بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

1674234434641 600x400 - بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

کاهش وزن در درمان دیابتامروزه با افزایش مواد غذایی آماده، فست فود‌ها و چربی‌های گیاهی، بیشتر افراد به چاقی گرفتار شده‌اند. و این روال به سرعت در حال پیشرفت است. یکی دیگر از دلایل چاقی، کم تحرکی است. زندگی ماشینی باعث شده است که اکثر افراد میل به ورزش و تحرک نداشته باشند. نتیجه آن هم چاقی اکثر افراد است. در این مقاله به اهمیت کاهش وزن در درمان دیابت می‌پردازیم.

بدن انسان در حالت عادی باید فاقد چربی باشد. اما با زندگی صنعتی امروز انسان‌ها به سرعت به سمت چاقی پیش می‌روند. چاقی یک هشدار است. نشانه ظهور بیماری است. اگر شخص این هشدار را جدی نگیرد، متاسفانه در آینده به بیماری‌های خطرناکی مبتلا می‌شود. طبق تحقیقات اکثر افراد از این مسئله بی خبر هستند. در واقع آنها فکر میکنند که چاقی یک مورد طبیعی است. در حالی که این طرز تفکر کاملا خطرناک است.

بسیاری از افراد هم با وجود اینکه می‌دانند، چاقی علائم بیماری است، راه درمان آن را نمی‌دانند. آنها به رژیم‌های گوناگون از جمله رژیم گیاه خواری پناه می‌آورند، که اساس آنها کم کردن مقدار کالری مورد نیاز بدن است. در حالی که اگر اندکی در مورد هورمون‌های بدن اطلاعات داشته باشند، سراغ این رژیم‌ها نمی‌روند.

ورزش‌های طاقت فرسا هم راه دیگری برای کاهش وزن است، که بعضی از افراد به آن پناه می‌برند. این مورد هم درصد موفقیت آن پایین است. تنها افرادی که اراده‌های پولادین دارند، می‌توانند وزن خود را کاهش دهند. هر چند شیوه تغذیه این افراد در آینده باز هم آرام آرام آنها را به سمت اضافه وزن سوق می‌دهد. ما در طول این مطلب دلیل شکست رژیم‌های غذایی در کاهش وزن را به شما توضیح می‌دهیم. و اصل مهمی را برای این منظور به شما آموزش می‌دهیم.

1674230526247 1 - بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

کاهش وزن در درمان دیابتاهمیت کاهش وزن در درمان دیابت

چرا کاهش وزن مهم است؟ شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که کاهش وزن چرا اهمیت دارد؟ چه ارتباطی بین چاقی و بیماری‌ها وجود دارد؟ اصلا چربی‌ها چگونه در شکم و پهلو‌ها انباشته می‌شوند؟ به همه این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر نیز پاسخ می‌گوییم. اگر به عکس انسان‌ها در ۳۰ سال گذشته نگاه کنید، اکثریت جامعه اندام‌های کشیده و عضلانی و بدون چربی شکم و پهلو‌ها هستند. اگر همان تصاویر را با تصاویر امروز و حال مقایسه کنید به وضوح متوجه تفاوت‌ها خواهید شد.

اما شاید این سوال پیش بیآید که کدام یک طبیعی است؟ اندام‌های ۳۰ سال پیش یا امروز؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به امراض و بیماری‌های گذشته و تفاوت آن با امروز بپردازیم. بسیاری از بیماری‌های امروز در گذشته وجود خارجی نداشتند. آمار اشخاص دیابتی بسیار کمتر بوده است. اشخاصی که کبد چرب داشته‌اند و یا مشکلات بیشمار گوارشی که امروزه مطب پزشکان را شلوغ کرده‌اند، نایاب بوده‌اند.

بنابراین به راحتی می‌توان حدس بزنیم که اندام‌های فاقد چربی گذشته به مراتب طبیعی‌تر بوده‌اند. و این مسئله اهمیت کاهش وزن را بیش از پیش نشان می‌دهد. بیماری‌هایی مانند دیابت نوع دو، کبد چرب، کلسترول بالا و بسیاری از مشکلات داخلی بدن در اثر چربی‌های بدن به وجود می‌آید. که اگر این مسئله را درک کنیم به راحتی می‌توانیم از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کنیم.

یک بدن فاقد چربی‌های اضافه و مازاد، به صورت نرمال و طبیعی راه بسیاری از بیماری‌های داخلی را سد میکند. در حالی که اکثر افراد از اهمیت آن غافل هستند. بعضی افراد هم برای رهایی از چربی‌های بدن به سراغ قرص‌های شیمیایی می‌روند که امروزه به وفور پیدا می‌شوند. فروشندگان این دارو‌ها با ادعای لاغری تضمینی در دو هفته و مانند آن را دارند که این امر عوارض بسیار وخیمی در بدن ایجاد می‌کند.

برای کاهش وزن ابتدا دلیل چاقی را پیدا کنید

چه اتفاقی برای بدن رخ می‌دهد که شخص به سمت چاقی کشیده می‌شود؟ یکی از دلایل اصلی چاقی شکم و پهلو، حجم زیاد انسولین در خون است. و این به این دلیل است که شخص دچار پیش دیابت یا احتمالا دیابت نوع دو است. زمانی که میزان قند خون شخص بالا رود، برای اینکه بدن دچار مشکل نشود، باید انسولین در خون ترشح شود تا قند را از خون دفع نماید. هنگامی که قند از خون بیرون می‌رود؛ بخشی از آن به انرژی تبدیل می‌شود و به اندام‌ها می‌رود.

اما مازاد این گلوکز بصورت توده‌های چربی به سمت شکم، پهلو‌ها و اطراف بافت‌ها مانند کبد و کلیه‌ها می‌رود. اما میزان بالای انسولین چه ارتباطی با دیابت نوع دو دارد؟ این احتمال وجود دارد که سلول‌های بدن شخص دچار مقاومت به انسولین شده باشند. و این زمانی اتفاق می‌افتد که شخص در دفع گلوکز از خون بصورت طبیعی، دچار مشکل شده باشد. در واقع از آنجایی که سلول‌ها دچار مقاومت به انسولین شده‌اند، تقاضای مقدار انسولین بیشتر خواهند داشت.

به همین منظور اگر شخص یک آزمایش از مقدار انسولین بدن در یک کلینیک انجام دهد، متوجه خواهد شد که میزان انسولین بالا در خون برای وی مشکلاتی را ایجاد نموده است. پس همانطور که تا اینجا متوجه شدید، چاقی می‌تواند نشانه یک یا چند بیماری باشد. برای درمان چاقی و کاهش وزن، ابتدا ریشه آن را مشخص کنید. بنابراین بهتر است اشخاصی که به دنبال کاهش وزن هستند، قبل از هر اقدامی ابتدا یک آزمایش HOMA-IR (میزان انسولین در بدن) و همچنین آزمایش هموگلوبین انجام دهند، که بصورت اساسی‌تر اقدام به چربی سوزی نمایند.

1674230556326 - بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

روش‌های چربی سوزیروش‌های کاهش وزن در درمان دیابت

همانطور که قبلا هم گفته شد، افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، روش‌های مختلفی را تست می‌کنند. یکی از مضر‌ترین این راه‌ها استفاده از دارو‌های شیمیایی است که از طریق ماهواره و شبکه‌های اجتماعی به فروش می‌رسد. این دارو‌ها اغلب هیچگونه تاییدیه‌ای ندارند. اما متاسفانه مصرف آنها در حال افزایش است. این دارو‌ها احتمالا چربی‌های شکم را از بین می‌برند؛ اما قطعا شخص را به عوارض زیادی دچار می‌کنند. از مهم‌ترین عوارض این دارو‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم آبی بدن
  • تاثیرات منفی روحی و روانی
  • افزایش فشار خون
  • بی خوابی
  • استرس
  • مرگ

یکی دیگر از روش‌های متداول و مرسوم استفاده از رژیم‌های غذایی است. اکثر افرادی که از رژیم‌های غذایی استفاده می‌کنند، در ابتدا مقداری از وزن خود را کاهش می‌دهند، اما به مرور زمان مجددا وزن به حالت قبلی خود بر می‌گردد. رژیم غذایی که بر پایه کم کردن مقدار کالری باشد نهایتا محکوم به شکست است. بدن انسان در حالت عادی به ۲۵۰۰ کالری در طول روز نیاز دارد. اگر شخصی تلاش کند با کم کردن کالری وزن خود را کاهش دهد تلاش‌هایش نتیجه نخواهد داد.

اگر شما برای کاهش وزن، مقدار کالری خود را مثلا ۱۰۰۰ واحد کاهش دهید؛ در طی یک هفته مغز متوجه این موضوع خواهد شد. در اینصورت مقدار کالری مورد نیاز بافت‌ها و اندام‌ها را به همان نسبت کاهش می‌دهد. نتیجه این سیستم به این شکل خواهد بود که بدن باز هم به روال قبل بر می‌گردد. اما بدن یک اتفاق ناخوش‌آیند را تجربه می‌کند، آن هم خستگی دائم است. برای اینکه ما بصورت آگاهانه روزانه، مقدار کالری مورد نیاز بدن را کاهش داده ایم. پس این رژیم‌ها هم اگر بدون کارشناسی انجام دهید، نتیجه مثبتی نخواهید گرفت.

ورزش و چربی سوزی

ورزش هم یکی از راه‌های کاهش وزن است. بسیاری از افراد برای درمان چاقی به ورزش‌های سنگین رو می‌آورند. چند نکته در این مورد وجود دارد که به بیان آن می‌پردازیم. در اینکه ورزش، بهترین فعالیتی است که به کل اندام‌های بدن کمک می‌کند که سلامتی را بهتر تجربه کنند هیچ شکی نیست. اما اگر فردی سن بالایی داشته باشد و قادر به انجام ورزش نباشد، چاره چیست؟ یا افرادی هستند که به درد‌های مفاصل،ستون فقرات و گردن دچار شده‌اند. و همچنین از چاقی مفرط رنج می‌برند. چاره کار، برای این افراد چیست؟

صد البته نمی‌توان نقش صدمات ورزشی را هم نادیده گرفت. چه بسیار افراد آماتوری که دچار اضافه وزن بوده‌اند، و تصمیم گرفته‌اند که با ثبت نام در یک باشگاه فیتنس یا کشتی و یا هر ورزش سنگین دیگری برای کاهش وزن اقدام کنند. اما به دلیل فشار بیش از حد به بدن، مشکلات بد‌تری را تجربه کرده‌اند. مشکلاتی مانند ساییدگی مفاصل، آرتروز و خیلی از صدمات دیگر. بخش دیگر قضیه هم استمرار در ورزش کردن است. که اغلب افراد بعد از مدتی اراده خود را از دست می‌دهند، و به راحتی همه چیز به روال سابق خود بر می‌گردد.

بنابراین با در نظر گرفتن جمیع این موارد، ورزش هم نمی‌تواند راه حل مناسبی برای چربی سوزی باشد. هر چند که برای افرادی که اراده قوی دارند قطعا جواب می‌دهد. در هر حال شما بهتر خلق و خو و عادات خود را می‌دانید. اگر فکر می‌کنید که می‌توانید در ورزش، استمرار داشته باشید، این گزینه برای شما مناسب است. اما تاکید میکنم، شما نمیتوانید خیلی زود نتیجه مثبت بگیرید، بنابراین برای جلوگیری از صدمات ناشی از ورزش حتما تعادل را رعایت کنید و ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی را مرتب انجام دهید.

1674230585897 - بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

ورزش و کاهش سایز بدنبهترین حالت چربی سوزی

قبل از اینکه بهترین حالت کاهش وزن را به شما معرفی کنم، ابتدا قصد دارم توضیحاتی راجب شکست اکثر رژیم‌های غذایی کم کالری از جمله رژیم گیاه خواری بپردازیم. یکی از هورمون‌های بدن به نام هورمون گرسنگی (گرلین) در کمک به اشتها و گرسنگی در افراد نقش اساسی دارد. این هورمون هر ۴ ساعت یکبار از طریق معده وارد خون می‌شود و سپس از طریق مغز اشتها را تحریک می‌کند. و شخص احساس ضعف می‌کند. زمانی که این اتفاق می‌افتد فرد باید یک میان وعده یا یک وعده غذایی تناول کند.

پس بسیار ساده است. و می‌توان به این نتیجه برسیم که این هورمون باعث شکست اکثر رژیم‌های غذایی است. چرا که تا مادامی که فردی احساس سیری نکند نیاز به مواد غذایی خواهد داشت. و این چرخه اجازه کاهش وزن را به شخص چاق نمی‌دهد. اما آیا راهی وجود دارد، با وجود اینکه از وعده‌های غذایی بکاهیم، اما هورمون گرسنگی ترشح نشود؟ به این معنی که شخص چاق دچار حالت ضعف نگردد؟ این راه وجود دارد.

بدن یک فرد چاق، همیشه در حالت قند سوزی قرار دارد. به این معنی که وقتی ماده غذایی وارد بدن می‌شود، و گلوکز آن وارد خون می‌شود؛ غده پانکراس به سرعت انسولین را در خون آزاد می‌کند، وظیفه انسولین هم این است که قند‌ها را به بیرون از خون هدایت کند. سپس بخشی از این قند را به انرژی و مازاد آن را به چربی تبدیل می‌کند. هر زمان که انرژی تحلیل رود، هورمون گرلین با ورود به خون اشتها را تحریک می‌کند. بنابراین شخص باز هم به مواد قندی نیاز دارد. این چرخه می‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد.

راه حل چیست؟

همانطور که توضیح دادیم تا زمانی که بدن شخص در حالت چربی سوزی قرار داشته باشد، امکان ندارد که موفق شود که به تناسب اندام برسد. برای از بین بردن تمام چربی‌های بدن، چه چربی‌های شکم و پهلو و چه چربی‌های اطراف بافت‌ها فقط یک راه حل سریع وجود دارد. در این راه حل نیاز نیست که فردی مقدار کالری بدن را کم کند. شخص نیاز به انجام ورزش‌های سنگین نخواهد داشت. همچنین به هیچ داروی گیاهی و حتی شیمیایی نیازی نیست.

برای این منظور شما باید بدن را از سیستم قند سوزی به سیستم چربی سوزی تغییر دهید. وقتی بدن در این حالت قرار بگیرد، شخص به راحتی می‌تواند تعداد وعده‌های غذایی خود را کنترل کند.دلیل آن هم بسیار ساده است. چون بدن از چربی‌های خودش استفاده می‌کند. و در این حالت هورمون گرلین نیز ترشح نمی‌شود. بنابراین فرد احساس گرسنگی هم نخواهد داشت. در سیستم چربی سوزی شما قادر خواهید بود به راحتی تمام چربی‌های بدن را تا رسیدن به اندام ایده‌آل از بین ببرید.

موضوعی که بسیار جالب و هیجان انگیز است، مدت زمانی است که این اتفاق رخ می‌دهد. در این سیستم، پس از اینکه بدن وارد مرحله چربی سوزی شود، که این مرحله بستگی به توانایی فرد دارد، از سه روز تا یک هفته متغیر است. پس از آن در کمتر از یک ماه کل چربی‌های بدن آب می‌شود.

1674232291483 - بزرگترین مزیت کاهش وزن در درمان دیابت

رژیم چربی سوزیپیشنهاد

در پایان به شما همراه عزیز پیشنهاد می‌کنیم، در صورتی که قصد ندارید با ورزش و رژیم‌های طاقت فرسا به اندام ایده‌آل برسید، و همچنین از آنجایی که گزینه استفاده از دارو‌های شیمیایی به شدت خطرناک است؛ روش ایده‌آل برای کاهش وزن، یعنی تغییر سیستم بدن از قند سوزی به چربی سوزی را امتحان کنید. در این روش بدون تحمل رنج گرسنگی و کم کردن مقدار کالری روزانه در کمتر از یک ماه به سایز دلخواه خود می‌رسید.

ورود به دوره درمان چاقی شکم و پهلو

با این سیستم، پس از اینکه بدن شما وارد مرحله چربی سوزی شد، چربی‌ها بصورت خودکار شروع به ریزش می‌کند. تحت هر شرایطی که باشید، بدن در حال سوخت و ساز چربی‌های خود است. در حال راه رفتن و پیاده روی، هنگام نشستن، وقتی که که شما خواب هستید و هر شرایط دیگری، چربی‌های شکم و پهلو و همچنین مهم‌تر از آن چربی‌های اطراف بافت‌ها نیز از بین می‌رود. اما نکته‌ای که در این انتخاب وجود دارد، بحث درمان بسیاری از بیماری‌های داخلی است، که با رژیم‌های گیاهی و ورزش به راحتی درمان نمی‌شوند. این یک سبک سلامتی بسیار سریع، برای تمام سالیان عمر شما است. سبکی برای کاهش وزن در درمان دیابت.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 1 میانگین: 5]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo