درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

درمان دیابت

درمان قطعی دیابت نوع ۲ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های حال حاضر در دنیا است. این بیماری کشنده، روز به روز دارد قربانیان خود را به کام مرگ می‌کشاند. اما سوال این است آیا می‌توان به درمان قطعی دیابت نوع ۲ اندیشید؟ در این مقاله یک راهکار به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای همیشه دیابت را درمان کنید.

در این مقاله قصد داریم بصورت اساسی این مسئله را مورد بررسی فرار دهیم. پس اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

دیابت چگونه در بدن انسان بوجود می‌آید؟

یکی از اصلی ترین علل بوجود آمدن بیماری دیابت را میتوان شیوه ناصحیح تغذیه نامید. مواد غذایی که امروزه ما مصرف می‌کنیم بیشتر از کربوهیدرات تشکیل شده است. پروتئین، چربی و کربوهیدرات سه دسته اصلی مواد غذایی هستند که ما مصرف می‌کنیم.

کدام دسته از مواد غذایی برای درمان قطعی دیابت نوع ۲ مهم است؟

بدن انسان برای فعالیت های روزمره خود به انرژی نیازمند است. و انرژی هم از طریق مصرف چربی‌ها تولید می‌شود. به این معنا که ما برای راه رفتن، فکر کردن، ورزش کردن و در کل تمام فعالیتهای روزانه خود و تامین انرژی مورد نیاز بدن خود حتما باید از دسته چربی‌ها استفاده کنیم.

اما موضوع این است که آیا چربیهایی که امروزه در بازار موجود است، از قبیل روغن‌های گیاهی مثل روغن آفتابگردان، سویا و … آیا کمکی به تامین انرژی بدن می‌کنند؟ جواب بله هست. این چربیها می‌توانند انرژی مورد نیاز بدن ما را تامین کنند، اما اتفاق وحشتناکی که در بدن ما رخ می‌دهد این است که ژن های بدن انسان با این نوع چربیها که اساسا از مواد نگهدارنده تشکیل شده اند و در مجموع منشا گیاهی دارند، کاملا بیگانه است.

بنابراین این بیگانگی ژنها با این دسته از مواد غذایی یعنی چربی‌های گیاهی باعث ایجاد مشکلاتی در بدن می‌شود، که یکی از شایع ترین مشکلاتی که رخ می‌دهد، دیابت است.

پروتئین‌ها و نیاز بدن به آن

اما یکی دیگر از دسته های اصلی مواد غذایی دسته پروتئن ها هستند. بدن ما برای انجام فعالیتهای روزانه خود به انرژی نیاز دارد. در واقع عضلات انسان نقش اصلی را در جهت تحرک ایفا می‌کنند. موضوع مهم در اینجا این است که این عضلات برای زنده ماندن و رشد خود به مواد غذایی نیاز دارند.

غذای اصلی عضلات هم دسته پروتیین ها هستند. بنابراین ما برای اینکه به حیات خود ادامه دهیم نیاز داریم که از پروتیین‌ها استفاده کنیم.

020506 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

اما سوال اینجاست که آیا ژنهای بدن انسان با هر نوع پروتیینی سازگار است؟ باید بگوییم خیر. تحقیقات نشان داده است که ژنهای بدن ما انسانها با پروتیین‌های گیاهی به هیچ عنوان سازگار نیست. اما برعکس ژنهای ما پروتیین‌های حیوانی را کاملا می‌شناسد و به آنها بهترین واکنش را نشان می‌دهد.

کربوهیدرات‌ها چه نقشی در درمان قطعی دیابت نوع ۲ دارند؟

دسته بعدی از مواد غذایی دسته کربو هیدراتها هستند. این دسته از مواد غذایی ارتباط کامل مستقیمی با درمان قطعی دیابت نوع ۲ دارند. باید بگوییم که تحقیقات جامعی در این مورد صورت گرفته و آن هم نشان می‌دهد که بدن هیچ انسانی با دسته کربوهیدرات‌ها سازگار نیست.

مصرف بی رویه این دسته از مواد غذایی امروزه واقعا تبدیل به یک معضل لاینحل شده است. علی الخصوص اشخاصی که به دیابت گرفتار هستند، با مصرف این دسته از مواد غذایی صدمات جبران ناپذیری در طول زمان به سلول‌های بدن خود وارد می‌کنند.

ما در دوره آموزشی درمان قطعی دیابت نوع ۲ مفصل راجب این موضوع پرداخته ایم و ساعت‌ها در مورد این مبحث صحبت کرده ایم.

 

مشکل اصلی در دیابت نوع دو

تقریبا اکثریت عموم بر این عقیده هستند که مشکل اصلی در دیابت نوع دو میزان قند خون بالا در بدن این اشخاص است. اما واقعا موضوع اصلی میزان بالای قند خون در بدن نیست. مشکل اصلی میزان انسولین بالا در خون است.

زمانی که ما مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و نشاسته را مصرف می‌کنیم، در بدن ما گلوکز تولید می‌شود. این قند که تولید شده، اگر در خون باقی بماند و به سرعت پایین نیاید، مغز را به کما می‌برد. بنابراین مغز به پانکراس دستور میدهد که هورمون انسولین را در خون ترشح کند تا قند را از طریق مجراهای سلولی به بیرون از بدن هدایت کند. این مکانیسم در بدن روزانه بار‌ها و بار‌ها اتفاق می‌افتد.

اما در بدن یک فرد دیابتی که از لحاظ ژنتیکی با مشکل مواجه است، یک پدیده خطرناک به وجود آمده است، تحت عنوان مقاومت به انسولین. به این شکل که سلولها در طی سالیان قبل به انسولین مقاوم شده‌اند. این به این معنی است که پانکراس انسولین را به خوبی تولید و ترشح می‌کند. اما از آنجایی که گیرنده‌های سلولی پاسخ مناسبی به آن نمی‌دهند، بنابراین قند خون بالا می‌رود. سلول‌ها در این حالت تقاضای انسولین بیشتر می‌کنند.

و این پروسه تا آنجا پیش میرود که میزان انسولین تولید شده در پانکراس نمی‌تواند قندخون را کاهش دهد. بنابراین چاره کار در این مرحله این است که از منابع خارجی و از طریق پوست انسولین بیشتری به بدن تزریق نمایند تا قندخون کاهش پیدا کند.

میزان بالای انسولین در خون چه عوارضی دارد؟

زمانی که در بدن ما انسولین به دفعات زیاد توسط پانکراس ترشح شود، بیماری های داخلی بدن شروع می‌شود. کبد، اولین عضوی است که دچار مشکل می‌شود. کبد بعلت این که مدام در حال فعالیت است و سموم را از بدن دفع می‌کند، به مرور زمان کارایی خود را از دست می‌دهد. و همچنین سلول‌های بتا در پانکراس به علت پرکاری دچار آسیب جدی می‌شوند.

فشارخون در افرادی که مقاومت به انسولین پیدا می‌کنند، بالا می‌رود. و افراد از این ناحیه دچار مشکل می‌شوند. فشار خون ارتباط نزدیکی با مقدار انسولین بالا در خون دارد. مشکلات قلبی عروقی به وجود می آید. عروق بدن دچار مشکل اساسی می‌شوند.

در پهلوها و شکم افراد چربی‌های زیادی جمع می‌شود. و در مجموع می‌توان گفت مادر تمام امراضی که در بدن افراد بوجود می‌آید از انسولین است، که اگر این مورد کنترل و مدیریت شود قطعا تمام این مشکلات هم از بین می‌رود.

برای دیابت چه تعریفی می‌توان ارائه داد؟

هنگامی که ما مواد غذایی مصرف می‌کنیم، در بدن ما قندها خودشان را آزاد می‌کنند. این قندها در دسته کربوهیدراتها و همچنین مواد نشاسته ای فراوان یافت می‌شود. قند در خون خود را آزاد می‌کند. در اینصورت پیامی از طریق مغز به پانکراس صادر می‌شود و در این پیام تقاضای هورمون انسولین می‌شود. هورمون انسولین از طریق سلولهای بتا در پانکراس تولید و به سرعت خود را در خون آزاد می‌کند.

020502 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

انسولین در این مرحله قند را از طریق کانال‌ها به بیرون هدایت می‌کند. و بدین شکل قند خون به حالت طبیعی خود باز می‌گردد. این حالت طبیعی بدن است. اما اگر انسولین نتواند قند را از خون بیرون ببرد، و قند در خون باقی بماند در اینصورت پیش دیابت و در مرحله بعدی دیابت نوع ۲ اتفاق می‌افتد.

به تعریف دیگر؛ زمانی که یک شخص به بیماری دیابت دچار می‌شود، توانایی استفاده از گلوکز را از دست می‌دهد و یا نمی‌تواند به طور کامل آن را استفاده کند. با افزایش گلوکز در بدن و ناتوانی در کاهش و سوخت و ساز آن، قند خون بدن افزایش پیدا می‌کند. افزایش قند خون در طب پزشکی نام هایپرگلیسمی را دارد.

انواع دیابت کدام اند؟

با کمی تحقیق در این خصوص متوجه می‌شوید که دیابت به دو شکل اتفاق می‌افتد.دیابت نوع یک و دیابت نوع دو. که هرکدام از این بیماری‌ها تعریف خاص خود را دارد و با هم متفاوت هستند. در ادامه هر دو نوع بیماری را بررسی می‌کنیم، و ساختار هر دو را به شما معرفی می‌کنیم.

تفاوت دیابت نوع یک با نوع دو

تفاوت اصلی دیابت نوع یک با دیابت نوع دو در تولید انسولین است. در واقع اشخاصی که درگیر دیابت نوع دو هستند، در پانکراس آنها انسولین تولید می‌شود، و چه بسا به مقدار زیاد هم تولید می‌شود. اما از آنجا که سلولهای بدن انسولین را درک نمی‌کنند و در واقع در مقابل انسولین از خود مقاومت نشان می‌دهند، بنابراین انسولین نمی‌تواند قند را از خون بیرون ببرد. و اتفاقی که می‌افتد این است که شما به انسولین بیشتر نیاز پیدا می‌کنید.

اما وقتی که پزشک شما بیماری دیابت نوع یک را در بدن شما تشخیص می‌دهد، تنها کاری که می‌کند این است که برای شما انسولین تجویز می‌کند. و شما در لحظاتی که نیاز به انسولین پیدا می‌کنید، باید انسولین را به بدن خود از راه پوست تزریق کنید. در واقع در این نوع دیابت شما به اصطلاح به انسولین وابسته می‌شوید.

658 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

دیابت نوع ۱

همانطور که در بالاتر اشاره شد، افرادی که دیابت نوع یک هستند، بدن ایشان و در واقع پانکراس در بدن این افراد توانایی تولید انسولین را ندارد. در وافع این افراد از ناحیه سلولهای بتا در پانکراس دچار مشکل اساسی هستند. افراد دیابت از نوع یک باید از منابع خارجی به بدن خود انسولین تزریق کنند. اگر این کار را نکنند قند خون ایشان بالا می‌رود و احتمالا وارد کما مغزی می‌شوند.

اکثر افراد مبتلا به دیابت نوع یک، افراد پایین تر از ۳۰ سال، حتی کودکان هستند. اگر به دنبال یک دلیل علمی برای به وجود آمدن دیابت نوع یک هستید باید بدانید که حتی متخصصان نیز هنوز توضیح قانع کننده ای برای به وجود آمدن آن ندارند. به طور کلی ۳ نظریه برای توضیح این بیماری ارائه شده است که در پایین به آنها میپردازیم:

۱_ داشتن زمینه ابتلا به دیابت (ارثی)
۲_ ویروس های صدمه زننده به پانکراس در بدن
۳_ اختلال و مشکلات موجود در سیستم دفاعی بدن انسان که سبب از بین رفتن سلول های تولید کننده انسولین (سلول های جزایر لانگرهانس) در لوزالمعده می‌شود.

درمان قطعی دیابت نوع ۲

در دیابت نوع یک، سلول های ترشح کننده انسولین، توسط لنفوسیت‌ها آنقدر تخریب می‌شوند که این سلول ها دیگر توانایی تنظیم قند خون بدن را از دست می‌دهند. پس از از بین رفتن ۷۰ تا ۹۰ درصد این سلول‌های ترشح کننده انسولین، هایپرگلاسیمی یا همان افزایش قندخون اتفاق می‌افتد. (دقت کنید که هایپرگلیسمی همان افزایش قند خون است و دیابت به مشکلاتی است که باعث ایجاد هایپرگلاسیمی می‌شود). اغلب پس از، از بین رفتن این درصد از سلول ها و پیدایش هایپرگلاسیمی، دیابت در این زمان تشخیص داده می‌شود.

این دقیقا همان زمانی است که بیمار به دریافت انسولین از خارج بدن خود نیاز پیدا می‌کند. این دریافت انسولین باعث کنترل هایپرگلاسیمی و علاوه بر آن چربی، متابولیسم و پروتئین می‌شود. همینطور این انسولین دریافتی از ایجاد “کتوز” جلوگیری می‌کند.

آیا دیابت نوع دو درمان دارد؟

این سوال امروزه ذهن بسیاری از عزیزان را به خود درگیر کرده است. بسیاری از افراد در حوزه طب سنتی و حتی جراحی ادعا می‌کنند که با دارو‌هایی که کشف نموده اند میتوانند دیابت را درمان کنند.

موارد بسیار زیاد است. مانند گیاه گزنه، بوقناق، برگ انبه، دمنوشهای گیاهی مختلف و بسیاری موارد دیگر. شخص نگارنده در طول مدت ۹ سال تمام این موارد را استفاده نموده ام. جدای از بحث مالی، هر بار که متوجه می‌شدم قند خون من نه تنها پایین نیامده است بلکه بالاتر هم رفته است، از لحاظ روحی و روانی ضربه ای مهلک بر پیکرم فرود می‌آمد.

اما بعد از آزمون و خطا‌های بسیار به این نتیجه رسیدم که تا زمانی که سبک زندگی خودم را تغییر ندهم نمیتوانم انتظار درمان داشته باشم. بنابراین سبک جدیدی را در زندگی خود شروع کردم و به آن متعهد شدم. خوشبختانه هم اکنون قند خون من در مدت ۵ ماه گذشته بصورت ثابت زیر عدد ۱۰۰ قرار گرفته. که در زیر نتایج آزمایشات هم می‌توانید رویت کنید.

و صد البته باید بگویم این نتیجه بصورت پایدار در زندگی من خود را نشان داده است. بنابراین ما در دوره آموزشی درمان دیابت تضمین میدهیم که در کمتر از یک ماه دیابت نوع ۲ شما را درمان می‌کنیم.

قند خون مدرس “دوره آموزشی درمان قطعی دیابت” دو ساعت بعد ناشتا  بهمن ماه ۱۴۰۰

010501 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

قند خون مدرس “دوره آموزشی درمان قطعی دیابت” قبل و بعد از ناشتا فروردین ماه ۱۴۰۱

010502 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

چه افرادی مستعد ابتلا به بیماری دیابت نوع  دو هستند؟

 • فراد مسن
 • افراد کم تحرک
 • افراد چاق
 • افراد دارای فشار خون
 • زنان با سابقه دیابت بارداری
 • افراد دارای مشکلات چربی خون     

تا اینجا متوجه شدید که افزایش بیش از حد گلوکز می‌تواند باعث ایجاد دیابت شود. این موضوع در زنان باردار کمی جدی تر است. افزایش گلوکز خون در زنان باردار به مقدار بیش از ۵ الی ۱۰ درصد جمعیت، به هر دلیلی که اتفاق بیوفتد، باعث ایجاد دیابت بارداری می‌شود.
طبق تحقیقات، اعلام شده است که بارداری، خود به دلیل افزایش مقاومت بدن در برابر انسولین، میتواند یک عامل به وجود آورنده دیابت باشد.

طبق آمار ویکی پدیا، بین ۵ الی ۸ درصد از زنان در بارداری دچار دیابت بارداری می‌شوند و باید سریعا به دنبال درمان دیابت خود باشند. مشکلاتی که دیابت در بارداری ایجاد میکند می‌تواند علاوه بر مادر، گریبان گیر فرزند نیز بشود. پس بهتر است حتما در صورت مشکوک بودن به این بیماری در دوران بارداری، برای درمان دیابت به پزشک مراجعه شود.

چگونه فهمیدم که دیابت دارم؟

چندین سای پیش زمانی که در یکی از پروژه های نفت و گاز در منطقه نوار ساحلی استان بوشهر کار می‌کردم و به زعم خودم بدن بسیار سالمی داشتم، خیال هیچ بیماری در سرم نبود. اما به ناگاه در مدت ۱۵ روز بیشتر از ۲۰ کیلو از وزن بدنم را از دست دادم. بنابراین پس از طی مراحل چکاپ بدن متوجه شدم که به دیابت نوع ۲ دچار شده ام و میزان قند در خونم در آن برهه به عدد ۵۰۵ رسیده بود.

698 - درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

و همانگونه که پیشتر خدمت دوستان عرض شد انواع و اقسام کارهایی که دیگران پیشنهاد می‌دادند را بر روی خودم تست کردم و صد البته هیچ نتیجه ای هم حاصل نشد. اما در زیر عوارضی را ذکر می‌کنم که همه آنها را تجربه کردم:

 • پرخوری شدید
 • پر ادراری
 • نوشیدن بیش از حد مایعات
 • کاهش وزن در عین پرخوری و اشتها
 • خستگی
 • تاری دید

این علائم، از ابتدایی ترین علائم دیابت است. البته علائم دیابت در بزرگسالان به مرور و در کودکان به صورت ناگهانی خود را نشان می‌دهند. پس از علائم اولیه دیابت، علائم دیگری نیز خود را نشان می‌دهند که با مشاهده آنها باید سریعا برای درمان دیابت اقدام کرد، به طور مثال از رایج ترین علائم دیابت، خستگی مفرط فرد بیمار و هیمنطور بیماری کم آبی بدن است(از دست دادن آب بیش از حد در بدن و تشنگی شدید).

چه اشخاصی باید نگران دیابت نوع ۲ باشند؟

پیشنهاد می‌کنم به شما عزیزان که با وسواس بیشتری به سلامتی خودتان توجه کنید. بررسی ها و تحقیقات نشان داده است که اشخاص بسیاری مستعد بیماری دیابت نوع دو هستند. که باید بسیار از شیوه زندگی صحیح پیروی کنند. شما تا زمانی که در مدار پیشگیری باشید راحت‌تر میتوانید اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشید. اما اگر به بیماری مبتلا شوید باید مرارتهای زیادی بکشید که بتوانید در مدار درمان قرار بگیرید.

بنابراین به این دسته از عزیزان که به عوارض زیر دچار هستند پیشنهاد میکنیم بیشتر نگران سلامتی خود باشند:

 • کسانی که در پهلوها و شکم خود چربی انباشته دارند. این افراد صد در صد مستعد بیماری دیابت نوع دو هستند.
 • افرادی که پشت گردن یا کشاله ران سیاه رنگ دارند.
 • افرادی که گوشت‌های اضافی در ناحیه گردن یا زیر بغل خود دارند.
 • خانم‌هایی که از عارضه کیست تخمدان رنج میبرند.
 • افرادی که جوش و آکنه دارند.

چکاپ دوره‌ای را فراموش نکنید

از آنجایی که سبک زندگی ما به سرعت در حال تغییر است. و بدن هم آمادگی پذیرش این همه تغییر را ندارد، بنابراین خیلی اهمیت دارد که بصورت دوره‌ای وضعیت داخلی بدن خود را بررسی کنید. خیلی اهمیت دارد که شخص ۳ ماه یکبار در یک کلینیک چکاپ کاملی از بدن خود داشته باشد. اما صرفا نباید به آزمایش قند خون اکتفا کنیم. بهترین راه برای اینکه بفهمیم که به دیابت مبتلا هستیم یا نه انجام آزمایش، مقدار انسولین در خون است.

یکی از این آزمایشات، HOMA-IR است که دقیق می‌توانید مقدار انسولین خون خود را بررسی کنید. اما آزمایش دیگری تحت عنوان A1C هم برای این کار وجود دارد که می‌توانید با انجام این آزمایش و بررسی آن توسط پزشک متخصص، پی ببرید که در ۳ ماه گذشته وضعیت انسولین و قند خون شما به چه شکل بوده است.

کلام آخر در مورد درمان قطعی دیابت نوع ۲

در این مقاله سعی کردیم شما را به صورت کاملا جامع اما ساده با بیماری دیابت آشنا کنیم. انواع قندخون را برای شما نام برده وتوضیح دهیم و نشانه های بروز این بیماری را بیان کنیم.
در نهایت نیز در مورد درمان قطعی دیابت توضیحات تکمیلی و مهمی را به شما دادیم که امیدواریم این توضیحات برای شما مفید واقع شده باشد. اگر دنبال راه درمان هستید این صفحه را ببینید.

به عنوان کلام اخر به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که دچار هرکدام از انواع دیابت هستید و یا به هر نحوی مستعد آن هستید، به شدت از دخانیات دوری کنید، تغذیه روزانه خود را تغییر دهید و به سمت کاهش وزن و ورزش های سبک روی بیاورید و همچنین از مسائل استرس زا دوری کنید. همینطور هرچه سریعتر برای تشخیص بیماری خود به پزشک متخصص دیابت مراجعه کنید و به هیچ عنوان این موضوع را پشت گوش نیندازید.

ورود به دوره درمان قطعی دیابت

 

امتیاز به ما
[تعداد: 12 میانگین: 4.8]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

2 دیدگاه برای “درمان قطعی دیابت نوع ۲ _ معجزه جدید و ثابت شده در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo