درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

درمان دیابت بدون انسولین
درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟


در حالی که اکثریت جامعه بر این عقیده اند که راه درمانی وجود ندارد!! دیابت معضلی است که این روزها در اثر زندگی ماشینی، مصرف غذاهای با طبخ سریع و پرکالری و استرس‌های فراوان و نهایتا اضافه وزن بسیار فراگیر شده است، سلامتی افراد را به طور همه جانبه تهدید می‌کند. متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که چاقی ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله دیابت را بالا می‌برد.

پس درکنار سایر راهکارها برای درمان دیابت بدون دارو باید لاغری را در اولویت قرار داد. واقعیت این است که این روزها خیلی از افراد غذاهای حجیم و سنگینی می‌خورند که کالری شان بیش ‌از میزان کالری مورد نیاز روزانه بدن است.
در نتیجه این انرژی اضافه و کالری مازاد در بدن تبدیل به توده‌های چربی می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم دیابت نوعی بیماری در رابطه با افزایش قند خون است.  دیابت در ۲ گرید دسته‌بندی می‌شود: دیابت نوع یک و دیابت نوع دو.

آیا درمان دیابت بدون دارو و انسولین هم ممکن است؟

دیابت نوع اول در اغلب موارد به نوعی بیماری خود ایمنی مرتبط است که در طی آن سیستم ایمنی بدن به سلول‌های بتا پانکراس حمله می‌کند. یعنی حمله به سلول‌هایی که یکی از وظایف اصلی‌شان تولید انسولین برای خون است.
این بیماری معمولاً در سنین پایین اتفاق می‌افتد و با تزریق انسولین کنترل می‌شود. اما عمده‌ترین دلیل دیابت نوع دوم افزایش بی‌رویه وزن بدن است. این نوع دیابت در نتیجه اختلال ایجاد شده در گیرنده‌های هورمون انسولین در سلول‌های بدن به وجود می آید.
ماهیت دیابت چیست؟

به ‌طور طبیعی بدن همه افراد برای تولید انرژی به غذا نیاز دارد. مواد غذایی در طی فرایندی به قندی ساده به نام گلوکز تبدیل می‌شوند. قندی که بر اثر واکنش‌های بدن تولید می‌شود، به جریان خون وارد شده و به سلول‌ها می‌رسد.
این قند ساده با ۲ هدف در بدن مورد مصرف قرار می‌گیرد:

۱- برای تولید انرژی مورد نیاز بدن
۲- برای رشد و تکامل بدن

واکنشی که منجر به دیابت میشود

احتمالاً می‌توانید نتیجه این اتفاق را حدس بزنید. در افرادی که میزان کالری بالا دریافت می‌کنند، قند بیشتری تولید شده و در سلول‌ها انباشته می‌شود. در نتیجه قند خون بالا می‌رود و دیابت شکل می‌گیرد. یکی دیگر از عواملی که باعث بروز بیماری دیابت در افراد می‌شود، کاهش انسولین یا مشکل در عملکرد آن است.
همان‌طور که می‌دانید لوزالمعده یا پانکراس مسئول ترشح هورمون انسولین است. این هورمون به گلوکز کمک می‌کند که به سلولها نفوذ کرده و انرژی لازم برای بدن را ذخیره‌سازی کند.
لازم است بدانید در صورت عدم وجود انسولین، قند اجازه خروج از خون به سلولها را ندارد. بنابراین کاهش انسولین در خون باعث افزایش قند خون خواهد شد.
دیابت با چه نشانه‌هایی بروز می کند؟
یکی از نشانه‌های بارز قندخون بالا افزایش اشتها است. بیماران در طی مقطعی به خوردن بیش ‌از حد غذا و شیرینی‌جات گرایش پیدا می‌کنند. نشانه های بارز دیگر دیابت، تشنگی شدید و مکرر و خشکی دهان است. علائم دیگری که بیماران معمولاً از آن شکایت می‌کنند، حالت سوزن سوزن شدن پا و کلافگی و عصبی بودن مداوم است.
بنابراین باید به درمان دیابت بدون دارو بیشتر بیاندیشیم. بیماران در بسیاری موارد با کاهش وزن ناگهانی نگران شده و به پزشک مراجعه می‌کنند. گاهی عفونت‌های پوستی و مثانه هم از زنگ خطرهای بروز این بیماری است. بیماری دیابت در مواقعی سطح هوشیاری افراد را نشانه گرفته و برخی افراد هم زودرنج و عصبی می‌شوند.

1667914045375 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟


چگونه از مبتلا شدن به بیماری دیابت اطلاع پیدا کنیم؟

همانند هر بیماری دیگری که با مشاهده علائم هشدار دهنده شخص به فکر پیگیری می‌افتد، در فرآیند درمان دیابت نیز با مشاهده نشانه هایی که ذکر شد، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید. پزشک با معاینات کامل و آزمایش تشخیصی خون در خصوص مبتلا بودن به دیابت نوع ۱ و ۲ یا سلامتی بدن به شما آگاهی می دهد.
دیابت بیماری پرخطر قرن حاضر
همچنان که سبک زندگی آدمها در مورد نحوه تغذیه، تحرک و ورزش و استرسها و تنش های روزانه پیوسته در حال تغییر است، بیماری های پنهانی مانند دیابت سر بر می‌آورند و سلامتی افراد را تهدید می‌کنند.
این بیماری یکی از اختلالات بسیار شایع است که سالانه جان تعداد زیادی از افراد را می‌گیرد. بیماری که نه تنها به افزایش قند خون می‌انجامد بلکه در صورت کنترل نشدن خطر عوارضی مانند نارسایی کلیه، بیماری‌های قلب و عروق، سکته های مغزی و قلبی و حتی نابینایی و خطر قطع عضو و.. را به دنبال خواهد داشت.


در حقیقت دیابت از آنجا شکل می‌گیرد که انسولین کافی به اندازه تمام سلولهای بدن برای مصرف گلوکز در بدن ترشح نمی‌شود. اینجاست که میزان گلوگز خون بالا رفته و اصطلاحا گفته می‌شود شخص به مرض قند یا دیابت مبتلا شده است. در دیابت نوع یک که اغلب در کودکان شایع است، بیمار باید به طور روزانه انسولین تزریق کند.
با توجه به اینکه درصد ابتلا به دیابت نوع دو به خصوص در میان بزرگسالان بسیار بیشتر است، توصیه می‌شود در مواردی با صلاحدید پزشک افراد راهکارهایی غیردارویی به کار ببرند.

1667914102535 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

درمان دیابت با انسولین

معمولا اصلی ترین درمان دیابت نوع یک تزریق انسولین است. اما در دیابت تیپ دو در کنار انسولین شکل‌های مختلفی از داروهای تزریقی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کدام از این مکمل های درمانی با مکانیسم ویژه ای قند خون را کاهش داده و تنظیم می کند که ساز و کار آن به صورت زیر است:


  • کنترل تولید و آزادسازی گلوکز از کبد
  • تحریک پانکراس برای تولید و انتشار بیشتر انسولین
  • تنظیم آنزیم‌هایی که در معده وظیفه هضم کربوهیدرات‌ها را بر عهده دارند
  • کاهش حساسیت سلول ها به انسولین
  • کنترل فرایند بازجذب گلوکز در کلیه‌ها
  • تاثیر روی روند عبور مواد غذایی از سیستم گوارش و معده.

البته انتخاب نوع دارو و نحوه مصرف آن باید توسط پزشک متخصص با توجه به سیستم بدن و نوع و میزان اختلال قند خون بدن هر فرد دیابتی تعیین شود.


1667914151365 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

سبک تغذیه سالم برای درمان دیابت

اگر به دلیل برخورداری از یک یا چند مورد از عوامل ریسک به بیماری دیابت مبتلا شدید، باید بدانید که به جز مصرف داروهای شیمیایی راه دومی هم برای شما وجود دارد تا از عوارض داروها در امان بمانید. درمان دیابت بدون دارو با روش های مختلف تغییر سبک زندگی و مصرف مکمل های گیاهی امکان پذیر خواهد بود.
اولین گام در راه درمان دیابت پرهیز از غذاهای چرب و کربوهیدراتی و مصرف غذاهای کم‌کالری است. باید خاطرنشان کنم که افراد دیابتی میل بیشتری به غذا خوردن پیدا می‌کنند و همین مورد موجب اضافه‌وزن و  روند صعودی دیابت می‌شود.


بیماران دیابتی پس ‌از این‌که از وجود این اختلال در بدن خود آگاهی پیدا کردند، برای درمان دیابت باید سبک رژیم غذایی‌ روزانه شان را سالم سازی کرده و ورزش را در برنامه شان بگنجانند. اولین مرحله در این برنامه ریزی اصولی مشخص شدن میزان قند خون است.
میزان گلوکز یا قند خون در این افراد هنگامی‌که گرسنه می‌شوند، به طور ناگهانی کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل براساس توصیه متخصصان تغذیه لازم است این بیماران برنامه غذایی روزانه‌شان را به ۶ وعده کلی تقسیم کنند که شامل ۳ وعده اصلی با حجم کم و ۳ میان وعده است.

1667914185104 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

سابقه خانوادگی عامل افزاینده ریسک دیابت

عوامل ریسک زیادی وجود دارد که می‌تواند در شکل گیری دیابت نوع ۱ موثر واقع شود. بنابراین باید با این عوامل آشنایی داشته باشید تا از بروز این بیماری پیشگیری کرده یا بتوانید در درمان دیابت عاقلانه‌تر عمل کنید.
احتمالا همه شما به خوبی می‌دانید که اگر یک یا چند تن از اعضای خانواده شما مبتلا به دیابت باشند، احتمال مبتلا شدن شما به دیابت افزایش خواهد یافت. به عبارتی ژنهای خاصی با این اختلال در ارتباط هستند.


البته باید خاطر نشان کرد که علاوه بر وجود بستر ژنتیکی، عوامل محیطی و ساختار و وزن بدن هم می‌تواند در ابتلا موثر باشد. پس نمی‌توان به طور قطعی گفت که هر فردی با سابقه خانوادگی دیابت، شدیدا در معرض ابتلا قرار دارد.
در واقع مجموعه ای از عوامل دست به دست هم می‌دهند که این مشکل در بدن یک فرد بروز کند. با این وجود دانشمندان دخالت ژنتیک را در انتقال این اختلال از فردی به فرد دیگر کاملا تایید می‌کنند.
متغیری حامل دیابت می‌تواند این بیماری را در بین نسلها از والدین به فرزندان انتقال دهد. در این زمینه می توان به دوقلوها اشاره کرد که اگر یکی از آنها مبتلا به دیابت نوع یک باشد، همتای دیگر تنها تا ۵۰ درصد احتمال ابتلا به این بیماری را دارد.
بنابراین با اینکه ژن عاملی بسیار تاثیرگذار است، اما نمی توان به طور قطع گفت که ژنها تنها عامل بروز این مشکل هستند. جالب است بدانید که علاوه بر بحث سابقه خانوادگی در برخی از نژاد‌های قومی هم بیشتر از سایر گونه ها دیابت شایع است.

1667915008027 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

عوامل محیطی

محققان و پزشکان تشخیص داده اند برخی عوامل مانند انواعی از ویروس‌ها می‌توانند عامل دیابت باشند. اما هنوز مشخص نشده است که دقیقا چه ویروسی عامل این بیماری است. یکی از فرضیه های دیگر این است که دیابت در آب و هوای سرد بیشتر بروز می کند. همچنان که در فصول سرد سال بیشتر از سایر مواقع موارد ابتلا به دیابت تشخیص داده می‌شوند.

رژیم کتوژنیک برای درمان دیابت 

حتما اخیرا نام رژیم کتوژنیک را برای کاهش وزن و درمان این مشکل را زیاد شنیده اید. این سبک از رژیم غذایی مدل تغذیه ای جدیدی است که مطابق با سوخت و ساز بدن طراحی شده است. راهکاری برای کاهش وزن که به اذعان کاربران تاثیر بسیار زیاد و سریعی در لاغری دارد. رژیم کتوژنیک تغذیه ای مبتنی بر مصرف غذاهای کم کربوهیدرات و پرچرب است که می تواند قند خون را کنترل کند.
آنچه در مورد دیابت نوع دو باید بدانیم
دیابت نوع دو یا به عبارتی دیابت بزرگسالان به طور غالب در بزرگسالان بالای ۴۰ سال و افرادی با اضافه وزن زیاد مشاهده می شود. با وجود اینکه این بیماری به تدریج شکل می گیرد، اما نشانه های آن نسبت به دیابت نوع یک محدودتر است.
کاهش میل جنسی، عفونت ادراری، به تاخیر افتادن بهبود زخم‌ها، عطش زیاد، کاهش وزن ناگهانی، تاری دید، گرسنگی، بروز لکه های تیره در زیر بغل و گردن مهم ترین نشانه های دیابت نوع دو هستند. در مقابل فاکتورهایی مانند چربی‌های دور شکم، سطح بالای فشارخون و چربی خون، بی تحرکی و ورزش نکردن، داشتن خانواده درجه یک مبتلا به دیابت، ریسک بروز بیماری در این افراد را بالاتر می‌برد.


با اینکه هنوز درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده، اما با راهکارهایی می توان عوارض آزاردهنده آن را کاهش داد. علاج دیابت بدون مواد شیمیایی یکی از شیوه هایی است که خیلی از افرادی که به دنبال سبک زندگی سالم هستند به آن پناه می‌برند.

راهکارهای درمان دیابت 

برای درمان دیابت نوع ۲ بدون دارو اولین راهکار تغییر سبک زندگی به سمت سالم سازی آن است. بنابراین نمی‌توان تنها با اتکا به یک روش درمانی طبیعی، درمان با داروهای شیمیایی یا گیاهی امید داشت. پیش از هر چیز بدن باید تعادل اولیه خود را بازیابد.
فرد باید تحرک کافی داشته و از مواد  غذایی مضر پرهیز کند. در وهله بعدی به کارگیری مکمل های خوراکی یا تغییر عادتهای روزانه بهترین گزینه ها برای بهبود دیابت هستند. البته استفاده از هر کدام از راهکارهای درمانی باید در مشورت با پزشک معالج انجام شود تا خطری برای بدن ایجاد نکند.

ورزش منظم روزانه

از آنجایی که یکی از دلایل مستعد شدن بدن برای ابتلا به دیابت چاقی است، افراد پیش از هر چیز باید برنامه روتینی برای ورزش کردن در نظر بگیرند.
ورزش کردن با تنظیم ساز و کار بدن موجب کاهش وزن و کاهش قند خون می‌شود. برای درمان دیابت می‌توان انواع ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی، وزنه برداری، کوه نوردی، دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی سریع و… را انتخاب کرد.
سنجش مداوم قند خون
یکی از حیاتی ترین روش های کنترل قندخون ارزیابی روزانه میزان قند خون با دستگاه قند خون خانگی است. افراد با تحت نظر گرفتن مداوم قند خون و در کنار آن رژیم غذایی مناسب می‌توانند دیابت را بهبود بخشند.
در ضمن این سبک زندگی به مرور افراد را نسبت به غذاهایی که قند خون شان را بالا می‌برد آگاه می‌کند تا با دقت بیشتری تغذیه روزانه شان را انتخاب کنند.

تغذیه سالم در درمان دیابت 

مهم ترین عامل برای کنترل قندخون داشتن تغذیه سالم است. بهتر است فرد دیابتی خوردن برنج را کم کرده و به تدریج غلات دیگری مانند جو را در برنامه غذایی اش جایگزین کند. دستگاه گوارش غلاتی مانند جو را تا مدت زمان بیشتری نگه می‌دارد.


این باعث می‌شود قند حاصل از آن به مرور وارد خون شده و به سلول‌ها برسد. مصرف گوشت گاو و مرغ آن هم از بخش های بدون چربی شخص را تا مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارد. مصرف مکمل‌هایی مثل ماهی که از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می‌کند، برای بیماران دیابتی با ریسک ابتلا به مشکلات قلبی بسیار مناسب است.
در روند درمان دیابت روغن زیتون بهترین جایگزین برای سایر روغن های فرآوری شده بازار است و مقاومت بدن و سلول‌ها را در برابر  انسولین کاهش می‌دهد.


در ضمن نان سبوس دار، کلم بروکلی و کره بادام زمینی از سایر مواد غذایی هستند که در حفظ تعادل قند خون به بدن کمک می‌کنند. میوه‌ها در درمان دیابت بسیار کمک کننده هستند، خوردن هویج، سیب و انواع میوه‌های بنفش و قرمز همچون آلوسیاه، گیلاس، انگور قرمز، انار، توت فرنگی و … به تنظیم قند خون کمک می کند.

1667915080960 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

کم کردن کربوهیدرات‌ها

یکی از ارکان اصلی در درمان دیابت و پیشگیری از سیر صعودی دیابت کم کردن غذا‌های دارای کربوهیدرات و مصرف بیشتر مواد پرتئینی است. باید تاکید کرد که غذاهای پرکربوهیدرات قند خون را به سرعت افزایش می‌دهد. با این اوصاف برای درمان دیابت بدون دارو تنظیم مواد غذایی دریافتی بدن اهمیت بسیار زیادی دارد.
خواب کافی و دوری از استرس
تنش و اضطراب برای همه افراد در هر سطح سلامتی مضر است. اما در مورد بیماران دیابتی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند. افزایش استرس میزان قند خون این افراد را بالا می‌برد. دیابتی‌ها می‌توانند برای پیشگیری از اثرات مخرب ترشح هورمون‌های استرس زا، ورزش‌های آرام بخش مانند شنا، یوگا و ایروبیک را در برنامه روزانه شان بگنجانند.
خواب هم یکی از عناصر مهم در تامین آرامش طبیعی بدن است. افراد مبتلا به دیابت بعد از خواب شبانه نامنظم یا بی خوابی متوجه افزایش قند خون شان خواهند شد. با این توصیف خواب آرام و کافی شبانه در بهبود نشانه های دیابت بسیار موثر است.
کنترل کالری دریافتی
 اولین کاری که افراد برای درمان دیابت باید اولویت زندگی شان قرار دهند، کنترل وعده های غذایی و کم کردن حجم غذا و افزایش میان وعده های کم کالری است.
برنامه غذایی مفید و مصرف سبزیجات، کاهش کربوهیدرات‌های غذا، آهسته غذا خوردن و توجه به کالری دریافتی و نوشیدن آب کافی برای تقویت بدن و کلیه‌ها کار‌هایی است که در جهت درمان دیابت باید انجام داد.

1667915043736 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

درمان دیابت با جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو یکی از پرطرفدارترین و زود بازده‌ترین شیوه‌های درمان دیابت است که تقریبا آخرین خط درمان برای افراد با اضافه وزن بیش از حد به شمار می‌رود. البته این تنها یکی از روش های درمان دیابت با کوچک کردن معده یا تغییر در سیستم گوارشی است.
از آنجایی که چاقی زیاد ریسک ابتلا به خیلی بیماری ها را بالا می برد، پزشکان به بیماران دیابتی که شاخص توده بدنی یا BMI فراتر از ۳۰  دارند، درمان با اسلیو معده را توصیه می‌کنند. هنگامی که حجم کلی معده کاهش پیدا می‌کند، هورمون گرسنگی کمتر ترشح می شود و فرد به مرور لاغر می‌شود.

درمان دیابت با شیوه های طب سنتی

متخصصان طب سنتی معمولا در درمان دیابت مصرف دارو‌های گیاهی و سنتی را به دارو‌های شیمیایی ارجح می‌دانند. دلیلش هم به این برمی‌گردد که داروهای شیمیایی می‌توانند برای بخش های مختلف بدن عوارضی ایجاد کنند. در مقابل استفاده از راهکار‌های داروهای سنتی بیماری را کنترل کرده و حتی می‌تواند به درمان کامل منتهی شود. تنها پیش شرط این شیوه درمانی پیگیری مداوم داروهای گیاهی و صبر و حوصله داشتن برای رسیدن به نتایج است.
درمان دیابت بدون دارو با ژل رویال
ژل رویال یکی از فرآورده های تولید شده توسط زنبور عسل است. این ماده شامل ترکیبات پیچیده ای است که هنوز توسط محققان به طور کامل شناخته نشده است.
مصرف ژل رویال در بیماران دیابتی تست شده و اثرات خوبی در کنترل قند خون نشان داده است. البته مصرف هر نوع ماده خوراکی از جمله ژل رویال باید با مشورت پزشک انجام شود تا خللی در روند درمان اصلی ایجاد نکند.
بره موم یکی دیگر از مواد تولیدی شگفت انگیز زنبور عسل است. این ماده با موم معمولی تفاوت دارد و ماده ای حاصل از مخلوط شدن صمغ درخت با برخی مواد ترشحی از بدن زنبور عسل است. مواد متشکله بره موم سلولهای لوز المعده را تقویت کرده و آنها را برای جذب انسولین تولید شده آماده می کند.
بره موم دوزهای مختلفی دارد که در انواع دوز بالا اغلب برای بیماری‌های صعب العلاج مانند سرطان استفاده می‌شود. در مورد درمان دیابت با این شیوه باید با مشورت پزشک طب سنتی دوز مناسبی از آن مانند کپسول بره موم انتخاب شود.

1667915127698 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

مصرف عصاره های گیاهی
انواعی از عصاره های گیاهی که توسط پزشک متخصص طب سنتی تجویز می‌شود، می‌توانند اثر مثبتی بر کنترل و درمان دیابت داشته باشند.
این افراد باید سعی کنند مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را از غذا‌ها و مکمل‌ها که می‌تواند انواع گیاهی باشد تامین کنند. مکمل های گیاهی می‌توانند عصاره‌هایی مانند موارد زیر باشند.
چای سبز، خربزه تلخ، جینسینگ، دارچین، شنبلیله، آلوئه ورا
مواد غذایی حاوی ریزمغذی‌ها
در خیلی از موارد تامین ریز مغذی هایی مانند کروم و منیزیم می‌تواند به بدن در کنترل قند خون کمک کند. به عنوان نمونه کمبود عنصر کروم در بدن تحمل بدن را در برابر کربوهیدراتها پایین می آورد.
از سوی دیگر تحقیقات پزشکی نشان داده است که منیزیم برای مهار قند خون در بدن نیاز است و کمبود آن با ریسک ابتلا به دیابت ارتباط دارد. غذا‌هایی که نیاز بدن به منیزیم را رفع می‌کند شامل غلات کامل، سبزیجات پهن برگ با رنگ سبز تیره، شکلات تلخ، ماهی، آووکادو، موز و لوبیا است. اما باور‌های منفی در این مورد وجود دارد.
خوردن سرکه سیب پیش از غذا
حتما مشاهده کرده اید که بعضی افراد عادت دارند قبل یا بعد از غذا مقداری سرکه سیب بخورند. اما آیا این روش برای دیابت هم می‌تواند موثر باشد؟ جالب است بدانید کارول جانستون مدیر برنامه تغذیه در دانشگاه آریزونا و متخصص تغذیه می‌گوید یک تا دو قاشق سرکه سیب پیش از وعده غذایی می تواند قند خون را تا ۴۰ درصد کمتر کند.
مصرف دارچین برای درمان دیابت
تحقیقات جدید نشان می‌دهد استفاده مداوم مقداری دارچین در رژیم غذایی روزانه در روند درمان دیابت موثر است. این میزان دارچین را می توان همراه چای و قهوه صبحانه یا غلات و آب میوه هم مصرف کرد.
دم کرده داچین به تنهایی هم بسیار مناسب است. دارچین روی قند خون اثر کاهش دهندگی دارد. دم کرده گیاه گزنه هم یکی از گیاهان دارویی است که نقش محافظتی در برابر بالا رفتن قند خون و آسیب به سلول‌های پانکراس دارد.

1667915164074 - درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

مصرف مداوم سیر و پیاز
جالب است بدانید پیاز حاوی ترکیبات گوگردی آلیل پروپیل دی سولفید و سیر حاوی اکسید آلیل دی سولفید است که با بالا بردن انسولین تاثیر زیادی در کنترل قند خون ایفا می کنند. البته قرص سیر هم می تواند برای افرادی که تمایلی به تازه خوری این نوع سبزیجات ندارند کمک کننده باشد.
مصرف دم کرده بذر شنبلیله در درمان دیابت بدون دارو
در برنامه درمان دیابت در ۳۰ روز مصرف سبزی شنبلیله برای کاهش قند خون معمولا در اغلب منابع عنوان می‌شود. این گیاه همچنین تاثیراتی در تسکین نشانه‌های دیابت مانند تکرر ادرار و تشنگی زیاد دارد. ضمنا تخم شنبلیله بر کاهش کلسترول خون هم تاثیرگذر است. یکی از مواد موثره این گیاه گالاکتولامان از انواع فیبرهای محلول در آب است.
سخن پایانی
ما در این مقاله جامع بصورت کامل به بررسی دیابت پرداختیم. و همچنین راههایی برای کنترل قندخون معرفی نمودیم. اما با تمام این توضیحات، باید به این نکته بسیار مهم اذعان کنیم که اگر این بیماری راه درمانی داشته باشد فقط تغییر در سبک زندگی است.
سلولهای بدن نیاز دارند که ترمیم شوند و این اتفاق زمانی رخ می دهد که بیمار روش زندگی خود را تغییر دهد. دارو های شیمیایی و حتی گیاهی فقط و فقط نقش مسکن را برای بیماران دیابتی ایفا می‌کنند.
ما در وبسایت تحقیقاتی جذب ساده یک دوره آموزشی را تحت عنوان دوره آموزشی درمان دیابت بدون دارو بصورت آنلاین ارائه داده ایم، که مسیر درمان را بصورت صددرصد به شما نشان می‌دهد.
در این دوره ما به شما آموزش میدهیم که با یک سبک زندگی بسیار قدیمی اما فراموش شده هورمونهای بدن را به تعادل برسانید و به احیاء پانکراس و درمان این بیماری بپردازید. تحقیقات ما در سایت جذب ساده بر روی منطق علمی استوار است.

امتیاز به ما
[تعداد: 8 میانگین: 4.6]

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

1 دیدگاه برای “درمان دیابت بدون دارو و انسولین چگونه ممکن است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo