با توجه به شرایط اجتماعی جامعه به تعداد بیماران مبتلا به افسردگی اضافه می‌شود. طلاق و به هم خوردن رابطه‌های عاطفی، مرگ عزیزان، استرس و بسیاری از موارد دیگر باعث می‌شود که بسیاری افراد به افسردگی دچار گردند.

اگر بیماران مبتلا به افسردگی هر روز به مدت ۴۰ دقیقه برای یک پیاده‌روی با کیفیت وقت بگذارند بی شک خیلی راحت و بدون دارو‌های شیمیایی می‌توانند بر افسردگی غلبه کنند.

اکثریت پزشکان نیز بر همین باور هستند که پیاده روی نقش بسیار بالایی در درمان این بیماری دارد. همچنین طی تحقیقات و مطالعاتی، ثابت شده است که تاثیر پیاده روی حتی از دارو درمانی و کار درمانی هم بالا‌تر است.

در این مطالعات همچنین به فواید پیاده روی برای افراد دیابتی تاکید دارند. در ادامه به فواید پیاده روی برای افراد دیابتی اشاره خواهیم کرد.

پیاده روی باعث ترشح هورمون اندروفین می‌شود

هورمون اندروفین یک هورمون ضد درد است که با ترکیبات کاملا طبیعی خود باعث از بین رفتن التهاب در بدن و همچنین کاهش درد می‌شود.

این هورمون بر اثر تحرک و پیاده روی در بدن ترشح می‌شود. هورمون اندروفین باعث ایجاد سرخوشی در بدن می‌شود. بنابراین با انجام پیاده روی این احساس زیبا را تجربه خواهید کرد.

مطالعات نشان داده است که این هورمون در زنان در حدود ۹ دقیقه پس از پیاده روی، همچنین در مردان حدود ۱۰ دقیقه پس از شروع پیاده روی در بدن ترشح می‌شود.

هر چند عامل سن هم در زمان ترشح اندروفین نش دارد. افراد جوان‌تر در حدود ۷ دقیقه و افراد بالای ۴۵ سال بعد از ۱۳ دقیقه می‌توانند اندروفین را تجربه کنند.

1668850632505 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

یکی از دلایلی که دونده‌ها به دویدن اعتیاد پیدا می‌کنند و از آن لذت می‌برند، همین ترشح هورمون آندروفین در بدن آیشان است. آنها حین دویدن و با ترشح این هورمون به احساس سرخوشی می‌رسند و هر روز دوست دارند آن را تجربه کنند.

در واقع اندروفین پس از ترشح باعث سرخوشی می‌شود. کدئین و مورفین در بدن نقش اندروفین را بازی می‌کنند. یعنی اشخاصی که به مورفین معتاد می‌شوند، بخاطر احساس سرخوشی است که پس از مصرف مواد پیدا می‌کنند.

این در حالی است که این احساس سرخوشی را شما می‌توانید با ۴۰ دقیقه پیاده روی تجربه کنید. همچنین این هورمون بعلت همین حس سرخوشی تاثیر بسیار زیادی بر درمان افسردگی دارد.

بنابراین توصیه می‌شود افرادی که به افسردگی مبتلا هستند حتما ساعتی را در طول شبانه روز به پیاده روی اختصاص دهند. در ادامه به فواید پیاده روی برای افراد دیابتی می‌پردازیم.

تاثیر پیاده روی برای افراد دیابتی

مطالعات نشان داده است، افرادی که به بیماری دیابت دچار هستند، اگر روزانه به مدت نیم ساعت اقدام به پیاده روی کنند. سطح A1c آنها به مقدار قابل توجهی پایین می‌آید.

پیاده روی همچنین به کم کردن هزینه‌های زندگی افراد دیابتی کمک می‌کند. این ورزش رایگان تاثیر مستقیمی بر تعادل هورمون انسولین دارد.

همانطور که قبلا گفته شد، اگر هورمون انسولین در بدن شخص دیابتی متعادل شود گلوکز بدن نبز کنترل می‌شود. این کار باعث می‌شود که بیماری‌های دیگر نظیر چربی خون، کلسترول بالا و کراتین را در خون متعادل شوند.

1668850677411 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

فواید پیاده روی برای افراد دیابتی بسیار زیاد است. یکی از مشکلاتی که بیماران دیابت با آن درگیر هستند درد مفاصل و عصب‌های آنها است.

اگر شما با یک شخص دیابتی هم صحبت شوید، در خواهید یافت که این بیمار از مقدار انرژی کافی برخوردار نیست. حتی اگر فرد دیابتی اراده کند که پیاده روی را در برنامه روزانه قرار دهد، در اکثر مواقع این یک برنامه پایدار نخواهد بود.

به دلیل اینکه این شخص از درد مفاصل و اعصاب هم رنج می‌برد. بنابراین باید به فکر روشی باشیم که علاوه بر کنترل قند خون، درد مفاصل نیز از بین برود و سطح انرژی فرد بیمار بالا رفته، تا شخص بتواند پیاده روی کند.

گروه تحقیقاتی جذب ساده پس از ساعت‌ها مطالعه در مورد نقش هورمون‌ها و مواد شیمیایی مختلف در بدن، اقدام به تهیه دوره ای تحت عنوان دوره آموزشی درمان دیابت نموده است.

افراد بسیاری در این دوره شرکت کرده‌اند و به بهبودی کامل رسیده‌اند. این دوره بیماری دیابت را بدون مصرف داروهای شیمیایی و حتی گیاهی درمان می‌کند.

بدن انسان برای پیاده روی ساخته شده

اگر به گذشته انسانها نگاه کنید می‌بینید که آنها برای یافتن غذا ناچار بودند که کیلومتر‌ها پیاده روی کنند. گاهی آنها چند روز پی در پی به پیاده روی می‌ پرداختند.

آدمهای گذشته با دویدن بیگانه بودند. در واقع سیستم بدن انسان طوری ساخته شده است که پیاده روی کند. ما انسان‌ها برای دویدن ساخته نشده ایم. دویدن برای انسان در حد ۵ دقیقه نهایتا ۱۰ دقیقه مناسب است.

1668850753559 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

یعنی در واقع زمانی که انسان در یک محدوده خطر قرار بگیرد، در اینصورت با ترشح هورمون کورتیزول از طریق غدد فوق کلیوی، شخص برای بقاء خویش اقدام به فرار می‌کند.

و خود را از خطر نجات می‌دهد تا از مهلکه جان سالم به در برد. ما برای همین مقدار دویدن اداپت شده ایم نه بیشتر. اما بدن انسان با پیاده روی دچار هیچ مشکلی نخواهد شد. و هیچ عارضه ای را تجربه نخواهد کرد.

بنابراین با خیال راحت هر روز زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید، تا پس از مدتی به تجربیات لذت بخشی دست پیدا کنید. پیاده‌روی به تناسب اندام شما بسیار کمک خواهد کرد.

به مرور زمان و هنگامی که بدن شما با پیاده‌روی اداپت شد، بیشک یک اندام ایده آل را تجربه خواهید کرد.

فواید پیاده روی برای افراد دیابتی که دیسک کمر

در بدن انسان ۳۶۰ مفصل قرار دارد. از این تعداد ۱۰۰ عدد آن در کمر قرار دارد. بین مفصل‌ها زائده‌هایی به نام دیسک قرار گرفته است که باعث می‌شوند مهره ها روی هم سائیده نشوند. اما قصد دارم راجب دیسکها با شما صحبت کنم.

این دیسک‌ها هم به مواد غذایی نیاز دارند. و اما مواد غذایی دیسک‌ها تحرک است. در واقع پیاده روی باعث می‌شود که مواد غذایی به دیسک‌ها برسد. و در اثر تغذیه، دیسک‌ها قوی‌تر می‌شوند.

بنابراین توصیه ما به دوستانی که از بیماریهای مرتبط با دیسک رنج می‌برند، حتما پیاده روی را در برنامه روزانه قرار دهند. چون این کار باعث می‌شود دیسک‌های آنها قوی‌تر شوند.

و زمانی که درد مفاصل از بین برود، فرد آمادگی بیشتری برای پیاده روی خواهد داشت. مخصوصا فواید پیاده روی برای افراد دیابتی که مشکلات مفاصل کمر دارند بسیار مفید است.

1668850793899 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

دیسک‌ها هم مانند عضلات هستند. یک عضله را در نظر بگیرید که هیچ کاری با آن انجام نداده‌اید، این عضله به مرور زمان کوچک می‌شود. دیسک‌ها هم دقیقا به این شیوه هستند. بنابرین فواید پیاده روی برای افراد دیابت نوع ۲ بیشمار است.

اثرات شگفت انگیز پیاده‌روی بر بدن

فواید پیاده‌روی بسیار زیاد است. یکی دیگر از خاصیت‌های بی نظیر راه رفتن سریع کمک به سیستم گوارش بدن است. سرعت حضم غذا را افزایش می‌دهد و به متابولیسم بدن کمک می‌کند. باکتری‌های بیماری زایی که در معده تولید می‌شود از بین می‌رود و از بسیاری بیماری‌ها رها می‌شود. و شخص سلامتی را تجربه می‌کند.

الهام گرفتن از خداوند حین پیاده‌روی

مطلبی که در ادامه قصد دارم باز کنم، شاید جای دیگری با آن برخورد نداشته اید. پیاده‌روی باعث ترشح هورمون دیگری در بدن می‌شود که به شما کمک می‌کند از الهامات قلبی خود بهره ببرید.

انسان‌ها در مواجهه با مسائل، مشکلات و چالشهای زندگی خود، به دو شکل به حل آنها می‌پردازند. بعضی از انسانها در برخورد با چالشها از خاطرات گذشته خود بهره میبرند.

یعنی همانطوری که در گذشته مسائل و مشکلات را حل میکردند، اکنون هم به همان شکل به حل مسائل خود می‌پردازند. تعداد این دسته بسیار زیاد است.

اما گروهی دیگر به درجات بالاتری وصل می‌شوند. آنها هنگام حل مشکلات از خداوند مدد می‌گیرند. و خداوند هم از طرق مختلف راه حل مسائل را به شخص نشان می‌دهد. بدین شکل آنها با استفاده از الهامات مشکلات و چالشها را مرتفع میکنند.

1668851079415 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

در حین پیاده روی این هورمون در بدن ترشح می‌شود. کاری که در این موقع باید انجام دهید این است که از خداوند جواب حل مسائل را بخواهید.

به او بگویید که بهترین راه را به من نشان بده. و پیشاپیش بابت برطرف شدن مشکلات تان از خداوند سپاسگزاری کنید. این بهترین کاری است که می‌توانید حین پیاده‌روی انجام دهید.

کمک به مشکلات قلبی عروقی

افراد دیابتی و اشخاصی که به مشکلات قلبی عروقی دچار هستند، بعلت تنگ شدن عروق کرونر و رسوب گلوکز در این عروق دچار مشکلات حاد می‌شوند.

حتی احتمال بروز سکته‌های قلبی نیز وجود دارد.پیاده‌روی باعث می‌شود عضلات قلب قوی‌تر شوند و مشکل عروق برطرف شده، و بدین ترتیب از بروز سکته‌های قلبی هم جلوگیری میشود. همچنین عروق کلیه‌ها را نیز که در اثر رسوب قند دچار انسداد گردیده اند آزاد می‌کند.

کمک به عضلات و استخوانها

همراه با افزایش سن استخوان‌ها و عضلات نیز تحلیل می‌روند. در واقع افراد با افزایش سن تراکم استخوان‌هایشان کمتر می‌شود و عضلات نیز رو به تحلیل می‌روند. اما خبر خوب این است که پیاده روی کمک می‌کند این عوارض از بین بروند.

با پیاده روی منظم شخص می‌تواند تراکم استخوانی بیشتری را تجربه کند و در نتیجه دچار پوکی استخوان نمی‌گردد. همچنین با پیاده روی منظم ماهیچه ها و عضلات قدرتمند‌تر می‌شوند.

1668850980540 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

سعی کنید حداقل ۱۵ دقیقه زیر نور آفتاب پیاده‌روی کنید. این کار باعث می‌شود که ویتامین D مورد نیاز بدن فراهم شود. ویتامین D نقش بسیار زیادی در ایمنی بدن دارد‌

همچنین پیاده‌روی گیرنده‌های عصبی را تحریک می‌کند و این کار تولید هورمون استرس را کاهش می‌دهد. هنگامی که هورمون کورتیزول کمتر ترشح شود بدن دچار استرس نمی‌شود. و این یکی از عوامل اصلی سلامتی است.

پیاده‌روی را با کم شروع کنید

شاید برای شما که اهل پیاده روی نیستید، در ابتدا اذیت شوید. این کاملا طبیعی است. اما یادتان باشد که بدن انسان به تمام شرایط عادت می‌کند. در مورد پیاده روی هم به همین شکل است. شما می‌توانید با روزی ۵ دقیقه شروع کنید.

آرام آرام زمان پیاده روی را بیشتر کنید. و نهایتا به روزی یک ساعت و اگر آن حس سرخوشی در شما ایجاد شد ناخودآگاه خودتان میل بیشتری به پیاده‌روی پیدا می‌کنید.

پس از ۱۰ دقیقه پیاده‌روی ۳ بار نفس عمیق بکشید، تمام فضای ریه‌های خود را از اکسیژن پر کنید. شاید کمی سرگیجه داشته باشید، این بخاطر این است که اکسیژن بیشتری به مغز می‌رسد. این کار را هر ۱۰ دقیقه یکبار انجام دهید.

کفش مناسب بپوشید

حتما سعی کنید از کفش مناسب برای پیاده‌روی استفاده کنید. باید بدانید که شما قصد دارید به اندامها بافتها و سلول‌های بدن خود مواد مغذی برسانید. بنابراین لازم است که از لوازم و ابزار مناسب برای این کار هم استفاده کنید.

1668851079415 600x400 - فواید پیاده روی برای افراد دیابتی را باور نکنید!!

یک جفت کفش مناسب تهیه کنید که به مهره‌های شما آسیب وارد نشود. همراه خود یک بطری آب نوشیدنی همراه داشته باشید. بدن شما حین پیاده روی حتما به آب نیاز پیدا خواهد کرد.

سبک زندگی خود را تغییر دهید

امروزه در صنعت غذایی و خوراکی‌ها به سرعت باور نکردنی به سمتی پیش می‌رویم که در نهایت منجر به بوجود آمدن بیماری‌های داخلی و جدید می‌شود. در اینصورت راه درمان برای افراد پناه بردن به مواد شیمیایی است.

کربوهیدرات و شکر دو عامل اصلی ابتلاء افراد به دیابت نوع دو است. متاسفانه در سبد غذایی امروزه این دو ماده خطرناک به فراوانی مصرف می‌شود.

طبق آمارهایی که محققان ارائه داده‌اند، تا سال ۲۰۴۰ بیماری دیابت به طرز حیرت آوری رشد خواهد داشت. و می‌تواند جان میلیونها نفر را به خطر اندازد.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که به سمتی پیش برویم که از مواد غذایی سالم استفاده کنیم. بعضی‌ها بر این عقیده اند که هر ماده غذایی ارزش یکبار امتحان کردن دارد.

این یک باور اشتباه است. ما باید بدانیم که هر خوراکی که تولید می‌شود صرفا جهت کسب درآمد ساخته شده است. آنها به فکر سلامتی من و شما نیستند.

آنها فقط به فکر پر کردن جیبهای خود هستند. پس در حق خودتان لطف کنید و هر چیزی را امتحان نکنید. به بدن خود جفا نکنید.

کربوهیدرات‌ها فقط شما را به سمت بیماری می‌کشانند. یک سبک غذایی مناسب انتخاب کنید و به آن پایبند و متعهد باشید. و سلامتی را با تمام وجود تجربه کنید.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 5 میانگین: 4.8]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo