درمان تنبلی تخمدان در خانه _ درمان ناباروری در زنان

درمان تنبلی تخمدان در خانه

سندروم تخمدان پلی کیستیک یک نوع اختلال محسوب میشود و باعث اختلال در غدد درون ریز میشود. این بیماری میتواند مشکلات بسیا زیادی را بوجود آورد، که یکی از این عوارض باعث فروپاشی بنیان بعضی از خانواده ها میشود. بنابراین درمان این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله راهکارهایی برای درمان تنبلی تخمدان در خانه به شما معرفی میکنیم.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که بعضی از خانواده ها را با چالش مواجه میکند، ناباروری در زنان است، که به دلایل عاطفی، احساسی و روحی، روانی و همچنین تولید مثل این اتفاق پیش آمد میکند.

تنبلی تخمدان چیست و درمان تنبلی تخمدان در خانه به چه صورت است؟

در بعضی از قسمتهای تخمدان کیسه های حاوی مایعات ایجاد میشود و همچنین به مرور زمان بیشتر میشود. این کیسه های ایجاد شده باعث اختلالات هورمونی در شخص بیمار میشود. اگر شما یکی از این موارد را تجربه میکنید، احتمال اینکه به تنبلی تخمدان دچار باشید، بالا است. بنابراین باید برای درمان تنبلی تخمدان در خانه چاره ای بیندیشید.

 • پریود نامنظم
 • موهای زائد در چانه و پشت لب
 • جوشهای صورت
 • ریزش موها در وسط سر بصورت سکه ای
 • علائم سونوگرافی

علائم تنبلی تخمدان

تنبلی تخمدان یک سری علائم دارد که در اینجا به ذکر مهمترین موارد اشاره میکنیم.

 • مشکلات قاعدگی پریود نامنظم: پریود نشدن یا دیر پریود شدن همراه با خونریزی شدید و دردناک.
 • ناباروری: یکی از اساسی ترین مشکلات مربوط به عدم تخمک گذاری و ناباروری میباشد.
 • افزایش وزن و چاقی مفرط.
 • جوش‌هایی که در ناحیه صورت، سینه و کمر ایجاد میشود.
 • ترشح زیاد هورمونهای آندروژنی مردانه: افزایش این هورمونها موجب رویش موهای مردانه در قسمت بالای لب، صورت و شکم و کمر و همچنین قسمتهای داخل ران میشود. همچنین ریزش موهای وسط سر بصورت سکه ای میشود.
 • دیابت: یکی از مهمترین موارد است که خود عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد.
 • مشکلات خواب: احساس خفگی در خواب
 • افسردگی، اضطراب و همچنین اختلال در خوردن و آشامیدن.

در نظر داشته باشید هر کدام از خانمها به یک یا چند مورد از موارد بالا دچار میشوند. این علائم در افراد، مختلف و متفاوت است.

تفاوت تنبلی تخمدان با کیست تخمدان

این موضوع را مدنظر داشته باشید که تنبلی تخمدان با کیست تخمدان تفاوت دارد. البته این دو بیماری علائم و نشانه های تقریبا یکسانی دارند و بسیاری از خانمها این دو را با هم اشباه میگیرند.

آنها از تنبلی تخمدان رنج میبرند، این در حالی است که فکر میکنند کیست تخمدان دارند و در بعضی موارد بر عکس است.

مهمترین تفاوت این دو عارضه این است که سندروم تخمدان پلی کیستیک در نتیجه عدم تعادل هورمونی ایجاد میشود. اما در کیست تخمدان معمولا هورمونها دچار عدم تعادل نمیشوند.

کیست های تخمدان کیسه های پر از مایعی هستند که در یک یا هر دو تخمدان بوجود می آیند. این بیماری بسیار شایع است و اکثر زنان حداقل یکبار در طول مدت عمر خود آنرا تجربه کرده اند.

1666539563437 - درمان تنبلی تخمدان در خانه _ درمان ناباروری در زنان

کیست های تخمدان معمولا بی خطر هستند و در اکثر مواقع بعد از چند ماه و بدون اقدام خاصی از بین میروند.

در بعضی موارد که کیست تخمدان بزرگ میشود و یا احتمال سرطانی بودن تشخیص داده میشود بنابراین با جراحی برداشته میشود.تشخیص دقیق این دو بیماری بر عهده پزشک متخصص است.

علت تنبلی تخمدان

هورمونهایی که در بدن بصورت طبیعی مشغول تخمک گذاری هستند با یک ریتم و آهنگ مشخص مشغول فعالیت هستند. اما در خانمهایی که مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند این نظم به هم میریزد.

هورمون LH در تمام دوران پریود، پایین است و زمانی که وقت تخمک گذاری فرا رسد ناگهان بالا میرود و به پیک خود میرسد و دوباره پایین می آید.

ورود به دوره آموزشی درمان دیابت

در افرادی که به تنبلی تخمدان دچار هستند این اتفاق رخ نمیدهد. و از آنجایی که همین پیک باعث تخمک گذاری میشود، بنابراین عمل تخمک گذاری انجام نمیشود.

9006 - درمان تنبلی تخمدان در خانه _ درمان ناباروری در زنان

با تکرار این چرخه در سیکل های متعدد، تعداد زیادی از فولیکولهای متوقف شده در تخمدان انباشته میشود و این اتفاق را در تست سونوگرافی میتوان مشاهده کرد.

تغییرات هورمونی در افراد مبتلا به تنبلی تخمدان

۱. افزایش هورمونهای آندروژنی

۲. افزایش هورمونهای التهابی

۳. افزایش مقاومت سلولها به هورمون انسولین و پیامد آن ترشح انسولین به میزان بالا در خون توسط پانکراس

همچنین افرادی که از کمبود فولیک اسید، ویتامین B12، منیزیم، زینک و ویتامین D در بدن خود رنج میبرند به این سندروم مبتلا میشوند.

عوارض تنبلی تخمدان و درمان تنبلی تخمدان در خانه

اختلالات روحی روانی، مشکلات تنفسی در خواب و بسیاری موارد دیگر از عوارض تنبلی تخمدان است. اما یکی از مهمترین عارضه های این بیماری، ناباروری است.

ناباروری یکی از مشکلاتی است که به دلیل تنبلی تخمدان در تخمک گذاری ایجاد میشود. این عارضه باعث میشود که شخص قدرت باروری خود را از دست بدهد.

بنابراین بسیار مهم است که بیمار با وسواس بیشتری به درمان این عارضه بپردازد.

استرس عامل تنبلی تخمدان 

استرس در بدن باعث میشود هورمون کورتیزول ترشح شود. و بدین صورت بدن در حالت بقا قرار میگیرد.

اگر استرس مزمن و ادامه دار باشد، بر روی سطح انسولین خون تاثیر میگذارد و در نتیجه مقاومت به انسولین رخ میدهد و نتیجه آن ترشح میزان بالای انسولین در بدن است. و نهایتا سلولهای بدن به انسولین مقاوم میشوند.

9005 - درمان تنبلی تخمدان در خانه _ درمان ناباروری در زنان

مقاومت به انسولین و میزان زیاد انسولین در بدن یکی از عوامل اصلی تنبلی تخمدان است. و مجموع این هورمونها باعث بالا رفتن میزان قندخون در بدن و ابتلاء فرد به دیابت میشود.

راه درمان تنبلی تخمدان

پس از اینکه پزشک شما این بیماری را در بدن شما تشخیص داد، شما به دو روش میتوانید به درمان خود بپردازید.

روش اول: گزینه اول که اکثریت بیماران را شامل میشود، استفاده از داروهای شیمیایی و پناه بردن به مطب های شلوغ پزشکان است. که علاوه بر هزینه های مالی و زمانی از لحاظ روحی روانی نیز شما را اذیت میکند.

روش دوم: در روش دوم شما با اصلاح سبک زندگی خود بصورت طبیعی به راحتی میتوانید بیماری تنبلی تخمدان را درمان کنید. زیبایی این روش این است که شما هیچگونه عوارضی را تجربه نخواهید کرد، چون که قرار نیست هیچ داروی شیمیایی را استفاده کنید. بنابراین به راحتی ناباروری نیز درمان میشود.

پیشنهاد ما برای درمان تنبلی تخمدان در خانه

گروه تحقیقاتی جذب ساده یک دوره آموزشی با نام درمان قطعی دیابت آماده نموده و در اختیار عزیزان قرار داده است. در این دوره آموزشی ما یک سبک زندگی را آموزش میدهیم که شما با تبعیت از دستورات آن به راحتی ۹۹ درصد بیماریهای داخلی خود را از جمله دیابت نوع دو درمان خواهید کرد.

یکی از این بیماریها که با رعایت این سبک زندگی مداوا خواهد شد تنبلی تخمدان است. و پیامد آن باروری عزیزانی است که شاید سالیان طولانی در حسرت بارداری مانده اند.

 

امتیاز به ما
[تعداد: 7 میانگین: 4.4]

 

همکار فروش محصولات ما باشید و پورسانت دریافت کنید:

2 دیدگاه برای “درمان تنبلی تخمدان در خانه _ درمان ناباروری در زنان

 1. سمیه گفته:

  سلام
  چه راهی برای درمان تنبلی تخمدان پیشنهاد میدید که بدون داروهای شیمیایی انجام بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo